Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stiu ca vorbesc la suparare - dar imi doresc ca cei care l-au votat pe Trump, sa simta pe pielea lor arogantza si dispretul pe care sunt sigura ca il are, exact pentru masele astea de oameni simpli si saraci, de prin zonele rurale. Pentru ca el nu a crescut niciodata la tara, pentru ca el nu a fost niciodata simplu, pentru ca el nu a fost niciodata sarac, pentru ca nu stie cum este si pentru ca sunt sigura ca ii dispretuieste considerand ca daca el a reusit "on his own" sa fie presedinte, conditia lor li se datoreaza 100%.

Le doresc acestor oameni, sa stea fata in fata cu Trump si sa primeasca exact parerea lui despre ei, clar, sincer, fara diplomatie .... fix in fata.

 

Buflea, acelasi lucru l-a spus si sotul meu, tot la suparare. Si a adaugat la cei mentionati de tine un alt grup de alegatori care au iesit sa voteze pt Obama dar au fost prea lenesi sa iasa pt Hillary (si asta este probabil unul dintre motivele pentru care a pierdut cateva state sigur albastre inclusiv PA). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, nu vor corela in veci actiunea de a vota pe Trump in Casa Alba cu o economia care va fi pusa pe butuci, taxe care vor favoriza doar pe cei bogati (am o senzatie ca toti acesti albi rurali care au votat au niscai iluzii de identificare cun un bozo bogat), infrastructura se va farimita in continuare (ca daca nu bagam bani la buget, ce sa scoate) si cel mai frica mi-e ca are o piele asa fina si reactioneaza asa de urit, pntru Putin va fi o joaca de copil sa il provoace. Totala lipsa de responsabilitate va gasi alti vinovati.

 

Ar trebui ca statele "albastre" sa inceapa sa refuze cu fermitate trimiterea de bani federali in statele rosii. Middle America consuma cel mai mult ajutor federal si produc cel mai putin. Adica fix aia de rup lenea, sug cei mai multi bani federali, aia voteaza cu republicanii...le vinde gogosi pe care le inghit nemestecate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu mi l-as fi imaginat vreodata pe Trump, presedintele US. Mi s-a parut dintotdeauna un persoaj exotic, om  de show-uri, TV, lucruri care nu se legau cu  sobrietatea unei functii publice, cu atat mai mult cea de presedinte.
Campania de anul asta mi s-a parut foarte slaba... adica cu candidati cam aiurea... mie personal nu mi-a placut nici unul dintre ei, daca eram american nu as fi stiut pe cine sa aleg..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi au dat multe transmisii, interviuri din America in ultimele luni, interviuri cu oameni de pe strada si marea majoritate spuneau ca voteaza cu Trump. N-am fost deloc uimita de rezultat. Madam Clinton n-a fost nici un fel de competitie pentru Trump, a facut-o harcea parcea. Azi la Tv spuneau analistii ca populatia s-a saturat de dinastiile Clinton si Bush sa tot conduca tara. Daca democratii nu l-ar fi subestimat pe Trump, ar fi ales un candidat ca lumea sa-i reprezinte. Big mistake! Huge!

Culmea este ca mai multi oameni au votat pt madam Clinton, dar sistemul american fiind asa cum e, degeaba a primit votul popular.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, nu vor corela in veci actiunea de a vota pe Trump in Casa Alba cu o economia care va fi pusa pe butuci, taxe care vor favoriza doar pe cei bogati (am o senzatie ca toti acesti albi rurali care au votat au niscai iluzii de identificare cun un bozo bogat), infrastructura se va farimita in continuare (ca daca nu bagam bani la buget, ce sa scoate) si cel mai frica mi-e ca are o piele asa fina si reactioneaza asa de urit, pntru Putin va fi o joaca de copil sa il provoace. Totala lipsa de responsabilitate va gasi alti vinovati.

 

Ar trebui ca statele "albastre" sa inceapa sa refuze cu fermitate trimiterea de bani federali in statele rosii. Middle America consuma cel mai mult ajutor federal si produc cel mai putin. Adica fix aia de rup lenea, sug cei mai multi bani federali, aia voteaza cu republicanii...le vinde gogosi pe care le inghit nemestecate. 

