Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 107


dea78

Recommended Posts

probabil ca si cehii au protocoale diferite!!Eu de ex am primit la fiecare FIV,macaar din punctul asta de vedere,clinicile se aseamana,in afara tarii am facut mereu!!Am intrebat pe email si mi-a raspuns ca pregateste organismul pt ca sa accepte sarcina!!Mersi Dea,stiam si eu ceva da nu stiam fix fix care i treaba,ca am innebunit cu hormonii astia si inhibari si dezinhibari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Jo..daaa aparea in schema mea de la bun inceput!! probabil numai o fiola,ca nu era pregatit pt inhibare cu diphe de 3.75 cu cu unhibarea aia putina cu diphere 0.1 in fiecare zi si atunci probabil imi trebuia un ovitrelle doar,ca mai faceau si ovarele ceva prog ,dar asa alea ju mai fac nica si mi-o bagat ăsta su jnainte de transfer.mi au scris sa stau linistita ca il primesc acolo pe al doilea,ca nu-l aveam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am primit medicatia inainte,cand am stabilit ca facema cu ei dar ulterior dupa polipul ala am hotarat cu eu inpreuna sa ma inhibe de tot cu diphereline 3.75,care apropo la ei e 3.0 si am de vanzare ca n-o apucat sa soseasca din cauza grevei Postei Romane si mi l-am cumparat de aici.Il dau eftin daca ii tre cuiva,daca stiti!!

ca imi convine sa recuperez si doar o parte din bani.pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit la un moment dat ca ar exista o valoare prag de progesteron 1,5 ng/ml, peste care transferul nu este recomandat, dar nu stiu daca se refera la transferul fresh sau la fet. Inclin sa cred ca de ambele transferuri este vorba. Auzisem ca au fost cazuri in care transferul s-a amanat din cauza progesteronului elevat.

Progesteronul trebuie mentinut pana in 1,5 ng/ml pana la implantare pt a nu modifica structura endometrului sau alte este cauza? 

Stiu ca pe urma este necesar ca valoarea lui sa fie cat mai mare. 

 

Multumesc mult!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    La FET daca se merge pe inhibare cu estrogeni nu conteaza progesteronul.Daca se metge pe natural conteaza sa fie sub 1,5 pana la ovulatie...dupa aceea trebuie sa creasca.Implantarea e intre z7-10 de viata a embrionului.In caz de embrion congelat poate fii cel tarziu in z12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...