Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia asa ma distrezi cand povestesti de mâtz :)). Printu mai e interesat de el?

 

La noi nimic.

 

Ieri a aflat socro o parte din diagnostic, ca trebuie sa faca radio. A primit vestea relaxata, dar relaxarea e data tot de boala. Macar atat.

 

In wk am vizitat am fost in Beaujolais ca a iesit vinul nou. Am vizitat un castel si am cumparat branza si carnati. Foarte fain a fost. O zi superba.

Nuuuu! 2 zile l-a tinut interesul. Acu pretinde ca ii e frica de "jivina". Sa vedeti cum tipa cind intra la el in camera, sa venim sa-l luam!!! Si asta micu parca de-al dracu face, cum prinde usa deschisa la Printz, drept sub patul lui fuge! Ori cind il vede urcind scarile sare si il prinde cu labutele de picior! Printul isi iese din minti de nervi si eu asa ma tavalesc de ris [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca ma bucur ca soacra e cit de cit in parametri. Ce fain suna Beaujolais! Cred ca a fost fain de tot!

 

Monica pomul meu e de plastic. De vreo 2 ani nu mai iau natural, ca ma inebuneau acele alea. Le gaseam si in iunie pe ici, pe colo! Pina acu 2 ani numai natural am avut, ii placea copilului, de aia luam. Acum nu il mai intereseaza, asa ca il am pe asta din plastic si am comandat 2 coronite din brad natural de la un coleg a carui soacra face asa ceva. Nu numai pentru frumusete le=am comandat, dar si pentru miros. Miroase superb a brad in toata casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau, Letitia, ce ape pe la voi !

La noi este frig, soare si uscat. Dimineata este ceata si inghetat, sunt sub 0grC si apoi creste pana pe la max 10grC. Relativ OK. 

Eu scriu foarte mult la serviciu, asa ca sa traiasca creionul mecanic de 0.7.  [pk] Si pix-urile colorate.  [hia] Alex scrie cu pilot, deocamdata, si trebuie sa invete sa fol stiloul. Are deja cateva. Stilouri, adica. 

Coca, nu 13 e mare, 9 e mare. Si stiu ca este o tensiune indusa de stres, oboseala si suparare. In februarie se face 1an de cand s-a dus tatal meu si incepem cu totii sa fim tot mai bulversati. Si eu si fratele meu si cumnata-mea ne-am descoperit cu tensiune mare. Cumnata are 15/9, in conditiile in care este cu 4ani mai tanara decat mine. 

Ma duc la treaba. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu din urma cu cititul
Pt Buflea, si ai nostri se cearta, se bat, nici sa respire linistiti unul langa altul parca nu mai pot. Cel mic cauta mereu raca, cel mare e coleric si rabufneste repede si din pacate o incaseaza mai mereu ; inca nu au aruncat cu obiecte unul dupa altul insa sunt extrem de enervanti cand  se impung non-stop. Mai rau e ca si pitica a inceput sa intervina ; vinerea trecuta cand incepuse hartuiala, cand l-a vazut pe cel mic lundu-l pe frate-su de mijloc sa-i faca o tranta, s-a dus si l-a muscat de mana, cu sete (asta dupa ce strigase la el sa se opreasca). Si nu e prima data cand il musca pe mijlociu (de altfel e singura sa victima ; n-a muscat la cresa, nu musca la scoala, numai pe frate’su il capseaza din cand in cand ; inutil sa spun ca si pe ea o necajeste cel mijlociu si probabil cand simte ca poate, in momente de liniste, se razbuna)

De amintit teme si teste... nu mai povestesc. macar au un "journal de classe" si le noteaza acolo; desi initial zic/jura ca nu au teme, cand se uita ta'su sa semneze journal-ul... se observa ca alta-i situatia. si asta tot timpul

La noi mosul va aduce un overboard pt cel mare, un drone pt cel mic si un radio CD cu microfon pt gaza cantareata. Cred ca sotului ii voi lua ceva de imbracat iar eu nu stiu inca ce sa cer si ce sa-mi ofer singurica cadou  [:)] 
Si sotul meu isi doreste un stilou sau pix MontBlanc si-am vrut sa ii ofer unul anul asta de ziua lui ; insa cand am vazut pretul… m-am orientat repede spre altceva.