 

Aceeasi poveste si in Romania, la o scara mai mica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, va aduc cafeaua.  [cit]

Vad ca nu va prea inghesuiti cu povestile, ati dezertat ? Vorba aceea, sa stiu si eu.  [flo2]

La noi a venit inghetul. E foarte frig si ptr prima data iarna asta mi-am luat botinele la serviciu.

Ieri am iesit cu Alex la o plimbare de fete, i-am luat o geanta super faina. Mai mult o poseta, sa-si puna sticla cu apa, servetelele si telefonul cand iese in oras. Pana acum avea doar gentute de fetite si de, acum e preadolescenta.  [batcap]  [smulgpar]  Titulatura ii apartine.  [fri] Poseta si mie imi place.  [:)] Ne-am plimbat, i-am mai luat 3vol din Portalul magic, ceva accesorii ptr par, am mancat diverse chestii si ne-am aerisit. 

Incep sa adun cadourile ptr Mos Nicolae, ziua lui Alex si apoi Craciun.  [batcap] In ianuarie o sa fiu leftera.  [smulgpar] I-am comandat deja niste seturi de cusut si ceva carti. Sunt cam in pana de idei, si ea la fel. Nu prea stie ce sa ceara.  [fal]

Pa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Dana, eu  te asteptam pe tine cu cafeua!  [cit]

Eu ma bucur ca e vineri! Si la noi e frig, toata sapmtamina am avut gheata pe geamuri dimineata, ce enervant!

 

Azi ma duc sa fac o programare la vet pentru Mishka, o sa-l castram dupa ce face 6 luni, defapt o sa fie prin decembrie, cind am eu mult liber, ca vreau sa fiu cu el acasa citeva zile dupa operatie. E dureroasa operatia, cit ii trebuie sa isi revina? Isi va schimba comportamentul? 

 

(Prost mai merge forumul asta)

 

Aricica e stationara, ia un anti inflamator in fiecare seara si vad ca e in parametri.

 

In schimb soacra-mea e in spital cu investigatii. Probleme cu inima, se pare ca o sa-i trebuiasca un pacemaker, a lesinat, are ameteli, e in spital la botosani unde nu-i face nimeni nimic. Incercam sa ne punem pilele in functiune, ca nu vor sa o vada de bunavoie pe nicaieri. Cred ca o sa mergem privat la Iasi, desi eu as vrea sa vad daca nu o pot duce la Cluj, privat sau la stat.

 

Carolyne, cum e prietena ta, draga mea? Sint alaturi de tine sa stii! [pup]

 

Coca, tu ce mai zici, ce mai face soacra?

 

Mi-e dor de Aqai!

 

Anais, Lea, AB, de Elyda nici nu mai intreb! [pup]

 

Nici nu-mi vine sa cred ca s=a mai dus un an! Nu va spun ca pe 4 decembrie am petrecere de Craciun cu firma!!! In mintea si sufletul meu e tot iulie! [vampa]

 

Edit: si nu in ultimul rind, Simonna, tu pe unde umbli?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o perioada aglomerata la serviciu. De fapt, de asta i-am si taiat lui Alex inotul ptr ca sa pot ramane dupa-amiaza la serviciu.  [smulgpar] In continuare nu vedem padurea de copaci si astazi am reusit sa ma cert cu un birou intreg.  [smulgpar] De data asta chiar m-am suparat.  [:(]

Letitia,Coca imi pare rau ptr soacrele voastre. Bafta cu aranjamentele. 

Da, a trecut si anul asta. Mie una nu-mi vine sa cred ca Alex face 9ani.  [disco]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Sunt acasa, e liber azi.

Facuram ordine ca trebuia si mergem la teatru de papusi cu fetele imediat. In rest, nu stiu ce facem :). Avem vreme de kko.

 

Aseara am fost cu o prietena la Bridget Jones baby. Am ras cu lacrimi.

Maya s-a gelozit toata ca dorea si ea. O sa vad ce filme de copii sunt sa le duc si pe ele.

 

Socro e bine. A iesit din spital miercuri. Maine merg acasa. Acum ea e f optimista si vesela. Crede ca a scapat ... dar de fapt greul abia acum vine. Sapt viitoare priesc rezultatele anatomopatologice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...