Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Socro e rau. Au reaparut focare tumorale. Nu stiu cate. De 4 zile nu mananca, vomita tot. Azi o internara la Arad sa o bage pe perfuzii ceva.

Prin urmare ii zisai Mayei ca bunica e f rau, e iarasi la spital. Nu stim daca se va face bine, e posibil sa nu. Sa o pregatesc un pic. Raspunsul Mayei "sper sa stea pana la Craciun". De Ce? Pai nu stii, la Craciun se intampla minuni ...

Da fara nici o emotie, fara intrebari.

Buflea, ceva sfaturi?

Coca, daca vrei sfatul meu...

crestinii spun copiilor cand cineva drag "moare"...ca de fapt a plecat, e in Rai, e in prezenta lui Dumenzeu, e intr-o lume mai buna si fara durere. acolo ne asteapta si cindva ne vom intilnii cu totii.

 

sotul unei prietene a lasat pt nepoti cite o scrisoare...si a fost deosebit pt ei sa o deschida, de ziua lor...sau de Craciun.

 

soacrei tale ii doresc sanatate si sa aiba parte de zile fara durere.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Despre moarte , stiti ca eu am o parere diferita...

 

sunt convinsa ca mama mea care a plecat la Domnul (credincioasa fiind) candva o voi reintilnii.

m-am bucurat intr-un fel ca a terminat cu viata asta fiind in suferinta pt aproape 10 ani...desi imi lipseste sa o aud.

mi-e dor de ea, dar nu vad despartirea asta decit ceva temporar...

la fel si cu tata- care e in viata...stiu ca, cindva va pleca, dar ne vom reintilni.

 

pur si simplu, si o spun sincer, din toata inima...eu nu as concepe viata asta ca ceva care se termina pt totdeauna.

nu pot sa cred, sa accept, sa concept ca va venii vreun moment din care nu-mi voi mai vedea niciodata copilul, sotul, parintii...

pt mine o viata doar pe pamintul asta si fara speranta eterna nu face sens....asta a fost unul din motivele care m-au indreptat spre credinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

William nu ar merge cu sireturile astea la scoala...ever . dar poate la copii mai mici sunt ok.

ieri I-am luat lenjeria flannel de la Costco(numai $29, cotton 100%)...am gasit undeva niste reviewuri f bune. sper sa nu-I fie prea cald cu ea.
tot de la Costco I-am luat puzzle f frumos cu vreo 500 piese, abia astept eu sa fac la el.

treb sa ii vina hanoracul si trioul cu Knicks.sa vad cum pot sa le ascund cand mi le adduce posta.

treb sa ii cumpar de la big 5 sau de pe amazon, bara aia care se pune in tocul usii si se ridica sa faca muschi.

de ziua lui I-am luat gameul ala Call of Duty, si ii mai cumpar niste shosete de basket Nike...apoi cred ca il ducem la o sala de karturi-masinute sa conduca...si bineinteles restaurant.

edit.

tot pt ziua lui vreau sa-i fac un "blessings" jar/cutie in care sa ii pun 365 messages.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, imi pare tare rau sa aud de soacra ta. Multe sfaturi eu nu prea am, in afara faptului ca sint convinsa ca vei gasi calea potrivita sa explici ceea ce se intimpla in functie de cum iti cunosti copilul. De multe ori sintem noi parintii diferitii de copiii nostri in felul in care procesam emotiile. Daca totul este facut cu dragoste si blindete, eu sint sigura ca lucrurile se aseaza in felul lor.

 

Pe mine m-a afectat enorm de mult cind a murit bunica mea (aveam 13 ani)...zilele acelea imediat dupa ce a murit sint pierdute pentru mine...pur si simplu nu imi amintesc decit niste imagini foarte disparate. Eu am fost foarte, foarte apropiata de ea...m-a crescut, faceam vacante la ea (cu toate ca eram in acelasi cartier). Pe verisoarea me nu a afectat-o mai deloc. A luat-o ca pe un fapt ca atare si gata. Depinde de relatie, de copil, de circumstante...insa, dupa cum ziceam...dragoste si blindete. 

 

Iti doresc multa, multa putere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost ieri juma de zi pe santier...m-am dus sa vad un proiect care e la mica distanta de casa de mine si tot eram curioasa cum se finalizeaza. 

 

Cladirea este ceea ce se cheama "mixed-use"...adica e combinat magazine/restaurante/apartamente. Aici o sa fie unul dintre cele mai mari magazine Anthropologie din State (asta este al treilea "large store concept") si va incorpora toate cele 6 branduri pe care le detine plus un restaurant fix in mijlocul magazinului.

