Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineata mea de primavara, in miezul iernii,

 

Azi closing ...

 

Dupa serviciu ma duc la Romanian Film Festival sa vad Graduation a lui Mungiu. Va las sa ghiciti cu cine ... [:)]

 

Apropo, zicea cineva pe FB ca Sierra Nevada a lui Cristi Puiu este nominalizat la Oscar pentru cel mai bun film strain ...este asta adevarat ? Joaca si filmul asta la festival dar este in weekend cand nu ma pot duce din cauza copiilor.

 

In rest nimic ...doar closing.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine (mai catre amiaza asa).

 

Azi plec la 2:00 de la servici ca merg la un jobsite. Sint echipata corespunzator cu bocanci, blugi, manusi, ochelari de protectie si casca. Sint foarte curioasa...renovarea are un aspect istoric (e o cladire veche) si totul trebuie amenajat in ton cu cladirea si estetica respectiva. E o constructie mare ($50 de milioane) si relativ aproape de unde locuiesc (cam 8 mile). Sper sa ies destul de repede de acolo ca merg la film (wink, wink)!!!

 

Dupa ce mi-am dat comanda la rochia aia rosie, am aflat ca lumea se va rupe in fuguri la nunta...am auzit niste nume de rochii de m-a luat cu ameteala. Zau ca nu am nici un fel de dorinta sa merg la cumparaturi...ma simt enorm de grasa, nimic nu pica bine pe mine, ce imi place e exorbitant...sint intr-o pasa tare proasta. Cred ca astept reducerile masive de Anul Nou si la impuls o sa cumpar ceva in magazin sa pot proba. Trebuie sa dedic o zi intreaga sa bat magazinele. Eram foarte cocheta in trecut dar de cind m-am ingrasat zau daca mai am chemare...nici nu mai imi vine sa ma uit la haine...altadata muream de placere sa combin culori, materiale, sa ma uit pe reviste de moda...am zero interes si mi-e ciuda ca ma uit la mine si ma vad ponosita si stearsa...dispar in imagine (cind nu sar in evidenta cu grasimea). Offff....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha ...Letitia, cauta pe DC subiectul despre filmul asta. Imi aduc si eu amite de el ...am stat umar langa umar cu antmila si cand sa discutam filmul, zici ca am vazut doua filme diferite.

Ia sa-l vezi, sa ne spui tu ce film ai văzut, pe al meu sau pe al ei.

 

Apropo de asta ...serialul asta The Affair se invarte desigur in jurul unui Affair si in fiecare episod, evenimentele  sunt povestite din punctul de vedere al diverselor personaje ...Sezonul 1 are numai punctele de vedere ale celor doi infideli, ea si el. In Sezonul 2 apar evenimentele procesate si de partenerii lor, adica cei înșelați.

 

Evident ca aceleasi evenimente sunt procesate si interpretate diferit ...ca si in cazul meu si antmilei cu filmul asta ...de ex in perioada de atractie, premergătoare affair-ului, ea povestește cum el vine dupa ea ca un magnet, ea incearca sa-l ignore, sa-l ocoleasca si el ii tot iese in cale ...el pe partea cealalta povesteste exact invers ...cum ea e initiatoarea tuturor întâlnirilor, cum ea ii vorbeste cu prietenie si cum el, rapus de vina, cedeaza atracției pe care ea i-o tot flutura prin față.

 

Pana si îmbrăcămintea e diferita in cele doua versiuni ...cand povesteste ea, e imbracata super decent, blugi, tricou ...nimic sexi. Cand povesteste el, se pare ca o vede in fuste scurte, decolteu, parul ciufulit sexi ...etc, etc, etc.

 

Evident ca nimeni nu stie adevarul ...dar filmul subliniaza un adevar din viata reala ...si anume ca interpretam evenimentele din jurul nostru intr-o maniera care ne este confortabila emotional si care poate fi total dierita de emotionalul celorlalți.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...