Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Mie nu mi se pare ca ai gresit ... [flo2] . Dar stii ca eu de regula, in orice conflict, tin cu parintii si nu cu copiii.

 

Daca avea atatea homework, de ce nu s-a apucat de ele la 5:00 P.M. ??? Si sa alerge dupa lectii ?

 

Asta este alt punct la care lucrez acasa ... eu nu vreau sa mai vad lectii facute dupa ora 9:00 P.M. Le spun activitatea de dupa amiaza - soccer, inot si sa faca bine sa isi faca lectiile inainte.

 

Nu la tine, cu N, auzisem aceeasi varianta ? Ca nu illasai sa faca lectii noaptea ???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De 3 ori pe saptamina A. intra pe usa la 5:00pm...nomal ca vrea nitel de relaxare inainte sa isi intre in lectii....cumplit sa intre direct in "piine".

 

Da, cu N. am avut la un moment dat o perioada in care eram dusa la disperare cu organizarea timpului si ii cam taiam "lumina" la o anumita ora. Daca nu era gata cu temele, aia era!!! Nu am reusit mare lucru...tot uituc si "procrastinator" e si acuma...e ceva in gene chestia asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, te inteleg cu rabufnirea de ieri, fac si eu de astea si asa de rau imi pare! Asta este, oameni suntem, ne cerem scuze si gata.

 

Mik, eu am din nou soare. A plouat vreo 2 zile si a fost frig cica (16 grade dimineata) [:-)))] . De azi e din nou soare, acum (4 PM) sunt 24 de grade afara. Urmeaza zile superbe! Oct-dec si mar-apr sunt lunile mele favorite. Este o primavara cu soare continua. Cam 20-24 grade ziua, 17-19 grade noaptea. Pana in dec-ian e si apa marii calda, apoi feb-mar cam rece (18-19) dar tot poti face baie daca e soare plin afara. Si e fain ca daca urci pe munte se face frig, dai de zapada etc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil si eu sunt de partea parintilor, in conflicte de genul asta, dar  putin inteleg si frustrarea copilului tau ca are lectii multe si culmea mai trebuie si terminate la timp. Inteleg ca e clasa a 11 -a , nici nu mai indraznesc sa spun nimic. Eu dupa ce fata mea  trecut de junior year, ma gandeam ca o sa ne relaxam in ultimul an. Ei da de unde... Negam vehement parerile academic counselor care ii tot repeta ca o sa fie un an greu, foarte ocupat. Si ce dreptate avea...  Liceul pentru mine ca parinte a fost o alergatura continua, intre uitat acasa diverse( Buflea auzi?:)) si   un du-te vino in muuulte  locuri unde trerbuia sa fie prezenta nu mai aveam energie de cearta...Picam late amandoua seara. Si seara asta insemna de obicei 10 dar de multe ori 11,12 noaptea sau mai tarziu. Avea colege care nu dormeau 3-4 ore pe noapte. Imi povestea cum uneori auzeau asa un buuuummm in clasa si cand intorceau capul era cate unul picat in lumea viselor:)).

 

Buflea fa ceva cu uitatul ala ca deja ma enerveaza pe mine...Cum mai sa ajunga la asa nota mica? Mergi si vorbeste cu profa, spune-i ca ii dai semnatura electronica daca vrea :)

 

Spuneati ca vreti semne de soare la noi se  chinuie niste nori sa stropeasca cateva picaturi. Dar o sa fie iarasi cald mai tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, esti sora mea de suferinta...cum ma intelegi tu pe mine!!!

 

Aveti mila de mine ca eu sint la runda II...deci mi-o iau in barba in duplicat!

 

La mine aici in fundul Connecticut-ului a nins...da, am holbat niste ochi imensi pe geam ca mi s-a parut ca am vedenii, halucinatii de oboseala! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetele care au soare, scrieti-ne si noua, la astea din ceata-ploaie-frig, cum mai este prin alte parti ca sa nu ne pierdem speranta. [il]  

 

 

daca vrei iti spun eu.

ieri a fost soare, cer senin...cu doar citiva fluffy clouds de parca era o imagine dintr-o pictura.

am iesit aseara la plimbare doar in tricou si pantaloni 3/4,in parc copii jucau fotbal, William a jucat un pic de basket.

aseara am vazut un apus de soare superb.

am apucat ieri sa plantez, mut niste flori din ghiveci in pamint...am scos muscatel care se facusera urite.

 

astazi in schimb a inceput ploia si se pare ca o sa ploua 4 zile...rar se intimpla, dar e binevenita ploaia.

pacat insa ca in fiecare weekend din oct a plouat si nu am avut chef sa mergem la nici un tirg de toamna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare ca ai gresit ... [flo2] . Dar stii ca eu de regula, in orice conflict, tin cu parintii si nu cu copiii.

 

Daca avea atatea homework, de ce nu s-a apucat de ele la 5:00 P.M. ??? Si sa alerge dupa lectii ?

 

Asta este alt punct la care lucrez acasa ... eu nu vreau sa mai vad lectii facute dupa ora 9:00 P.M. Le spun activitatea de dupa amiaza - soccer, inot si sa faca bine sa isi faca lectiile inainte.

 

Nu la tine, cu N, auzisem aceeasi varianta ? Ca nu illasai sa faca lectii noaptea ???

 

buflea

copiii tai poate au prea multe activitati zilnic, si chiar nu e efectiv timp pt teme...plus ca nivelul temelor creste de la an la an...si nu ami poti sa compare cu ce a fost anul trecut.

 

cumpara folderul ala de care ti-am zis...si aproape ca-ti garantez ca nu va mai uita testele. deja ma enerveaza si pe mine daca mai ia un F. pt uitat.

 

Will face teme(cind are...) de la 4-5 , rareori il apuca 6

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant esti la a doua runda, dar ai avantajul ca stii de unde vine si la ce sa te astepti...Esti  antrenata. Prima data e naucitor sa nu stii ce te loveste si sa nu ai timp sa parezi:). Si vorbim aici de o scoala  blamata ca  e "de doi lei, in care nu se face serios nimic, totul e bagatela si cerintele sunt minime..." Am editat sa pun ghilimelele de rigoare...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant esti la a doua runda, dar ai avantajul ca stii de unde vine si la ce sa te astepti...Esti  antrenata. Prima data e naucitor sa nu stii ce te loveste si sa nu ai timp sa parezi:). Si vorbim aici de o scoala  blamata ca  e "de doi lei, in care nu se face serios nimic, totul e bagatela si cerintele sunt minime..." Am editat sa pun ghilimelele de rigoare...

 

Pai cam stiam in general ce ma asteapta...eu am trecut prin liceu (11a si 12a) aici si facultatea tot aici...deci nu eram chiar aeriana. Dar in 20 si ceva de ani s-au schimbat multe; este ireal ce doar le trebuie acuma, basca ce costuri sint. Eu primii doi ani i-am facut la CUNY (City University of NY) - Queens College si ultimii doi la o facultate de stat (StonyBrook)...la oras plateam $2400/an!!!!!! Iar la stat am platit $6500/an. Nu se compara cu ce costuri sint acum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...