Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

   Ori e vreun hematom(daca e maro atunci nu trebuie sa te sperii indiferent ce e pt ca e ceva vechi) ori poate fii sange de prin vagin care nu s-a eliminat dupa punctie.Te intrebam de progesteron pt ca se poate aduna in vagin si la un momentan se elimina ca un dop de ghips.Cum ai facut punctie dopul respectiv se putea imbiba cu sange si acum sa se fii eliminat.Nu stiu cum e progesteronul mentionat de tine,dar la noi exista varianta Lutinus care arata ca un ghips la eliminare.

   Beta e prea devreme sa faci si daca era un deficit de progesteron sangerai...nu eliminai un "ficatel".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   La punctie se inteapa cu acul de punctie prin vagin si ecografic se colecteaza ovocitele.Sunt clinici care sutureaza mica incizie sunt clinici care nu sutureaza.In ambele cazuri incizia respectiva mai poate sangera usor si sa se formeze ca o "buba" in  vagin,un chegulet de sange care in final se elimina...rar se intampla asta,dar se poate intampla.Embrionii sigur nu sunt pt ca nu ar fii avut asemenea dimensiuni.

   Sper ca te-ai linistit putin si nu vei mai stresa puiutii.Stresul consuma progesteronul din corp si puiutii au nevoie de el:))).Calmo,da?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Serus fete!!no am putin timp...deci!!Maine iau ultima tableta AC apoi astept sa vina menstra si cand sangerez de-a binelea,rosu(fix asa a scris in email..haha)bag diphere 3.75 apoi din z3 iara bag AC.n am fost io prwa atenta la email dar cred ca a zis sa iau deja ac folic si prednison.Iara m-oi umfla ca sapunu...apoi ziceti sa nu slabesc.no deci...fete,intreb:mai iau io femibion??ca am de la ei ac folic.o zis sa nu mai iau nimic altceva.apoi cand sa iau clexane??o sa o intreb si pe asta ,ca nu mai stiu cum am luat la al doilea fiv.cred ca din ziua ciclului sau numa din ziua punctiei??nu mai stiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, draga mea, nu sunt suparata deloc, ideea era ca mi-am prins urechile cu medicamentele astea. 3 zile am cautat pe net si asa am gasit farmaexpress. nu mi-a trecut prin cap sa ma uit la prima pagina, imi era mult mai usor,. si asa am ajuns sa strig EVRIKA!! abia dupa ce mi-ai scris, am bagat de seama. asta e , cehii mi-au facut niste preturi [batcap] ......am dat tel peste tot in europa si peste tot cereau reteta in original in farmacii, plus ca preturile difera de la belgia la germania la ungaria la luxemburg  , niste lucruri inexplicabile, doar este acelasi produs, vorba aia.

 

in fine, este evrika mea si acum avem 2 evrika [flo2] !! spor azi, fetelor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...