Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

Azi am 2 probleme:

1. un deputat de la noi cu mult, mult zel doreste sa interzica prin lege consumul de bauturi carbogazoase copiilor sub 16 ani, exceptie facand apa minerala. Vrea sa puna o taxa, sa dea amenzi, sa interzica reclamele, ce mai, tot tacamul:

  • interzicerea comercializarii bauturilor carbogazoase catre consumatorii minori cu varsta de pana la 16 ani;
  • aplicarea de etichete de avertiment pe ambalajele bauturilor carbogazoase, precum si pe rafturile unde sunt acestea expuse;
  • toate reclamele, indiferent de forma, la bauturi carbogazoase sa fie insotite de avertsmente de sanatate: "zaharul dauneaza grav sanatatii" si "nu este recomandat minorilor sub 16 ani";
  • utilizarea imaginii unor minori pe ambalajele bauturilor carbogazoase va fi interzisa.

Asta e adevarata, deputatul e de la PMP. Cel mai tare si mai tare, ma enerveaza cand statul se baga in viata noastra astfel. V-am mai spus o data ca nu mai imi place societatea globala in care traiesc?

 

====

 

Problema nr. 2 se refera la Canada. Este oare adevarat ca exista o propunere legislativa prin care femeilor sa li se dea 100 CAD/an in plus la salariu pentru cumpararea de tampoane? E o stire care tot e pe twitter si nu stiu daca e hoax au ba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua!

 

Am intrat astăzi special sa zic La multi ani, Mihaela, Ella, Miana, Michelle, Mihai de Laura și tuturor sărbătoriților din familiile voastre! [flo2]

 

Ella, mtumesc ptr frumoasa vedere!

 

Noi pe scurt: Crina a avut o vacanta urata ptr ca maica-sa a umblat prin spitale și dr. Da...niște pietre la rinichi au blocat funcționarea.  Încă am una de eliminat. Azi mi-a schimbat iar tratamentul și cum asta presupune sa întrerup de tot alăptatul am zis pas. Sper sa se elimine cu apa multa și ceai. 

Iulica e din ce în ce mai nebebelusa...mi-e deja dor de bb. Vorbește pe limba ei, merge încă nesigura și vrea orice are în mana Sora-sa. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent!

Sunt la serviciu, recuperez saptamana de concediu cu treaba exagerat de multa.

Mi-a priit vacanta, Lisabona mi-a placut f f f mult, mai mult decat toate orasele in care am mai fost. Oameni primitori, locuri frumoase, preturi accesibile....chiar nu gasesc acum nici un minus [:)]

 

Azi am si eu un sarbatorit, pe Radu [pk]

 

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza numele azi! La multi ani Ella, Mianna, Mihaela_s, Michelle!

La multi ani tuturor copiilor de pinguini!

Stiu ca sunt multi si mi-e frica ca uit pe cineva [batcap]

Petrecere frumoasa azi!

 

Sanatate multa Silvi si aveti grija de voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...