Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

Da, Velvet am facut si in seara asta un agolutin. Stau in continuare cu teama …

Pai, Dea …la sarcina din mai nu am avut nicio scurgere, nimic- nimic ! I-am trimis in seara asta mesaj lui Pavel intrebandu-l daca este cazul sa suplimentez utro sau sa iau duphaston. La mesajul de ieri am primit raspuns nu stiu cum…de pe tel de urgenta, asa imi aparea.

M-am si agitat zilele astea, dar nu prea rau….zic eu. Maine fac un drum la Buc, marti este ziua sotului si nah trebuie sa ma agit putin si tot asa…mereu cate ceva, dar am grija sa ma intind 2-3 ore/zi. Va multumesc fetelor, sper sa fie bine !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Sarcina din mai a fost naturala cand hormonii tai au functionat normal.Acum ai fost inhibata,pana corpul tau va percepe sarcina pot aparea scurgeri maronii...deci nu e anormal la donate.Important e sa nu sangerezi si progesteronul sa fie in limite.Stiu ca tu faci acum comparatie si cu progesteronul din fivul anterior,dar tine cont ca atunci ai avut si ovulatie.

   Poti baga no-spa si uterul tau va fii relax,nu va percepe agitatia zilelor care vor urma:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos, stiam ca avea The Pink cateva fiole de agolutin nefolosite. Poate ca inca nu le-a dat. Ia legatura cu ea si poate va intalniti cand vii in Bucuresti. Alta varianta este cea propusa de Madeleine, adica sa o rogi pe Cristina din Brno sa iti trimita. Sa dea Dumnezeu sa dispara maronelile si totul sa fie bine! Incearca sa nu te agiti, sa faci numai dusuri, nu bai fierbinti etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta , Nikos!!! ma bucur din toata inima pentru tine,o sa fie bine!! sa creasca progesteronul si sa fii linistita, lasa celelate activitati, importanta esti tu acum si bebeii!! Cu gandul la voi, fetelor!! si fiecare sa avem grija de noi!! pupici tuturor!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos ma bucur nespus pentru tine. Stai liniștită ca Progesteronul o sa crească. Eu l-am avut din totdeauna mic, abea în sapt 12 a ajuns la 20.

Alexia face bine pitica, abea aștept sa apară pe lune și sa o pupacest. Ma bucur ca nu am renunțat, cum îmi venea după eșec. Perseverenta este cheia succesului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf...azi, incepand cu ora 12 am o scurgere (cand si cand) cafeniu spalacit. Sper sa nu vina ciclul cu toate ca am dureri ca de menstra.

Sa iau de acum deja, duphaston? Maine o sa ma zdruncin vreo 150 km pana la Bucuresti ...sper sa nu fie mai rau.

