Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

C

 

Da, cauta subiectul "Dincolo de dealuri" ...parca asa s-a numit in romaneste.

 

Mie mi-a placut mult filmul ...mai exact versiunea mea de film ...lol

 

Cred ca titlul original a fost "Dupa Dealuri".

 

Si mie mi-a placut filmul...nu versiunea Buflei, evident!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Socro e rau. Au reaparut focare tumorale. Nu stiu cate. De 4 zile nu mananca, vomita tot. Azi o internara la Arad sa o bage pe perfuzii ceva.

Prin urmare ii zisai Mayei ca bunica e f rau, e iarasi la spital. Nu stim daca se va face bine, e posibil sa nu. Sa o pregatesc un pic. Raspunsul Mayei "sper sa stea pana la Craciun". De Ce? Pai nu stii, la Craciun se intampla minuni ...

Da fara nici o emotie, fara intrebari.

Buflea, ceva sfaturi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaa Coca, ce repede au aparut ...

 

Sfaturi ? Pentru Maya sau cum ? N-am sfaturi ...copiii mei au stiut, l-au si vazut acolo la centru ...au procesat ce or fi procesat si au mers mai departe. Nu stiu daca toti copiii sunt asa ...dar ai mei nu pare ca au suferit deloc. Nu au zis niciodata ca le e dor de el, au amintiri cu el despre care vorbesc foarte firesc, nu le pare rau, nici bine.

 

In Romania se duc regulat cu mama la mormant, aduc apa, uda florile ...

 

Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mamaaa Coca, ce repede au aparut ... Sfaturi ? Pentru Maya sau cum ? N-am sfaturi ...copiii mei au stiut, l-au si vazut acolo la centru ...au procesat ce or fi procesat si au mers mai departe. Nu stiu daca toti copiii sunt asa ...dar ai mei nu pare ca au suferit deloc. Nu au zis niciodata ca le e dor de el, au amintiri cu el despre care vorbesc foarte firesc, nu le pare rau, nici bine. In Romania se duc regulat cu mama la mormant, aduc apa, uda florile ... Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu ...

 

da, pt Maya. Ca nu stiu cum sa gestionez. Nu am pronuntzat cuv moarte.  Nu am zis ca va muri. 

E destul de apropiata de bunica sa

pe de alta parte ma gandesc,  e un sloi de gheata egoist?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

A_alinta, multe multe ganduri bune si urari pt casnicia ta cea longeviva!

 

Coca, multe pareri de rau se ca se intampla asa... si atat de repede. stay strong!

 

eu am intrat sa va cer ajutorul.

 

habar nu am, dar absolut deloc, ce sa le cumpar copiiilor de craciun, in afara de cele 2 jocuri pe care vi le-am spus deja.

 

tudor vrea nerf laser guns o versiune mai noua. din pacate, doar culorile sunt diferite fatza de ce are, deci nu ma vad nici cum onorand dorinta. 

 

alex vrea TOATA serai de carti 39 clues + lego mindstorms ultima generatie, cand noi avem inca generatia anterioara, bine mersi si functionala.

 

heeeellllp!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, pt Maya. Ca nu stiu cum sa gestionez. Nu am pronuntzat cuv moarte.  Nu am zis ca va muri. 

E destul de apropiata de bunica sa

pe de alta parte ma gandesc,  e un sloi de gheata egoist?

 

Cred ca ai facut bine ca nu ai pronuntat cuvantul ... foloseste la general termenul de "se termina" ...cu divrese semnificatii - viata, chinul , boala, soarta ...etc.

 

Dar totusi care este estimarea ? Nu pot crede ce evolutie rapida a avut ...pe de alta parte, mai bine rapida decat o agonie lunga.

Ea cum este ? Ce realizeaza si ce nu ?

 

Si eu mi-am pus intrebarea cu sloiul de ghiata ...cineva, nici nu mai stiu cine, mi-a spus ca copiii proceseaza diferit de adulti asemenea evenimente. Au mult mai putine amintiri decat noi, si foarte multa viata de trait in fata, astfel incat trec mai usor peste evenimente nefericite ...cu cat mai mic, cu atat uita mai repede si ii afecteaza mai putin.

Ceea ce e bine, daca gandim din pnctul asta de vedere ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

A_alinta, multe multe ganduri bune si urari pt casnicia ta cea longeviva!

 

Coca, multe pareri de rau se ca se intampla asa... si atat de repede. stay strong!

 

eu am intrat sa va cer ajutorul.

 

habar nu am, dar absolut deloc, ce sa le cumpar copiiilor de craciun, in afara de cele 2 jocuri pe care vi le-am spus deja.

 

tudor vrea nerf laser guns o versiune mai noua. din pacate, doar culorile sunt diferite fatza de ce are, deci nu ma vad nici cum onorand dorinta. 

 

alex vrea TOATA serai de carti 39 clues + lego mindstorms ultima generatie, cand noi avem inca generatia anterioara, bine mersi si functionala.

 

heeeellllp!!!!

 

 

Soro, uite iti pun niste linkuri cu ideile mele, vechi si noi :

 

https://www.amazon.com/gp/product/B01AA9BE3W/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

https://www.amazon.com/gp/product/B00UMV8G1W/ref=oh_aui_detailpage_o06_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

https://www.amazon.com/OWI-OWI-535-Robotic-Arm-Edge/dp/B0017OFRCY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480622813&sr=8-1&keywords=robotic+arm

 

 

https://www.amazon.com/USB-Rechargeable-LED-Headlamp-Flashlight/dp/B01CEFQS1S/ref=gbps_img_m-5_a212_a5490f3c?smid=AXETF2WISHGD4&pf_rd_p=4c5a9b1d-06a3-4aa8-be2e-5480c872a212&pf_rd_s=merchandised-search-5&pf_rd_t=101&pf_rd_i=5550342011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=GE78GH1EYPNZ8DQ8WTS7

 

 

https://www.amazon.com/Printing-Juboury-Portable-Drawing-Compatible-Filament/dp/B01IEOK17K/ref=gbps_tit_m-5_a212_c76fc471?smid=A9L3MUIA6VG2R&pf_rd_p=4c5a9b1d-06a3-4aa8-be2e-5480c872a212&pf_rd_s=merchandised-search-5&pf_rd_t=101&pf_rd_i=5550342011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=CH8RV5F9PXM5ATP5SPAX

 

Asta ultimul nu stiu exact ce este ...dar suna interesant. Este doar $35 la lightining deals si se termina oferta in 3 ore.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai facut bine ca nu ai pronuntat cuvantul ... foloseste la general termenul de "se termina" ...cu divrese semnificatii - viata, chinul , boala, soarta ...etc.

 

Dar totusi care este estimarea ? Nu pot crede ce evolutie rapida a avut ...pe de alta parte, mai bine rapida decat o agonie lunga.

Ea cum este ? Ce realizeaza si ce nu ?

 

Si eu mi-am pus intrebarea cu sloiul de ghiata ...cineva, nici nu mai stiu cine, mi-a spus ca copiii proceseaza diferit de adulti asemenea evenimente. Au mult mai putine amintiri decat noi, si foarte multa viata de trait in fata, astfel incat trec mai usor peste evenimente nefericite ...cu cat mai mic, cu atat uita mai repede si ii afecteaza mai putin.

Ceea ce e bine, daca gandim din pnctul asta de vedere ...

 

Habar nu am cat mai este. Nici doctorii nu stiu ... Depinde ce centrii nervosi ating nenorocitele alea. Eu am citit ca, cresc exponential ...

Din fericire socro nu realizeaza exact, desi i s-a spus ce are.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...