Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Panouri sunt, dar sunt foarte rare. Pe A2 le numeri pe degetele de la o mână, cred (pe 220 de km).  Deci e foarte posibil ca acel panou să fi fost cu câteva zeci de km mai în fața zonei cu ceață.

 

Ce e însă clar e că atunci când apare ceața trebuie să reduci viteza, indiferent dacă îți scrie pe un panou sau nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Panouri sunt, dar sunt foarte rare. Pe A2 le numeri pe degetele de la o mână, cred (pe 220 de km). Deci e foarte posibil ca acel panou să fi fost cu câteva zeci de km mai în fața zonei cu ceață.

 

Capisco. Nu am mai mers de multi ani pe A2 (cred ca din 2008). Ma entuziasmasem ca a zis Black de panouri si credeam ca sunt mai multe si e fezabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa, pe A2 sunt camere, in zona mediana, sistemul de cablaje a fost un cosmar pe timpul executiei. [:D] Nu avem voie sa spunem unde sunt. Contractual. (Poate fi folosit in caz de razboi, dar nu numai) 

 

Sunt destule. Panourile luminoase de avertizare sunt alta mancare de pesti, mie personal mi se par suficiente ca sa anunti un cod colorat de vreme rea si o viteza limita. Pana la urmatorul panou, rulezi matale cu cat a zis precedentul... Eventual poti anunta si zona: intre km x- km y.  In plus, de cand cu taxa online, au crescut o gramada de panouri noi. De ce nu s-ar putea folosi si acelea?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...