Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

Ar fi foarte bine. Dar trebuie și amendați cei care nu respectă, nu ajunge doar avertizarea.

 

În plus avertizările astea dinamice - dacă sunt - trebuie instalate obligatoriu după fiecare intrare pe autostradă, că degeaba pun eu panou de avertizare la intrarea de la Cernica dacă fenomenul e după Fundulea și până acolo mai am o intrare, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Apropo de avertizări pe autostradă :). În Canada, pe autostrada dintre Montreal și Toronto am văzut la un moment dat un panou de avertizare pe care ne scria că în zona următoare s-au făcut teste de marcaje, și să nu ne panicăm  [:D] . În câteva sute de metri erau tot felul de dungulițe și de-a lungul și de-a latul, cu vopsea din aceea în relief (cred că făceau teste de rezistență la vopsea).

 

Am apreciat modul cum au ținut să-i avertizeze pe șoferi, dar probabil ei se și protejau de eventuale litigii în instanță.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pe autostradă ai din loc în loc semne cum e cel de mai jos, pe care sunt trecute limitele de viteză, deci ești atenționat. 3715.jpg

 

Da, stiam semnul. Dar acolo arata cel mult ploaie/ zapada. Nu stiu daca reprezinta 'conditii nefavorabile' in sensul larg, adica si ceata, si polei, si ulei de la un accident petrecut cu 30 de min mai inainte, si fum de la o miriste care arde la marginea autostrazii etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si daca pe unul din asta ti-ar scrie cele ce le ziceam eu mai sus...? In loc de "Conduceti prudent" sa zica: "Cod portocaliu de ceata / km 69-114 / viteza maxima 60 km/h" ce ar fi? http://image.stirileprotv.ro/media/images/620xX/Jul2016/61818398.jpg

 

Exact! Decat sa scrie 'atentie ceata' cand deja esti in ea- desi inteleg ca unii as ar fi vrut la tv [:D], sa scrie 'ceata, viteza max 60'.

 

Si da, sa se dea amenzi daca nu se respecta. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...