 

Sint 28 de apartamente care sint amplasate la etajul superior al complexului (partea simpatica este ca linia de "zoning" trece fix prin mijlocul complexului si intr-o parte avem voie sa construim apartamente cu un dormitor si in cealalta parte apartamente cu 2 dormitoare - mai mult de 2 nu avem voie, asa e legea locala). Vreau sa spun ca am ramas absolut interzisa cind am auzit cit vor incasa chirie pe aceste apartamente. Chiria incepe la $7,000/luna si plaja merge pina la $12,000/luna, In plus, doar sa fii luat in considerare trebuie sa depui garantie $55,000 cash (garantie care ti se returneaza la finalul contractului de inchiriere). Cica deja au lista de asteptare de 60 de persoane. Sint total surprinsa pentru ca acest pret nu este justificat de absolut nimic!!!! Cu banii astia inchiriez apartament in buricul tirgului in Manhattan...iar finisajele nu m-au dat pe spate deloc (cu privire la calitatea materialelor alese de proprietar). 

 

Printre altele am avut o groaza de invata despre noi metode in constructii (virtual reality, laser scanning si alte chestii). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow ... chiar nu inteleg de unde lista aia de asteptare ? Adica de ce este asa de mare bataie pe zona aia, care e destul de departe de Manhattan si pana la urma este o suburbie. Daca chiria asta are lista de asteptare, nu e mai ieftin sa isi cumpere o casa ?

 

Poate asta cu lista de asteptare este o strategie de marketing ...si la mine aici, sunt apartamente noi pe malul raului, cu vedere la zgarie-nori care au apartamente de inchiriat de 2 ani si pe cladire au un banner in care scrie ca se fac inscrieri in lista de asteptare ...de 2 ani ? Really ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, daca vrei sfatul meu...

crestinii spun copiilor cand cineva drag "moare"...ca de fapt a plecat, e in Rai, e in prezenta lui Dumenzeu, e intr-o lume mai buna si fara durere. acolo ne asteapta si cindva ne vom intilnii cu totii.

 

sotul unei prietene a lasat pt nepoti cite o scrisoare...si a fost deosebit pt ei sa o deschida, de ziua lor...sau de Craciun.

 

soacrei tale ii doresc sanatate si sa aiba parte de zile fara durere.

 

 

Da Michelle, asta a fost discursul cand i-am spus de bunicii mei care sunt morti (sotul ii mai are) : Doamne Doamne i-a luat la el ca erau batrani si bolnavi, si acolo le e mai bine ...

 

Va multumesc pt gandurile bune!

 

De azi incepu sa manance un pic. Nu mai vomita.

Trebuie sa prinda forte sa inceapa radio.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

W a venit ieri de la scoala asa de oboist parca ar fi tras la plug, abia a mai jucat basket 1 ora in curte, apoi a facut teme pt 1.5 ore (astazi are 2 teste...).

a picat frint aseara si s-a culcat din proprie initiativa la 7:30...si a dormit pana dimineata  la 6:30.

 

Vai de mine ... eu nu inteleg aceasta oboseala la Will. O fi normal ?

Sa nu aiba vreo carenta de ceva vitamine ...

 

Iti spun sincer, copiii mei fac dupa scoala basket de 2 ori pe saptamana, cu antrenor, in sala de sport, nu in curte ... Alex are in alte 2 zile antrenament de soccer cate 2 ore, iar in weekend Alex are meciuri de soccer si Flavia gimnastica.

Niciodata nu s-au plans ca sunt obositi ... si se culca in fiecare seara la 9:30-10 P.M., in reprosurile mele ca e tarziu si eu nu se mai linistesc.

 

Weekendul asta Alex are un turneu de soccer, la 1 ora distana de casa ...trebuie sa joace 2 meciuri sambata si 2 duminica. Meciurile sunt acum pe teren mare, teren normal de soccer si dureaza 90 min. Deci exact ca la adulti. Primul meci de maine il are la 7:50 A.M., deci trebuie sa plece de acasa la 6:30 A.M. [fri]  ... ca sa vedeti, am terminat cu hockey-ul in miezul diminetilor de weekend si vad ca am inceput cu soccerul. Nici nu i-a trecut prin cap sa nu participe la acest turneu ...a incercat barbatul sa il sara, ca el se duce maine cu el (eu am girls night out care de regula se prelungeste pana pe la 1:00 A.M.) ...

 

Sa nu crezi ca ii bate cineva cu biciul sa se duca pe la sporturi ... sincer, mai batuti de soarta suntem noi care trebuie sa ii insotim si sa pierdem timpul pe acolo.

Acum 2 zile antrenorul de soccer i s-a sculat sa aiba un antrenament suplimentar de la 3:30 - 5:30 P.M. ca pregatire pentru turneu. Cum afara plouase doua zile in sir, m-am gandit sa nu ii mai spun, mai ales ca trebuia sa se duca si sa vina singur de acolo, sa joace prin noroaie ... a aflat de la scoala si mamaaaa, s-a suparat pe mine - ca cica il tin eu in casa, in pat, unde pe el il doar oasele de plictiseala si apoi ma plang ca sta numai pe IPad.

 

In fine ...poate ai mei sunt cam exagerati, dar sa vina obositi de la scoala ???

Dar ce le face frate, imping vagoane sau cum ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...