Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, asta cam asa e...

 

Eu n-as fi vrut sa-i fac petrecere anul asta, dupa cum va povesteam, am avut cheltuieli mari in ultima perioada, dar mi-a placut cum a pus problema. Daca s-ar fi pus pe urlat sau pe tavalit, n-ar fi pupat in veci, dar felul in care si-a pus la bataie pusculita, pe mine una... m-a convins.

Zi-mi si mie, te rog, de curiozitate, unde este sala de escalada de care povestesti?

Cat a costat petrecerea/ copil?

In mod normal, cat costa intrarea acolo?

Ai tot povestit, probabil, dar nu am retinut. Ai pus la un moment dat si niste filmulete, pe alea le-am vazut, deci stiu despre ce este vorba.

Merci!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari. 

 

Monica, sala este in incinta Sema park, se numeste Carpatic -sala de Bouldering si escalada.

 

Petrecerea a costat 1050 de lei [:D] pentru pana la 15 copii. peste 15 copii se achita separat 35 lei / copil, iar dupa 18 copii este necesar un antrenor suplimentar, inca 100 de lei. Sunt 3 antrenori cu ochii pe ei, li se face instructajul inainte de orice, copiii sunt asigurati. Nu cred ca ai nevoie de alt animator. Daca vrei, poti, contr cost sa ai ajutor la aranjat / debarasat masa, sau fotograf profesionist. Noi nu am optat pentru aceste servicii. 

 

Noi am avut pitacime de grupa mica, si li s-a parut excelent,  dar copiii mai mari au la dispozitie jocuri si mai meseriase. 

 

La petrecere ai partea de incalzire cu fugareala si echilibristica pe saltele, sarit capra, etc., iar apoi ai escalada, leagan urias (10 m), tiroliana dintr-o parte in alta a salii, pendul gigantic. si mai sunt. 

 

In mod normal 8 intrari pe luna costa 350 de lei, 4 intrari pe luna 230, si nu mai stiu, astea sunt abonamentele pe care ni le-am facut noi. Daca nu ai abonament platesti per intrare si chirie pe echipament. Ce mi-a placut foarte tare la ei, uite, de exemplu au montat traseele pentru concursul pe municipiu de sambata. Si cativa copii care urmau sa participe, au vrut sa se catere pe acolo. Nu i-au lasat, ca sa nu bebeficieze de avantajul de a cunoaste traseul inaintea celorlalti. Apreciez fair-play-ul de care au dat dovada. Mi se par onesti si tenace.

 

Daca vrei sa te duci, ma simt nevoita sa-ti spun un lucru despre escalada. Este un sport scump, in sensul ca echipamentul costa multicel (gasesti totusi in Decathlon echipament si la preturi mai rezonabile), dar problema cea mai mare sunt concursurile, care se organizeaza mai mult in alte tari. Eu nu am intentionat ca Vivi sa mearga pe performanta, am cautat un sport care sa o dezvolte pe inaltime si sa ii foloseasca echilibrat corpul (trunchi si picioare si stanga / dreapta) - fixisme de-ale mele. Dar la cum se descurca, cred ca nu scap, antrenorul ei e decis ca la anul sa mearga in concurs. Ei, bine, asta-i hora, a inceput melodia, deci... dansam.

 

[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...