Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

Ce liniste pe aici...

 

Eu astept la doctor, sa vad daca e pneumonie sau nu. Sper ca nu. Oricum am de asteptat. Mi am luat caiete si lucrari de corectat, dar n am nici un chef, am o stare de ameteala. Cred ca pt ca n am mancat, am baut doar o cafea si un neocitran extra fort.

 

Bine ca am net aici la clinica, nu ma plictisesc.

 

Ioana, sa scada repede la normal febra Juliutei.

 

Viv, si eu i as sugera Silviei sa mai mearga si ' in deplasare" la Halloween. Eu as prefera sa mearga acasa la o prietena decat la un local.

 

Noi avem duminica vreo 3 petreceri de Halloween, mergem sigur la cea de la clubul de karate. Ezit sa l duc luni seara la trick or treat prin bloc, poate doar la vecinii de vizavi care deschid usa in fiecare an si la cele 2 3 familii cunoscute.

 

Inceput de weekend placut!

( la noi ploua, e frig si uraaar)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru ca aici nu toata lumea primeste copiii cu trick or treat, cei care primesc pun diverse decoratiuni pe casa. Asa ca zilele astea ma pun pe fabricat. Am vazut o idee cum sa faci panza de paianjen din saci negri de gunoi si paianjen din lana si sarma Jenilia. Si fantome din tifon. Sa vedem cat ma tine elanul, mai mult de dragul sa merseresc cu Patricioaica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E liniste, e liniste, eu mi-s picata de somn. Aseara fii-mea a dormit la o prietena si am ramas eu sa fiu mieunata, suflata, zgaltaita, tzopaita  in toiul noptii. Uite asa mi-a zburat somnul.

Am inchis-o io in alta camera, dar atata zgariia usa si mieuna ca m-a scos din cosmarurile mele. I-am promis ca daca mai face asa ii tai urechile.

 

Exact asta i-am spus fii-mii: bre, dar altii de ce nu fac ei acasa la ei? hm?

Bine, deci prietena ei cea mai buna + friend-ul nu mai vin pentru ca ea are mult de invatat, deci vin alti prieteni care imi permit sa stau acasa!!! [alcool] . Nu era asa o problema ca am unde sa ma duc, dar nu am chef sa strang prin casa.

Face ea totul si eu daca vreau ma tirez, ca doar traversez strada.

 

Si mai am si ghinion. Maine am o treaba pe terenul cel nou. Dis de dimineta. Dis de dimineata. Brrr.

 

Si azi m-a mai facut si de cacao nepotica in autobuz, nu asa de grav cum ma facea fii-mea. Ea statea pe scaun, eu in picioare si faceam tot soiul de jocuri. Suflam peste ea din varful buzelor, si ii rasfiram parul, ma uitam in sus si ziceam: vantul, nu eu! Totul in surdina. O data de 2 ori si ca sa ma convinga ca nu o pot pacali zice in gura mare sa o auda toata lumea: nu exista vant care sa miroasa ca gura ta. [zid]

 

In fine am trecut peste cu eleganta-mi caracteristica, in drum spre casa am intrat intr-un magazin italienesc sa imi cumpar branza imputita si unde poti degusta mucegaiul. Acolo mirosea pe masura, asta mica s-a tinut numai de nas, m-a batut la cap, hai, hai, ca nu mai pot nu mi-a priit deloc mirosul ala divin.

Am luat o bucatica de branza (preturile sunt pe masura mirosului) pe care am scos-o la masa sa o mananc. Alte strambaturi si am fost nevoita s-o duc de urgenta in frigider.

 

Acuma sunt singura si degust branza aia. Sper sa nu ma pomenesc cu fii-mea insotita de vreun coleg  ca dupa ce  ca gura mea nu miroase a vant, mai am si haite de dihori pe langa mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am bronsita. Si tensiune mare.

Am primit antibiotic si meficament pentru tensiune si cam atat. Trebuie sa mi masor tensiunea zilnic. A, si sa merg la analize cea ce inseamna iar o  dimineata pierduta.

Macar n am asteptat atat de mult cum preconizam, in 2 ore am fost acasa.

 

Am facut cumparaturi si am pus o varza la slowcooker care cred ca va fierbe o vesnicie. Dar nu mai am energie sa mestec in oala, pe aragaz..

M am doftoricit si acum stau in pat. Toata dimineata am avut ameteli, de la tensiune ori de la foame.

Acum mi e bine...

 

A, am mai luat 2 dovleci mai mici sa i scobeasca baiatul sau sa si i puna in cap, treaba lui.

 

Azi dimineata s a imbracat cu costumul de Halloween semiud de pe franghia de rufe, pus la uscat. Nu mai putea astepta sa fie Superman. Macar nu l a trimis asa ta su la gradinita...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...