Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

Fetele in cautare de cazare in Brno ...noi am ales Hotel Voronez 2 aflat la 15 min de mers agale pana la Clinica si tot cam atat spre centru orasului. Tariful a fost bun, 428 euro/9 nopti cu mic dejun inclus (multa carne de diferite feluri!…spre multumirea deplina a sotiorului, chiar si mancare gatita dimineata). Prosoapele se schimba zilnic, lenjeria de pat la 3 zile, ft ft curat si camera spatioasa. De evitat pensiunea Locanda!!!!...este o "bomba"!

Pranzul si cina le puteti servi in oras sau la restaurantul hotelului. Noi am mancat numai in oras, pentru ca am profitat de zilele multe pana la transfer si vremea frumoasa si am bifat toate obiectivele turistice din Brno. Se bea bere buna (spune sotul, pentru mine toata berea este cam la fel…”inteapa” si este amara) la Restaurantul StaroBrno de langa fabrica de bere, unde meniul este diversificat si mancarurile sunt ft bune!!!!…sosurile sunt o nebunie si carnea este preparata extraordinar (frageda, gustoasa…arome de tot felul). Nu au scoruri mari…Daca sotii sunt colectionari de halbe, puteti cumpara halbe de la restaurant…au cu Starobrno si Krusovice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut, Nikos si bine ai revenit acasa si sper sa fie de bine! asa e , am vb cu coordonatoarea, ma interesa starea ta, ma panicasem la un moment dat ca nu dai niciun semn de viata si ma gandeam la sa nu fi patit tu ceva!!! in 20 dec am transfer, daca toate vor merge bine. pt siguaranta facem si fragmentatia adn spermatica si inca o spermograma, am invatat asta de la Gine, ca asa e cel mai bine.macar sa stim la ce sa ne asteptam. pt astea mergem la embriolog la gine 1 si sper sa fie ok, sper din tot sufletul! nu fi gandita, sunt sigura ca va fi bine, cat despre doctori, vezi bine ca peste tot sunt la fel,multa vorba si fapte mai putine, peste tot, nu doar in ro.

Ideea este sa nu te agiti ,sa stai linistita cat se poate si sa colaborezi bine cu dr din ro care te stie cel mai bine. si eu ma duc cu pavel si sper sa fie bine. in ceea ce te priveste ,odihna si lipiceala maxima!!! daca se poate sa vb privat ar fi si mai bine, poate ai ceva sfaturi sa-mi dai. incerc sa fiu la curent cu totul ! am facut si cariotip genetic male, by the way, dar nu cred ca are vreo relevanta pt cehi!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si inca o intrebare, Nikos, ziceai ceva de LOCANDA-pensiune... de ce e de evitat? ce presupune acea locatie? ai ceva detalii? cam trebuie sa fac si eu booking-ul,m-am tot gandit si razgandit, mi-ar fi placut ceva cu bucatarie cat de cat. te rog , daca se poate detalii, ti-as fi recunoscatoare, merci si mult calm si liniste. pupici  voua tuturor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele in cautare de cazare in Brno ...noi am ales Hotel Voronez 2 aflat la 15 min de mers agale pana la Clinica si tot cam atat spre centru orasului. Tariful a fost bun, 428 euro/9 nopti cu mic dejun inclus (multa carne de diferite feluri!…spre multumirea deplina a sotiorului, chiar si mancare gatita dimineata). Prosoapele se schimba zilnic, lenjeria de pat la 3 zile, ft ft curat si camera spatioasa. De evitat pensiunea Locanda!!!!...este o "bomba"!

Pranzul si cina le puteti servi in oras sau la restaurantul hotelului. Noi am mancat numai in oras, pentru ca am profitat de zilele multe pana la transfer si vremea frumoasa si am bifat toate obiectivele turistice din Brno. Se bea bere buna (spune sotul, pentru mine toata berea este cam la fel…”inteapa” si este amara) la Restaurantul StaroBrno de langa fabrica de bere, unde meniul este diversificat si mancarurile sunt ft bune!!!!…sosurile sunt o nebunie si carnea este preparata extraordinar (frageda, gustoasa…arome de tot felul). Nu au scoruri mari…Daca sotii sunt colectionari de halbe, puteti cumpara halbe de la restaurant…au cu Starobrno si Krusovice.

Nikos, și noi am mâncat la acel restaurant...era preferatul nostru..

Te pup și mult noroc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si inca o intrebare, Nikos, ziceai ceva de LOCANDA-pensiune... de ce e de evitat? ce presupune acea locatie? ai ceva detalii? cam trebuie sa fac si eu booking-ul,m-am tot gandit si razgandit, mi-ar fi placut ceva cu bucatarie cat de cat. te rog , daca se poate detalii, ti-as fi recunoscatoare, merci si mult calm si liniste. pupici  voua tuturor!!

Buna. Noi am stat la Locanda 4 zile. Am luat camera deluxe. Camera este curata. Ai tot ce ti trebuie daca vrei sa gatesti. De la ulei, zahar, vesela etc. Camera este de fapt un apartament cu 2 camere mari. Tv mare dar model vechi. Foarte aproape de Reprofit. Aproape si de un restaurant. Noi am fost f multumiti. Singurul lucru deranjant si nu prea a fost zgomotul tramvaiului care trecea pe strada cu care o sa te obisnuiesti dupa prima seara. Stai linistita. Ai un magazin Albert la 10 minute de mers. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floreamaria, am omis sa-ti raspund…scuze! In ziua punctiei am facut eco cu dr Pavel si transferul sambata, tot cu dansul.

Joflower, eu l-am bombardat pe Pavel cu toate analizele pe care le-am facut de cand am inceput lupta asta obositoare. I-am centralizat rezultatele si le-am tradus in engleza. Cele mai importante, cum sunt trombofilii si altele care tin de coagulare, imunologie… le-am trimis separat, sub forma de rapoarte asa cum le-am primit de la clinici. Dr Pavel raspunde prompt de fiecare data. Mie mi-a raspuns intotdeauna a doua zi (parca o singura data la trei zile, nu mai tin minte exact).

Referitor la Locanda…cand eram la inceputurile cautarilor mele, tot scotocind locatii pe harta, mi-am indreptat atentia si catre aceasta pensiune ca era aproape de clinica si pretul era mic! Fetele de pe forum, mi-au spus ca este „veche”, eu ma gandeam ca …eh, cat de veche poate sa fie?!….Ei, dar cand am vazut-o la fata locului, m-am ingrozit ce greseala puteam face! Este o cladire veche, murdara, cu tamplarie din lemn veche, jupuita, crapata ca la blocurile vechi din vremea comunista, perdele zdrentuite si imbacsite de prafh…de-a dreptul jegoase, etc. …si cred ca interiorul era si mai groaznic.

Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos daca te ajuta informatia ... eu am facut anti-fxa la 4 ore de la administrarea clexane ( o faceam la ora 22) ducandu-ma la sectia de urgente a spitalului judetean pentru ca eram sigura ca in spital trebuie sa existe un laborator. Intamplarea face ca in spitalul din cta laboratorul sa fie chiar Synevo. Le-am explicat fetelor ca trebuie facuta la o anumita ora, si-au sunat seful la 1.30 noaptea si au fost de acord sa imi recolteze contra cost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...