Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Ieri am fost foarte harnica: am platit ceva dari, fuga acasa s-o preg pe Alex sa plece la engleza, am fugit sa schimb o rochita ptr ea asi un jerseu ptr mine ( rochita era mica si jerseul nu-mi mai placea si am luat o alta rochita ptr Alex si o bluza foarte faina tot ptr ea ) si apoi am fugit la Biblioteca Jud sa-i schimb cartile.  [:)]

Si ajung acasa si ce sa vezi ? madam isi facuse curat in biblioteca si a scos 2 teancuri cat ea de mari de carti afara ptr ca le-a citit si nu-i mai trebuie. Am crezut ca o mananc ! Plus ca pusese si o papusa pe care i-am luat-o la inceputul lunii nov si am dat o gramada de bani pe ea.  [batcap] Pfui, am facut ca trenul !  [smulgpar] Auzi la ea ! nu-i mai trebuie !!  [zirea]  Am facut curat cu ea si chiar am pus cateva de dat mai departe, dar nici chiar asa. 

Azi trebuie sa fac cumparaturile si sunt libera pana luni !!

Dar mai intai trebuie sa-mi termin treaba pe-aici.  [fri] Paaa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello

 

Azi lucrez de acasa. Youpii :). Este greva la cantina, dar pana la urma la noi la scoala nu e :).

 

I-am luat si eu Andreei mele o fustita de tull pt maine. O sa se bucure :).

 

Cu mosii stau bine. Mai am 2 cadouri de facut.

 

VS nu imi place. Am intrat cand am fost in state si toate sutienele aveau burete. Mie imi place Triumph, este perfect pt sanii mari :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, am luat doua pentru ca erau dragutze si nu le gasesc decit pe internet (amazon.fr). Fii-mea uzeaza o husa in 3 luni. 

Am gasit-o in mare creatie artistica, isi fabricase ea una pictata cu gouache si am facut ca trenul numai cind am vazut ce voia ea sa puna in geanta de scoala si buzunare.  [:)]

 

Surubelnitele sunt care incotro, asa ca-mi iau un set numai pentru mine.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, tu reausesti sa o imbraci pe Alex cu ce vrei tu ? 

(ca eu nu mai reusesc cu Marghiolitza mea). 

 

Sa va spun una nostima la ureche : la copii le spun rar pe nume, in general, am papusi, "pepette", iepurasi, broscutze, bebelushi, etc ... 

Ca sa ma dezvat (caci Marceline are invitati de ziua ei in 2 saptamini) am pus in functie un borcan si cum scot din mine cite o perla (mon chat, mon bébé, etc) pun un euro simbolic in borcan. In doua zile am de platit 30 de euro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Leti, eu cred ca fiului tau i-a iesit tare bine pasenta cu pisoiul. Auzi la el ca ii este frica de motan. Oricum a reusit sa scape de atentia voastra exclusiva. Buna miscare.

 

 

Hahaha, asta spune si el!

 

A avut bietul mitz noroc ca ne-am indragostit de el, ca in baza lui fiu-miu era prin cine stie ce shelter acuma. Eram hotarita sa-l dau daca fiu-miu nu are grija de el asa cum a promis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat o viteza supersonica si acum pot sa-mi revin putin. (emoticon-lesinat)

 

Mik, cand-si-cum. Se uita in oglinda si daca e de acord e bine, daca nu se schimba. Depinde si in ce toane sunt eu, ca daca e vreme de furtuna nu risca sa comenteze.  [fri] In plus, cam stiu ce-i place si ii cumpar in consecinta. Acum i-am luat de la H7M o bluza de in alba, despicata in spate foarte sic. Sunt sigura ca o sa-i placa. 

Si eu ii spun in tot felul: matza, Ale, Alex, Mariutza ( de la Maria ), dar nu e o regula si nu ma simt aiurea ptr asta. 

 

Bine ca mi-ai amintit, sa merg si eu azi sa vad cum e libera sala. Vreau sa-i fac petrecerea de ziua ei la o pizzerie care are si loc de joaca si este loc suficient in spate si ptr petreceri si in fatza ptr clienti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata mea intunecata si uda,

 

E cald si ploua ...

 

Dimineata nu am putut sa ma scol ... de fapt, m-a trezit barbatul la 6:00 A.M. care era la computer si clenfanea un mar ...frate, mi-a venit sa ii dau cu ceva in cap. Era un mar din acela tare si musca din el cu atata zgomot si pofta ... dar ce zgomot !!!

Dupa ce am avut un schimb amiabil de cuvinte, am adormit la loc si m-a trezit radioul la 6:45 A.M ... apoi m-a trezit Alex la 8:00 A.M. sa imi spuna ca el e gata sa plece la scoala si ce isi pune in lunch bag ... [fri] . Doamne fereste, sper ca sunt bine si amorteala asta nu inseamna ceva, vreo boala ...m-am trezit asa nauca, ma durea tot corpul, ma usturau ochii de somn, chiar m-am gandit o secunda sa sun sick la serviciu ...

 

Ieri am fost la dentist ... am avut de inlocuit o coroana care se misca. Nu stiu daca este o noutate pentru voi, dar pe mine m-a lasat cu gura cascata ... mi-a facut coroana dentara, pe loc ... el, dentistul ... deci nu mi-a mai luat masura, nu a mai trimis la laborator ...si cand mi-a pus-o in gura, s-a potrivit perfect, nu a mai trebuit sa o pileasca, nimic. Totul a durat 1.5 ore [fal]  ...deci a facut asa : mi-a scanat dintele care trebuia imbracat cu un "batz" legat la un computer ... am vazut imaginea pe ecran, era perfecta. Apoi mi-a scanat si partea de sus, aia care completa muscatura dintelui ce trebuia imbracat. Imaginile astea scanate, le-a trimis unei alte masini in care a bagat un bloc mic de portelan ...masina a doua a inceput sa taie portelanul dupa imaginea scanata. In 20 min a venit cu coroana sa mi-o probeze ...era mov [fal] . Mi-a pus-o in gura, am probat-o daca ma deranejaza si apoi s-a dus cu ea intr-un cuptor si a copt-o pt 20 min. A iesit coroana de acolo exact, dar exact culoarea dintilor mei ...mi-a lipit-o si la revedere. Am intrebat si eu de curiozitate, cum de iese culoarea atat de apropiata ...si a spus ca are diverse blocuri de portelan, de diverse nuante si imaginea aia scanata ii spune ce nuanta sa bage la taiat, astfel incat dupa copt sa se apropie de culoarea dintilor ... wow !!!

 

Toata chesti asta a costat $860, in care a intrat coroana si o plomba pe dintele adiacent coroanei. Deci fara root canal, numai plomba si coroana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare & va multzumesc mult de urari  [flo2] !

 

  [hopsieu] . Am stat sa ma gandesc ce am scris de ati ramas cu impresia ca as fi acu nascuta. Cred ca am scris odata ca Aqai e cu mine adica de 40 ani anu asta  [fuga] . 

 

Nu Imi plac aniversatile mele, -anu asta abia aterizasem acasa dupa inmormantarea socrului, dar ma bucur de fiecare data ca apuc sa imbatranesc.  [;)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...