Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

Monica41, eu am in schema primita de la cehi inainte de a incepe FIV-ul, doar utrogestan 800 mg/zi si a ramas nemodificata si dupa transfer, desi in ziua respectiva am discutat cu dr Pavel situatiile ipotetice cu care m-as confrunta. Inclusiv in cazul progesteronului, a spus ca este suficient cat am si nu este cazul sa suplimentez cu agolutin, asa cum ii cerusem. Insa, se pare ca doza asta nu a fost suficienta pentru mine. Cand am transmis clinicii nivelul progesteronului, mi-au spus sa fac agolutinul.

Nu stiu de ce scazut…daca este adevarat ca stresul papa progesteronul, o fi din cauza asta, ca ieri am avut niste probleme mai delicate de rezolvat si de intocmit o gramada de documentatii.

Cand pleci la cehi?…parca in decembrie, da?

Costul procedurii (facturat integral!) a fost de 4500 euro, PICSI 250 euro, primele 2 lamele cu cateun  embrion congelat 150 euro si ceilalti doi embrionasi inghetati pe o singura lamela 50 euro. Intralipidul l-am facut cand ne-am intors in tara pentru ca am considerat, ca nu are rost sa dau 100 euro pe 10 ml de intralipid. Nu au acceptat sa-mi perfuzeze intralipidul cu care am venit de acasa pentru ca nu le permite politica clinicii. Agolutinul (5 cutii) cumparat de la farmacia clinicii, m-a costat 200 coroane.

Referitor la costul procedurii, cehii sunt parolisti…chiar daca au ridicat pretul parca din vara, eu am achitat costul valabil la data transmiterii formularului de inscriere (febr 2015) pe baza caruia s-a facut programarea initiala, chit ca aceasta s-a reprogramat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc, Dana0 si iti doresc din tot sufletul sa reusesti si sa te linistesti dupa tot zbuciumul si problemele prin care ai trecut!

Dea, chiar nu compar cu sarcina precedenta, insa il urmaresc sa nu scada drastic ca sa nu risc sa nu-l mai pot „resuscita”. 

Joflower, am vb astazi cu Cristina…si ma gandeam la tine, cand oare ai programata procedura?

The Pink, deja ma gandesc la gemeni….da, am transferat doi, dar beta parca nu ar fi corespunzatoare unei sarcini gemelare. Multumesc de info….am sa ma interesez. …sa ma gandesc deja la morfofetala?!…niciodata nu am ajuns asa departe, macar cu gandul…

 

Multumesc fetelor! Ma duc sa ma intind ca ma doare capul si nush de ce…m-o fi luat frigul cat am umblat prin oras si poate ca am racit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Nikos iti si spun de ce insist atat sa nu mai suplimentezi.Suplimentand oral,injectabil e posibil ca sangele sa se coaguleze si mai mult si atunci doza de anticoagulant nu mai face fata.Tu faci cum crezi in fond,eu doar mi-am spus parerea.

   Luna trecuta chiar scriam la babute ca proges pe natural la mine a fost 20ng,fara nici un utro...dar a existat ovulatie si nu a fost sarcina,doar curiozitatea mea de cat poate fii pe natural.Iar cand nu am avut ovulatie cu 1000 utro/zi ajunsese abia la 13ng...dar tot nu au aparut sangerari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor!!! sa fim toate bine, pregatite si cu beta mare!!

 NKOS, eu in 15 dec am intalnire cu Cristina, daca toate vor merge bine!!

am facut peste 10 analize pt mine si vreo 4 pt sot, tot ce se putea, fiind avertizata de voi si va multumesc din suflet!! macar sa stim ce avem de facut si la ce sa ne asteptam

pt fetele care sunt in cautari, ZLINUL, e mai profesionist , de la bun inceput iti pun lista cu teste necesare plus cateva indicatii care sincer sunt de bagat in seama, dar pacat ca au o coordonatoare aroganta, pripita si cu part time job la clinica prin skype. daca o prinzi intr-o zi proasta la  munca, ai pus-o!

de aceea am ales BRNO, si nu ZLIN,  nu as fi avut nicio posibilitate sa colaborez cu Zlin.(pe sistemul- 2 sabii intr-o teaca, eu si coordonatoarea)

 

WEEK-END FAIN TUTUROR SI ODIHNA!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jo ai mare dreptate de Zlinul ... super clinica, doctori si personal foarte profi, sarcina le-o datorez lor! m-am gandit sa le trimit un mail oficial, conducerei cu parerea mea si a sotului despre aceasta Adina Vochin, foarte agresiva tipa. 

Din cauza ei multe romance nu pot benefecia de serviciile lor.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...