Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

M-au ajutat incurajarile voastre!!! Mi-am dozat din nou progesteronul si dupa 3 zile de agolutin si inca 100 mg de utrogestan peste cele 800 mg, nivelul a crescut la 58 ng! Azi nu m-am mai dus sa-mi fac injectia si ma gandesc sa fac din 2 in 2 zile si pe urma, sa raman doar pe utro vaginal daca nivelul va fi bun.

Nu mai am maroneli  si nici dureri de burta nu am mai avut azi. Azi am luat decat o no-spa cu toate ca am avut de alergat prin oras si ghinion, m-a prins si ploaia asa ca acum ma delectez cu un ceai de lamaie.

Repet beta si progesteron joi sau vineri si daca totul este ok, ma duc sa caut intralipid…cred ca mai au pe stoc din comanda precedenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karinaaele, i-am cerut si eu sotului sa-mi faca injectiile de agolutin ca sa nu mai bat drumul pana la spital, dar a spus ca ii este mila. Nu am reusit sa-l conving….

Multumesc, Moon …mi-a trimis o fata pm …are 2 cutii de agolutin. Eu ma duc la maternitate cand am timp, ba la 18, ba la 22  dar fac doar 10 min cu masina…pe toate turele sunt asistente de treaba.

Monicaca41, eu am fost de-a dreptul furioasa pe medici ca nu mi-au dat de la analizele necesare pentru depistarea problemelor. Noroc cu forumul, asa am ajuns sa le fac si eu de capul meu ….si asa am descoperit frumusetile de mutatii, am verificat chiar si reumatismul de care stiam, dar niciodata nu am „masurat” nivelul!

La FIV 1 (ovo proprii) am introdus progesteronul din ziua punctiei si la fel la FIV 2 din ziua punctiei donatoarei. Pe schema era subliniata precizarea „cel mai tarziu in seara punctiei”. Eu am luat de la pranz, dupa ce am aflat ca avem 8 ovo recoltate.

Gineco, incerc sa ma relaxez dar am nimerit o perioada cu tot felul de „evenimente”, insa am grija sa ma intind la fiecare 6 – 8 ore cand oricum sunt nevoita pentru a  introduce utro.  Mai rau este cu somnul….zi noapte am dormit 5 ore, ieri vreo 4 si tot asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...