Nikos 10 felicitari pt beta!!!!!!!!!! si eu am avut o scurgere maronie( putin , cateva zile...) si la fel intrebam atat fetele de pe Net cat si doctorul daca suplimentez pentru progesteron.Mi s-a spus atat de catre fete cat si de catre medic, la ecografie, ca era vorba de un hematon care se elimina, insa am suplimentat la greu cu arefam( 200 la 6 ore), cu duphaston( 2 la 6 ore ) si proluton la 2 zile apoi la trei zile( mi le facea sotul, dadeam pe o fiola 35 lei si o asistenta pentru facutul unei fiole imi lua 25 lei, asa ca mi-am pus sotul sa mi le faca si crede-ma ca urlam la el sa mi le faca si el urla la mine ca moare de frica insa a stat langa o asistenta si a vazut cum se fac injectiile in fesa si chiar era cu mult mai bine cand mi le facea el decat asistenta, prolutonul e foarte dureros). La fel am avut si eu dureri ca de menstruatie insa eu am facut intralipid si imediat imi treceau durerile( am mai scris despre intralipid si poate am deranjat pt ca sunt fete care lucreaza in domeniul sanitar si stiu consecintele multor medicamente luate de capul  nostru...insa eu eram asa de deprimata incat nu-mi pasa daca imi fac in timp rau anumite medicamente, pentru moment vroiam sa fie bine sarcina si cu ajutorul lui D-zeu chiar e). La mine progesteronul a fost la beta 40, la 10 saptamani tot 40 , la 12 saptamani tot 40 ( am schimbat laboratoarele, am crezut ca isi bat joc de mine, mi se parea ca prea e mare coincidenta cu 40), insa avand doua sarcini oprite din evolutie fara a se depista cauza un medic de la Giulesti mi-a spus "ca s-ar putea sa fie si progesteronul de vina in cazul pierderilor de sarcina" asa ca am bagat la greu in mine medicamentele pe care le-am scris mai sus.E adevarat ca mi se dadusera peste cap analizele de ficat ( eu in 30 de saptamani am facut aproape lunar analizele de ficat, urina, urocultura) si cum am trecut de 12 saptamani a trebuit sa scot intralipidul, prednisonul , arefamul ( acum iau decat 200 pe zi pt a ramane colul inchis),duphastonul si prolutonul si analizele de ficat au revenit la normal.Asa ca daca crezi ca progesteronul e mic poti sa suplimentezi cu duphaston( stiu ca se ia acest medicament cand sangerezi dar dr Albu mi-a spus clar sa iau fara sa astept sa curga sange). Acum tu faci ce crezi ca e bine, ce iti spune medicul tau ....dar eu la ce disperata am fost eram in stare sa iau toata cutia de duphaston odata, sa-mi fac 10 injectii de proluton....sanatate multa si sa dea DD sa fie bine pe viitor .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos 10 felicitari pt beta!!!!!!!!!! si eu am avut o scurgere maronie( putin , cateva zile...) si la fel intrebam atat fetele de pe Net cat si doctorul daca suplimentez pentru progesteron.Mi s-a spus atat de catre fete cat si de catre medic, la ecografie, ca era vorba de un hematon care se elimina, insa am suplimentat la greu cu arefam( 200 la 6 ore), cu duphaston( 2 la 6 ore ) si proluton la 2 zile apoi la trei zile( mi le facea sotul, dadeam pe o fiola 35 lei si o asistenta pentru facutul unei fiole imi lua 25 lei, asa ca mi-am pus sotul sa mi le faca si crede-ma ca urlam la el sa mi le faca si el urla la mine ca moare de frica insa a stat langa o asistenta si a vazut cum se fac injectiile in fesa si chiar era cu mult mai bine cand mi le facea el decat asistenta, prolutonul e foarte dureros). La fel am avut si eu dureri ca de menstruatie insa eu am facut intralipid si imediat imi treceau durerile( am mai scris despre intralipid si poate am deranjat pt ca sunt fete care lucreaza in domeniul sanitar si stiu consecintele multor medicamente luate de capul  nostru...insa eu eram asa de deprimata incat nu-mi pasa daca imi fac in timp rau anumite medicamente, pentru moment vroiam sa fie bine sarcina si cu ajutorul lui D-zeu chiar e). La mine progesteronul a fost la beta 40, la 10 saptamani tot 40 , la 12 saptamani tot 40 ( am schimbat laboratoarele, am crezut ca isi bat joc de mine, mi se parea ca prea e mare coincidenta cu 40), insa avand doua sarcini oprite din evolutie fara a se depista cauza un medic de la Giulesti mi-a spus "ca s-ar putea sa fie si progesteronul de vina in cazul pierderilor de sarcina" asa ca am bagat la greu in mine medicamentele pe care le-am scris mai sus.E adevarat ca mi se dadusera peste cap analizele de ficat ( eu in 30 de saptamani am facut aproape lunar analizele de ficat, urina, urocultura) si cum am trecut de 12 saptamani a trebuit sa scot intralipidul, prednisonul , arefamul ( acum iau decat 200 pe zi pt a ramane colul inchis),duphastonul si prolutonul si analizele de ficat au revenit la normal.Asa ca daca crezi ca progesteronul e mic poti sa suplimentezi cu duphaston( stiu ca se ia acest medicament cand sangerezi dar dr Albu mi-a spus clar sa iau fara sa astept sa curga sange). Acum tu faci ce crezi ca e bine, ce iti spune medicul tau ....dar eu la ce disperata am fost eram in stare sa iau toata cutia de duphaston odata, sa-mi fac 10 injectii de proluton....sanatate multa si sa dea DD sa fie bine pe viitor .

 

 Nikos, daca ramai fara mai am eu - cred 3 fiole de Agolutin, ti le pasez fara probleme,  mai ales ca au baby dust pe ele, au fost numai la gravidute.

 Si eu ca si Karinaaele, am facut progesteron injectabil la greu de care gaseam, mi le facea sotul - devenise expert in manuit, eu le faceam la 22 - mi-era peste mana sa merg la spital de fiecare data.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...