Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

haha..creca mi-o iau de la voi.in a doua parte a lunii noiembrie.

Fete,m-o sunat o nepoata si zice ca are chiste pe ovare si i-o indicat rmn.are 32 de ani vrea bebe io am zis ca i dai adrese de clinici ca nere la FIV ..haha.stiu ca-i horor da am vrut sa o fac sa rada.creca am facut o sa planga,no ce s afac la tăți ni greu, da nu la tăți la fel..haha.imi spuneti ce-i cu ovarele astea polichistice cu chiste care cresc sub trat cu AC si CA 125 normal.pupi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Eu am ovare polichistice.Daca nu are trompele infundate se poate face initial un reglaj cu Metformin(o perioada destul de lunga) sau ACuri monofazice(care contin si estrogen si progesteron in aceeasi capsula) daca nu ma insel(la mine nu a fost cazul pt ca eu am trecut direct la fiv) si poate sa presteze la/inainte/dupa ovulatie.In cazul ovarelor polichistice e posibil sa nu existe ovulatie lunara,dar se poate monitoriza si doctorul o va indruma daca e momentul de prestat sau nu.Tot in acest caz mai e intalnit un deficit de faza luteala,adica un deficit de progesteron dar si asta se poate rezolva luand dupa ovulatie suplimente vaginale de progesteron.

   Nu e capat de lume daca ovuleaza si sotul are gigei numerosi...deci incurajeaza fomeia...nu o speria.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor I'm freaking out here !!! Ahhh scuze daca e gretos dar am tot fost la baie destul de mult zilele astea( e drept ca m-am si hidratat mai mult decât îmi este in obicei ) . Azi am fost de câteva ori iar acum după-masa am avut si scaun Deci Totul normal !!!! La vreo jumate de ora m-am dus iar la baie pt un pișulica dar când sa trag apa am văzut ca am eliminat o chestie care arată sa zic ca un ficățel de pui (forma cilindrica de 5 cm) . Ce ar fi putut fi ? Îmi pare rău ca e grețos dar capul îmi sta tot acolo !!

 

Multumesc mult pt sfaturi !!!

 

Hai cu bafta Nikos si vouă fetelor si vouă la fel

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Ok,daca e ca ficatelul si zici ca avea vreo 5cm nu are cum sa fie embrionii...probabil asta ti-a venit in minte.Sacul embrionar in sapt 6 de sarcina ajunge cam la 2cm...deci ce ai vazut tu e mult mai mare.Hai sa o luam logic si poate asa te linistesti.Ai facut histeroscopie sau endo-injury inainte de ciclul cu procedura?Ce tip de progesteron folosesti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...