Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Buflea, Eu pun La coliva 1 parte arpacas si 4 parti apa.

Cand fierbe bine pui zaharul. Ai grija ca inmooie coliva zaharul. Deci o Mai tii pe foc. Eu am plita electrica. Stiu ca La colivele socrului meu am pus o jumate de masura Mai putin. La final pui coaja de lamaie. Apoi nuca rasa ( sa nu prinda coaja) si o dai La rece.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vă salut, doamnelor, din mers, din fugă, din ceață…

 

 

 

Sunt în perioadă de mari alergături, abia reușesc să-mi pun o oarecare ordine în idei.

 

 

 

Buflea, da, sună frumos, am crescut împreună, dar a fost foarte greu pentru amândouă, prea puțină poezie. Chiar dacă fiică-mea era foarte mică, cumva am trăit mereu cu senzația că poate a simțit încă din start prin ce treceam eu, căci pentru mine perioada aceea de început de maternitate a fost un fel de coșmar. Este și acum, într-ul fel, pentru că nu mi-a lăsat amintiri plăcute despre mine. Fiică-mea a venit total pe nepregătite, luam anticoncepționale și nu-mi doream nicicum să am un copil atât de curând. Când am aflat că sunt însărcinată eram deja în luna a treia, am avut menstruație peste sarcină, nici un simptom până atunci. Eu am purtat sarcinile foarte ușor, fără stări de rău deosebite, și nici nu m-am îngrășat la nicio sarcină mai mult de 7-8 kg. Vestea m-a lovit, efectiv, nu-mi venea să cred, nu-mi doream, eram chiar înspăimântată, panicată. Știu că sună aiurea, pe tot parcursul sarcinii m-am simțit de parcă aveam în mine un corp străin. În plus, au început problemele cu soțul. Când am născut, nu eram pregătită nici fizic, nici psihic pentru asta. Norocul meu au fost părinții mei care m-au ajutat foarte mult, mai ales că la nici un an după naștere divorțam. „Lumina” a venit pe neașteptate și asta, da, e o poveste frumoasă, dar rămâne acolo o perioadă în urmă de care nu sunt prea mândră...

 

 

 

N-am mai intrat de mult și multe s-au mai vorbit între timp, rețin că am zis că fiică-mea și prietenul ei vor să studieze în Danemarca. Asta fac acum, sunt studenți amândoi. Fiică-mea s-ar fi orientat aici în țară spre cibernetică, el spre arhitectură, au găsit ceva echivalent acolo, la KEA în Copenhaga. Studiile sunt gratuite pentru studenții europeni, ceea ce e foarte bine pentru noi. Cazarea, scumpișoară, ce e drept, dar nu imposibilă, iar ei au avut un oarecare avantaj, un văr al prietenului fiică-mii e deja student acolo de doi ani și au avut niște ponturi bune.

 

 

 

Cum ziceam, sunt pe goană. Toamna avem cei mai mulți sărbătoriți, iar acum urmez eu și băiatul cel mare…

 

 

 

O zi bună!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua, de la ziua mea geroasa.  [ninge] Foarte frig, trebuie sa trec la palton si ma enerveaza ca e greu (dar calduros ). 

Buflea, nu stiu sa fac coliva. N-am facut eu niciodata.

La chiftele da, sunt experta, pun cartofi+2 cepe mari + ceapa verde daca este+ patrunjel frunze+2sau chiar 3oua. Max 2linguri pesmet.Edit: folosesc intotdeauna 2feluri de carne: porc+pui, curcan. Sunt mai usoare asa. Eu nu pun usturoi. Le fac de marime medie si o pazesc pe Alex ptr ca mananca in nestire. Si are doar 25kg  [masc] . 

Eu astept sapt viitoare cu zilele libere.  [fri]  Planuiesc sa-mi iau liber si in 2dec (noi suntem firma privata, se lucreaza in toate aceste zile zise libere) si apoi trai pe vatrai, 5zile libere.  [pk] Sper. 

Azi trebuie sa mai fac ceva cumparaturi ptr Craciun. Maica-mea m-a trimis sa iau si ptr ea, asa ca am de umblat. Si e friiiiiggg.  [ups]

Paaa. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...