Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 aici nu cred ca sunt magazine pentru return la Amazon , dar prin posta e cel mai convenabil daca ai printat return label. Doar il lasi la un UPS store. In general cam tot ce are amazon prime e returnabil free, din cate am vazut eu. Buflea sa tii ambalajele o vreme ca sa ai cu ce le trimite inapoi. 

 

Exista si un fel de posta exclusiva Amazon, un mail box de unde daca vrei iti poti lua comanda si  in cateva ore. Foarte utile in centrele universitare, eu am scapat de cumparat creioane, hartie, tonere in special astea ultime  le mananca pe paine. Fie-mea isi ia tot de pe Amazon si le primeste chiar in cladirea de langa dormul ei. Amazonul ii da un cod la comanda si cand primeste pachetul merge pune codul electronic si se deschide mail boxul. Atat doar ca e cam scumpa distractia. Ca doar  e pe cardul meu nu al ei. Partea proasta aici e ca eu si ea avem un cont comun, si nu mi-am dat seama ca si eu am comandat pt. mosul in ultimul timp si ea a dat drept cu nasul in cadouri cand s-a logat:).  I -am zis sa ia o pauza pana la Craciun , dar cred ca o las pana la urma sa isi faca separat alt cont sau ma mut eu cu cumparaturile la barbatu-meu :). Nu prea vreau cu el ca Amazonul in functie de trend-ul cumparaturilor iti trimit reclame specifice si o sa am numai chestii de audio si tehnologie...Ori eu vreau parfumuri, carti, imbracaminte, pantofi, bijuuri plus ciocolate:).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, vezi ca exista conturi speciale pe Amzaon pentru studenti. N. al meu are asa ca si noi am avut problema asta la inceput. Unde e el au casuta postala si primesc toate pachetele acolo la "posta". Cind primeste ceva, "posta" ii trimite un email sa vina sa isi ridice cumparaturile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce spuneti ca e usor sa te duci cu pachetele la posta pt returnare ??? Mie mi se pare un calvar ...sa le impachetezi la loc, sa completezi formulare, sa stai la coada ...exista vreo posta in US fara coada ???

La mine e usor ca barbatu face pachetul [:)] . Eu doar il duc la punctul de colectie, care nu e posta neaparat. Sint sigura ca si la tine sint puncte de colectie, in general magazinase mici, cum e la mine the wine shop. Noi insa rare ori am trimis inapoi. Dar se intimpla, cum am zis, chiar azi am returnat ceva.

 

Eu mi-am luat de curind niste pahare de vin si sampanie faine de pe amazon. Imi plac tare mult.

post-16401-0-36470500-1479843146.jpeg

post-16401-0-05171100-1479843164.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce spuneti ca e usor sa te duci cu pachetele la posta pt returnare ??? Mie mi se pare un calvar ...sa le impachetezi la loc, sa completezi formulare, sa stai la coada ...exista vreo posta in US fara coada ???

Buflea pt. amazon doar printezi return label si il lipesti pe cutie.  Nu ai UPS in drumul tau?   Il lasi la un UPS nu stai la coada, nu iti trebuie receipt. In general e destul de sigur ca ajunge pachetul inapoi. 

Nu mergi la posta normala, eu cred trebuie sa fii masochist sa mergi la posta in state. Sau la DMV :)

 

Antmil Amazonul direct  din campus merge mult mai rapid decat posta. Adica daca pun Amazon pick up center in loc de adresa ei de dorm, doar se duce si deschide cutia cu codul trimis de ei. Asa posta universitatii pana proceseaza pachetele, pana trimit email dureaza. Da  amazonul pt. studenti cu reducere o sa il ia, adica e 6 luni gratis apoi plateste parca jumatate...Ma incurca doar ca o sa avem 3 conturi separate si multe pachete de urmarit:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...