Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Draguta, azi calc patria New Jersey-ului...vreau sa merg la supermarketul ala japonez (am de gind sa merg acolo cu foamea in git sa termin niste sushi p-acolo).

 

Fimiu mic e invitat la un sweet 16 (ma termina cu petrecerile ....are petreceri de sweet 16 in FIECARE weekend...chiar cite doua - nu stiu cum cunoaste atita lumea) asa ca sintem porumbei pina dupa miezul noptii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In alta ordine de idei, sa va spun Buna de dimineata mea insorita de primavara, la sfarsitul toamnei ...

 

Acasa ne-am impacat ... aseara Alex a venit la mine si mi-a cerut mar. Am tacut din gura si m-am apucat sa i-l tai, asa cum fac in fiecare seara. Cand i-am dat castronelul, m-a pupat si a spus ca ma iubeste si ca nu o sa mai uite nimic la scoala ...deci a inteles de ce ne-am certat. Am accentuat iar ca vreau sa scrie in planner toate temele, toate testele, toate proiectele si sa aduca plannerul acasa ca sa ma pot uita in el. A zis ca asa o sa faca ...

 

Trebuie sa ma tin de el cu plannerul asta ... este mai important decat temele. Daca reusesc sa vad plannerul ala in fiecare zi, voi putea sa stau cu gura pe el si sa-l pun sa isi faca temele din timp, sa studieze pentru teste ...etc, etc, etc.

E interesant ca Alex trebuie acum, la 12 ani, sa invete niste obiceiuri noi referitoare la invatat ...de ex asta, sa studieze pentru teste acasa. Nu a facut-o niciodata, absolut niciodata pana acum ...versus Flavia care din clasa a 4 a studiaza acasa inainte de teste si ma pune sa o verific la final.

 

In alta ordine de idei, azi ma duc la dinner cu fetele din departament. Este ziua colegei din Ghana, cea care a fost data afara acum 2 sapt, cand s-au disponibilizat oameni ...mergem la un "all you can eat" ca sa putem sta cat vrem de mult. Barbatul e responzabil cu seara copiilor ...o sa ca mormaie, ca Alex are si basket si soccer si trebuie sa il mute dintr-un antrenament in altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta, azi calc patria New Jersey-ului...vreau sa merg la supermarketul ala japonez (am de gind sa merg acolo cu foamea in git sa termin niste sushi p-acolo).

 

Fimiu mic e invitat la un sweet 16 (ma termina cu petrecerile ....are petreceri de sweet 16 in FIECARE weekend...chiar cite doua - nu stiu cum cunoaste atita lumea) asa ca sintem porumbei pina dupa miezul noptii!

 

Ah, acum am citit ce ai spus ...eu azi nu sunt acasa, dupa cum am scris [:-)))] .

 

Unde este japonezul ala inca o data ...si ce se gaseste acolo, in afara de sushi ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, m-am gandit si eu sa ii duc la o pun spectacol, ceva si NU VOR ... incredibili sunt copiii astia. Nu stiu cum si cand se deschide apetitul pentru arta ? Ca si costa biletele alea, imi vine sa mor ...adica ar merge daca trebuie, dar ar fi asa ca o obligatie.

 

Daca insa le-as propune un Six Flags, sa se arunce cu capul in jos de la etajul 3, atunci cred ca s-ar bucura ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supermarketul asta (care are si restaurante) este in Edgewater, NJ. Nu cred ca e foarte aproape de tine. Pentru mine e o nebunie sa ma tavalesc in toate ingredientele asiatice...sint precum copiii tai la Six Flags.

 

Noi la Craciun luam copiilor laptopuri ca sint prafuite rau ale lor de acum. Nu le spunem nimic, le facem supriza. Lui N. ii cumparam un gaming laptop (cu nu-s ce video card incredibil) si lui A. ii luam un Mac. El chiar merita pentru ca a muncit extraordinar pina acum cu scoala, cu muzica, cu teatru. O sa facem un efort mai maricel pentru un Macbook pro (cu ecranul mare). Ma simt si vinovata ca eu i-am busit laptopul care il are acuma...am intrat pe intuneric la el in camera si am troznit laptopul pe podea cu cotul (era pe birou si nu l-am vazut). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...