Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

 

Letitia tu cu motanelul tau ma faceti praf! Ce delicat este si ce amuzant mi se pare ca printul nu il mai vrea, in schimb tu esti cazuta de-a dreptul in freza dupa bulgarasul ala de blanita :)))

 

Apropo de motanel, m-am amuzat azi gindindu-ma ca pisicul are 3 kg si printul cind l-am nascut avea 3kg si 50 de grame, deci numai un pic mai mult decit pisica!!! [:-)))]  [:-)))] De-abia astept sa-i spun printului!! Sa vedeti ce fata face ca il aseman cu pisica!!! [:)]  [:)]  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata si din bucatica mea inghetata...de dimineata totul era acoperita cu un strat bunicel de bruma.

 

Raportez un weekend lung plin ochi de evenimente si (prea) multa mincare. Joi am fost la parintii mei unde ne-am infruptat cu de toate, basca am venit acasa cu juma de tort. Vineri am ajuns la restaurantul fancy unde ne-am rasfatat la maxim! Toti 4 am ales doar mincaruri neincercate pina acum (specialitatea restaurantului este seafood) si ne-am desfatat papilele gustative intr-un mare fel :) :) De la peste servit crud, pina la tot soiul de paste si inghetate fine. Am plecat imbatati de gusturi si mirosuri. 

 

Simbata mi-a venit clanul si am muncit de mi-au sarit capacele insa am avut satisfactia ca totul mi-a iesit ca la carte si s-a mincat si s-a baut zdravan. Ba chiar a venit si bunica sotului (care nu e pea deplasabila) si ne-am simtit extraordinar de bine. Duminica m-am trezit cam ramolita (sincer ma cam dureau toate incheiturile)...la 2:30pm dupa ce copilul mare a plecat inapoi la college, m-am bagat in pijamale si m-am uitat la filme tolanita pe canapea intre cei doi ciiini). Copilul mic a fost fericit si serbat trei zile la rind, a primit o groaza de cadouri frumoase si s-a declarat ca sweet 16 a fost de succes!

 

Eu ma pregatesc de o saptamina lunga :( :( Miine am si CPR training (prim ajutor, resuscitare, blah, blah, blah...insa imi expira trainingul si trebuie sa merg - reinnoim la doi ani)...Declar ca nu am cumparat absout nimic de Black Friday, nici in magazin si nici online. 

 

Mai ma duc la ceva trebi si revin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata mea insorita de iarna,

 

Mamaaa, ce effort psihic a trebuit sa fac de dimineata pentru a veni la birou …

 

Am citit din urma si am de spus urmatoarele :

 

Antmilo, sa-ti traiasa “puisorul” … sa isi indeplineasca planurile si visele, mai ales ca el nu prea viseaza cai verizi pe pereti, deci e foarte posibil sa se intample ce ii doresc eu.

 

Didi, Aqai, voi sa fiti sanatoase, sa va vedeti copiii mari si sa uitati de varsta, adica sa n-o mai contorizati, doar uitati-va in suflet ca acolo se masoara tineretea.

 

Despre Victoria Secret …eu imi cumpar de la ei numai sutiene. Sunt foarte bune, foarte, foarte bune …dar sa stii ca, desi au multe modele, nu se potrivesc pe toata lumea … eu am un singur model care imi place, ca nu suport sarmele pe marginea cupei … dar modelul ala imi vine foarte bine. Am cred ca mai mult de 10 sutiene, de diverse culori, imprimeuri, din modelul ala … si sunt foarte rezistente la purtat, la spalat. Adica costa in jur de $40 un sutien dar tine 7-8 ani lejer. Ah, si mai am ceva de la VS care imi place …au niste maieuri cu sutienul incorporat si fara sarme …mamaaa, eu iarna numai in alea stau. Ah, da, si lipgloss am de la ei, cica unele care iti pompeaza buzele (lol) … de fapt sunt foarte groase ca si consistenta, le simti asa ca o miere pe buze.  In schimb chilotii de la VS nu ma imbraca bine si sa nu ma intrebati de ce ca nu va dau amanunte [:)]

 

Carolyno, anul asta, pentru prima data am cedat si eu la UGGS …i-am luat Flaviei si numai in ele sta. De fapt, ca si CROCSii, sunt foarte practice, foarte, foarte practice …se incalta repede si culmea, nu miros. Deci eu as ceda la UGGS.

 

Si eu stau cam prost la parfumuri …Leti, care e parfumul tau preferat ?

 

Multumesc pentru sfaturile de coliva, dar nu am apucat sa le citesc …lol … cu toate astea, mi-a iesit o coliva dementiala. Amgasit pe net reteta de la Laura Adamache …nu am pus insa zahar, ca m-au apucat niste ingrijorari referitoare la meniul meu super, super ne-sanatos …asa ca, am fiert graul pana a disparut apa, l-am lasat pana a doua zi cand s-a intarit rau …si apoi am pus in loc de zahar, sirop de agave si coaja de lamaie, portocala, nuci prajite inainte in cuptor … va spun, m-am umplut de glorie.

 

Noi am avut musafiri sambata, dupa Curcan, 14 persoane … a fost foarte frumos, au plecat dupa miezul noptii. Am muncit mult si singura, barbatul nu m-a ajutat decat la carat [fri] . Desi nu imi displace, parca imi e din ce in ce mai greu si daca stau sa ma gandesc, nici nu am facut cine stie ce feluri sofisticate, din alea de care face Antmila … cred ca imbatranesc.

 

Duminica am stat toata ziua si m-am uitat la The Affair … imi place teribil, Letitia sau cine mai este soimul serialelor, trebuie neaparat sa-l vedeti … este foarte interesant,  o drama politista care pleaca de la un affair si arata, extrem de realistic,  pe rand, cum sunt afectate vietile celor din jur, nu numai a celor doi infideli. Si de asemenea arata cum viata merge inainte, timpul vindeca multe rani si exista o solutie pentru orice mess …solutie care insa nu este forever and ever, pentru ca de fapt, nu prea exista forever and ever, decat cu mult compromis. Si serialul se invarte in jurul compromisului, cata valoare are compromisul si cum se defineste fericirea prin el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De Black Friday nu am cumparat nimic,d ar barbatul s-a tot uitat dupa frigider si dupa un TV ...

 

In schimb, am cumprat de pe Amazon niste ornamente de pus afara, superbe ...o srama de cuplu pe care sunt beculete mici, led, care se alimenetaza de la baterie si se controleaza cu telecomanda. Sunt absolut superbe ...sarma aia se modeleaza foarte usor, telecomanda are 8 feluri de jocuri de lumini si are si timer, ca sa se stinga singure si sa nu consume bateria toata noaptea. Pe instructiuni scrie ca 3 baterii AAA tin 8 zile cu becurile aprinse 6 ore pe zi ... o sa va spun daca asta e adevarat. Dar imi convine asta cu bateria, pentru ca nu mai trebuie sa scot prelungitoare pe afara.



			
		
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, parfumul meu preferat la care ma intorc intotdeauna si de care sint dependente toate persoanele care l-au mirosit la mine e Bvlgari Omnia Coral. 

post-16401-0-55256700-1480356108_thumb.jpeg

 

 

Apropo de frigider, am luat ieri un frigider si masina de spalat. Una vine vineri, cealalta pe 6. 

 

The affair e pe lista mea, doar ca astept sa vina pe Netflix. Daca nu si nu, il cumpar de la Amazon. Pe lista mea e Aquarium care iarasi ar fi foarte bun, dar nu e nici pe Amazon, nici pe Netflix.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...