Azi dimineata am fost surprinsa de sotul meu neromantic si uituc de date de aniversare. Eram la baie cu ochii inca *carpiti de somn, ma pregateam pt dus ; el in urma mea zice : ia te uita, nici macar n-a observat… ma uit mai atent in jur, si vad ca pe chiuveta ma astepta o cutiuta de la bijuteria din sat [vampa]  Mi-a cumparat un colier dragutz, cu ocazia aniversarii de 2ani de la casatorie. Desi odata am zis ca noi nu ne dam cadouri la aniversari de genul asta caci uneori suntem cam uituci si riscam sa ne suparam, ei bine, el n-a uitat de data asta ; insa in fata voastra, recunosc ca eu cam da.

Si ca sa pot sa-mi iau revansa, noroc chior, azi am castigat la serviciu 2 bilete la un concert de muzica clasica (Orchestre du Théatre Mariinsky de Saint Petersbourg) la Philharmonie de Luxembourg. Asa ca maine seara mergem sa mancam la restaurant, dupa care mergem la concert. Dragalasi cei de la firma caci din cand in cand au cate 2-4 bilete de oferit pt diverse concerte si le dau prin tragere la sort ; azi a fost ziua mea norocoasa.
Si ca tot vorbesc de concerte, si mie imi plac spectacolele Cirque du Soleil ; n-am stiut insa ca au avut un accident mortal [masc]  Ultimul spectacol vazut a fost « Alegria », la sfarsitul lui 2013, in Franta la Lille. Absolut Superb ; as mai vrea sa merg la un spectacol de-al lor.

 

La noi s-au oprit ploile ; azi avem chiar ceva cer senin dupa ieri-ul plumburiu si ploios (+ sapt trecuta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiu-miu nu a scris cu stilou si nu a avut niciodata stilou. Cred ca tac-su i=a aratat stiloul lui chinezesc cu penita subtire, dar nu a fost prea interesat. El scrie cu pix cu gel (gel pen) dupa cite stiu eu.

 

Lea si al meu musca si scuipa pe la 3 ani. Sa o certi de fiecare data, ca altfel o sa inceapa sa muste si la gradinita, o sa inceapa sa va muste si pe voi. 

 

Edit sa precizez ca Printul musca si scuipa, nu pisica! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o certam Letitia, ta'su chiar a amenintat-o ca la urmatoarea abatere o musca si el. ea a zis ca l-a muscat pe E pt ca il necajea pe S, son grand frère

 

cu pisoiul si bradul nu stiu ce sa zic; a noastra n-a fost niciodata interesata; nici de globuri, nici de brad. si nici copila in faza bebelusa

iti faci un baton de hartie (ziar) si daca-l vezi prin preajma bradului, il sperii putin; de fiecare data. sa stii ca pricep repede cand fac prostii; de altfel, vroiam sa-ti spun sa ai grija cu urcatul pe masa, chiar daca  e cea mica din living (mi s-a parut ca am vazut in pozele de la aniversare :-)) ). cum il educi de mic, asa ramane  [:)] . si e enervant daca sare pe masa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o certam Letitia, ta'su chiar a amenintat-o ca la urmatoarea abatere o musca si el. ea a zis ca l-a muscat pe E pt ca il necajea pe S, son grand frère

 

cu pisoiul si bradul nu stiu ce sa zic; a noastra n-a fost niciodata interesata; nici de globuri, nici de brad. si nici copila in faza bebelusa

iti faci un baton de hartie (ziar) si daca-l vezi prin preajma bradului, il sperii putin; de fiecare data. sa stii ca pricep repede cand fac prostii; de altfel, vroiam sa-ti spun sa ai grija cu urcatul pe masa, chiar daca  e cea mica din living (mi s-a parut ca am vazut in pozele de la aniversare :-)) ). cum il educi de mic, asa ramane  [:)] . si e enervant daca sare pe masa

[:-)))]  [:-)))]  Asa faceam si noi cu fiu-miu si asa facem acum cu mitza, o muscam cind ne musca! Sa vezi cum s-a potolit, deci functioneaza. [bib]

 

Asa e cu masa, desi l-am amenintat, l-am stropit, l-am dat jos, tot se suie, dar stie ca nu e voie. Cind ne uitam la el, fuge. De obicei tin stroptoarea de rufe in preajma si cind o vede nu se mai atinge. Cred ca asa o sa fac cu bradul, tin stropitoarea in 

zona si poate nu s-o apropia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...