Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

apropo: in America Latina - exista un adevarat cult pentru operatii estetice. Sau pentru frumsute. Ca o fi falsa sau reala, barbatii o percep fara sa isi dea seama ...

da, mai, dar si latino-americancele au alta conformatie, alta carnatie, se misca intr-un anume fel (nu spun eu, ci am vazut intr-o emisiune despre frumusetea femeilor de pe tot globul)...de unde crezi ca vine expresia "fund brazilian" ? si concursul miss bum-bum nu tot pe-acolo se organizeaza ? asadar, multe sunt frumoase si bine-dotate de la mama-natura, altele incearca sa ajunga la aspectul dorit cu ajutorul interventiilor estetice.

 

 

iata o statistica din 2014, intr-adevar brazilia si mexic sunt in primele 5 tari cu cel mai mare nr de operatii estetice.

lasam statele unite deoparte.

in mexic se duc si multi cetateni americani pentru chirurgie plastica, preturile fiind mult mai mici decat in sua. ca la unii se mai intampla si operatii nereusite, facute de falsi medici...intr-adevar, isi asuma niste riscuri. nu stiu daca va uitati la serialul "botched" de pe E! channel, multi dintre cei cu operatii estetice nereusite si le-au facut in mexic, nicaragua sau prin zona.

 

http://www.wall-street.ro/articol/Lifestyle/187519/tarile-in-care-se-fac-cele-mai-multe-operatii-estetice-si-care-sunt-ele.html

 

iar asta este despre coreea, tara cu cea mai mare rata de operatii estetice raportate la nr locuitorilor.

http://stirileprotv.ro/stiri/socant/tara-in-care-aproape-toate-femeile-isi-fac-operatii-estetice-motivul-pentru-care-apeleaza-la-bisturiu-inca-din-adolescenta.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare degradant.... sa pretuiesti femeia in functie de cat esti dispus sa platesti pentru ea semana a piata de animale.... ai bani iei unul frumos, nu ai bani iei ce gasesti la banii aia.... dezolanta treaba 

 

Nu e dezolant deloc.

Femeia intra la categoria "de lux", unde naiba ai vazut tu lux fara bani (multi)? [:)]

In plus, proverbul e degradant pentru noi, Marius, nu pentru femei...adica nu pot avea orice femeie imi doresc, pe baza calitatilor mele nemaipomenite, de-mi trebuie bani sa maresc sansa? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...