Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetelor!!Ninge ,ploua,ce vreme e la voi??Vreau sa le intreb pe fetele care au fost deja la procedura:v-ati umflat/ingrasat de la estrogeni si celelalte medicamente??Respectiv vitamine si prodnison!!Multumesc!!

salutare fetelor! Monica si eu am folosit prednison pana in saptamana 12 de sarcina si nu m-am ingrasat deloc ( mancam nesarat), acum depinde de corpul fiecarei fete in parte.Chiar si in timpul stimularii ( facute la noi in tara,la interval de trei luni, doua la numar, eu nu m-am ingrasat deloc si pot spune ca a fost perioada in care m-am simtit foarte odihnita,pe cand alte fete s-au plans ca s-au ingrasat, ca aveau diferite stari de doi bani).M-am ingrasat in timpul sarcinii pt ca am mancat foarte mult( si de pofta si pe baza de stres, asa cica uitam eu de stres mancand [batcap]...o prostie).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da,cu mentiunea ca eu am mancat sarat.

 

nu am mai facut-o de secole ,monica.eram tanara,acum vreo 15 ani si mi-a iesit tripla,am facut 6 luni moldamin.o s-o repet si pe-asta.nu cred ca ma desumflu asa repede.mai astept.picioarele cred ca tot de la medrol m-au durut.am  luat un dicloreum si m-a lasat durerea.

 

da,i-am sugerat dr sa iau 30 mg de data asta,mi-a dat 40.degeaba!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos10 felicitari inca o data pt beta si sa dea DD  sa ne scrii ca ai gemenasi, ca totul e ok pt ca meriti sa fii mamica atat tu cat toate fetele care tot fac"n" proceduri pt a-si tine puiutii in brate.In leg cu Fundeni tu trebuie sa te duci sa-ti faci mai mereu analizele pt a stii doza de clexane( eu m-am dus de patru ori si nu ma mai duc...chiar vineri am fost , am plecat de acasa de la ora 3 dimineata ca sa-mi dea rezultatul in aceeasi zi, ma speriasem cand ai scris ca te-a chemat a doua zi pt rezultat, si chiar mi l-a da trezultatul in aceeasi zi insa nu mi-a mai spus daca sunt  sau nu pe doza buna de clexane, spunandu-mi ca imi va comunica Viorica prin telefon raspunsul dupa ce voi face morfologia de trimestrul 3, care era in aceeasi zi  dar la o alta ora( eu asa faceam cand eram programata la ginecolog mergeam in aceeasi zi si la Fundeni).I-am trimis Vioricai sms ca e ok sarcina in urma ecografiei iar ea imi spune sa-i trimit prin email ecografia, lucru pe care l-am facut si ciuciu raspuns si de la ea si de la dr.Uscatescu....asa ca nu ma mai tin nervii cu femeile alea de la Fundeni....chiar ca au o problema de comunicare cu pacientele, pe unele le trateaza cu indiferenta, pe altele le jigneste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...