Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bravo! Ii degustam cu prima ocazie? [;)]

 Daca ai curaj... [:)]

 

 

Abia astept sa mananc din gogosarii Rufus:  auzi, dar numai un borcan ai pus?

 

Ba 5...da-s mici. De 800. A inceput sa-mi placa asa, la borcane mici in loc de butoi. Desfac unul, il pap, apoi altceva...ma rog, astea-s toane.

 

Ce de bărbați puși pe fapte mari!

 

 

Pai? Avem si noi destule de dovedit.

(secretul meu consta in faptul ca-aici pot sa spun- in timp ce eu puneam gogosarii, Tora facea matematica cu Ana. Pai decat sa fac eu lectii cu copilu', fac si mancare, fac orice...numai aia nu [:D] )

 

Am 5 borcane. Atat am strans din 3 kg de gogo. Si am mai pus si 5 de castraveti, mai inainte. Am primit un borcan de 10 kg de gogonele de la sora Torei, ca a avut multe in gradina si nu are ce face cu ele...si gataaaaa...astea-s muraturile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari de la mare si soare...am ajuns ieri si stam pana sambata..Capo San Vito se numeste statiunea...am vazut si Valea templelor, in plus la ce ne-am propus :-)

 

Miha, distractie placuta in continuare..ti-am spus ca Laguna albastra e tare faina, noi am fost de 2 ori acolo :-)

 

O zi faina sa aveti !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am o bucurie pentru ca analizele fii-mii au iesit foarte bine, foarte bine inclusiv ecografiile de rinichi si suprarenale.

 

S-a dus hipercorticismul reactiv carea i-a dat atatea batai de cap in ultimul an. Acuma doar continua cu dieta si daca vrea estompam si celelelate semne.

 

Deci m-am linistit.

Si azi am avut dovada ca intr-adevar exista oameni care pur si simplu nu te plac. Isi fac meseria corect si pur si simplu nu te plac, le stai in gat.

Dupa ce am strans toate analizele, fisele, rezultatele etc asistenta le-a pus intr-un dosar de plastic cu sina.

Acel dosar il tinea fii-mea in mina usor indoit cand a aparut dr. si i-a spus ca dosarul ala nu se tine asa ca se indoaie foile dinauntru si ca alea is acte si ca trebuie sa stea drepte.

N-am zis nimic.

 

In cabinet domnisoara mea i-a spus dr. ca nu doreste sa faca controlul ginecologic (are dureri mari) la Parhon ci la dr. ei ginecolog. A urmat asa un fel de rasteala in care ii explica ca e dreptul ei sa refuze o analiza dar ca trebuie facuta, ca daca nu o faci e lipsa de educatie, bla, bla. 

A trebuit sa intervin si sa-i explic dr. ca nici vorba de refuz.

 

Apoi dr. a inceput sa explice ce si cum a fost cu hipercorticismul, cum de ce, ca s-a dus, bla, bla, bla. In timpul asta fii-mea casca incetisor. Intoarce capul intr-o parte, casca si pune mana la gura (ca asa a invatat-o ma-sa).

Nu, nu a fost bine: de ce casti, domnsioara, te plictiseste ce-ti spun? Cum vrei sa intelegi ceva daca casti?

 

Abia asteptam sa plec de acolo. Si va trebui sa ma mai intorc acolo maine sa iau biletul de iesire, analizele copia mea, sa mai duc un sumar de urina si saptamana viitoare din nou la dr (de data ata ma duc la cabinetul ei particular ca acolo poate e mai simpatica) ca ea vrea sa fie sigura, sigura ca nu i-a scapat nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, unii oameni (nu musai medici) pur si simplu nu stiu cum sa se comporte cu cei din jur, nu-s capabili sa se raporteze la o realitate.

Bina ca e Silvia ok...ea face parte din generatia care, sper eu, ne va razbuna pentru toate franele pe care le-am trait (si inca le mai traim, de fapt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ba bucur ca au iesit testele bune....si asta e cel mai important.

 

ce urit se comporta oamenii intre ei!parca uita ca sunt oameni si vorbesc tot cu oameni...

 

duminica vorbeam cu sotulm, si ne aminteam de momentele de la eforie, unul din ele cind am mers la directia financiara, si directorul de-acolo il invata pe barbate-miu cum sa intre pe usa in birou.

situatie hilara...de risu-plansu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...