Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

nu stiu ce sa spun...nu ma ingrijorez ca ,  nu se intimpla prea des.

 

si nu ma pot duce la doctor sa-i spun sa-i faca analzele ca e oboist. ultima data le-a facut prin primavara si I-au iesit bune. ii dau aproape zilnic, d3, fish oil, vit c, b-uri, ceva imuno...

 

poate  e faptul ca a stat acasa 2 sapt si saptamana asta a inceput din plin cu lectii, teste.

 

educatie fizica face pe fiecare zi,  si are un professor gen Arnold...tinar cu muschi gramada pe el...cred ca scoate sufletul din ei.

 

in pauza maninca pe fuga si in rest joaca basket.

am observant ca joia e ziua cea mai grea pt el.

 

de sapt viitoare incepe practica la basket, dar noroc ca e vinerea de la 6.

 

gameurile le are incepaind din ianuarie, simbata  pe la ora 6...7  si chiar 8 seara (cam aiurea)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai de mine ... eu nu inteleg aceasta oboseala la Will. O fi normal ?

Sa nu aiba vreo carenta de ceva vitamine ...

 

Iti spun sincer, copiii mei fac dupa scoala basket de 2 ori pe saptamana, cu antrenor, in sala de sport, nu in curte ... Alex are in alte 2 zile antrenament de soccer cate 2 ore, iar in weekend Alex are meciuri de soccer si Flavia gimnastica.

Niciodata nu s-au plans ca sunt obositi ... si se culca in fiecare seara la 9:30-10 P.M., in reprosurile mele ca e tarziu si eu nu se mai linistesc.

 

Weekendul asta Alex are un turneu de soccer, la 1 ora distana de casa ...trebuie sa joace 2 meciuri sambata si 2 duminica. Meciurile sunt acum pe teren mare, teren normal de soccer si dureaza 90 min. Deci exact ca la adulti. Primul meci de maine il are la 7:50 A.M., deci trebuie sa plece de acasa la 6:30 A.M. [fri]  ...

 

deci alex are aproape 2 ore de antrenament 4 zile pe sapt? wow! William sub nici o forma nu ar accepta asa ceva....desigur nici noi...

nu ar mai avea timp de nimic.

 

sa joace fotbal pe teren, afara la 7 dimineata...la vremea din Ny...mi se pare cumplit...

 

ti-am spus ca Luni l-am luat inghetat de la scoala dupa 1 ora de educatie fizica afara.

 

cred ca copiii de pe aici nu sunt asa de caliti. mai vad pe unii care joaca fotbal pe ploaie, frig...dar oricum nu e ca la voi.

William nu ar juca ever, fotbal pe ploaie...cred ca si de asta a ales basket ca e joc curat. nu-I plac noroaiele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba, 

 

nu stiu ce sa spun...nu ma pot duce la doctor sa-i spun sa-i faca analzele ca e obosit. ultima data le-a facut prin primavara si I-au iesit bune.

ii dau aproape zilnic, d3, fish oil, vit c, b-uri, ceva imuno...

 

poate  e faptul ca a stat acasa 2 sapt si saptamana asta a inceput din plin cu lectii, teste.

 

educatie fizica face pe fiecare zi,  si are un professor gen Arnold...tinar cu muschi gramada pe el...cred ca scoate sufletul din ei.

 

in pauza maninca pe fuga si in rest joaca basket.

am observant ca joia e ziua cea mai grea pt el.

 

de sapt viitoare incepe practica la basket, dar noroc ca e vinerea de la 6.

 

gameurile le are incepaind din ianuarie, simbata  pe la ora 6...7  si chiar 8 seara (cam aiurea)

 

eu cred ca poti sa mergi sa-i spui sa-ti dea analize pt oboseli anormale... la urma urmei carenta de fier => oboseala si lipsa de energie. eu mereu patesc asa in perioadele de low cu fierul si apoi tre' sa suplimentez

 

adica din ce spui, programul lui nu e extraordinar de solicitant si tocmai a avut vacanta 2 saptamani 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa... vroiam sa va zic:

 

asta e ceasul lui Tudor

 

la voi vine mos nicolae? la noi da, si e de mare cinste ca ei fiind romani au ceva "extra" fatza de ceilalti copii ... (in caz ca nu v-ati dat seama pana acum, indivizii astia 2 sunt f copilarosi  [:)] ... deci de aia ii si vad cu sireturile cu lumina.

 

daca mai gasesc si sireturi care sa streige la Tudor "leaga-ma, leaga-ma!", m-am scos infinit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa... vroiam sa va zic:

 

asta e ceasul lui Tudor

 

la voi vine mos nicolae? la noi da, si e de mare cinste ca ei fiind romani au ceva "extra" fatza de ceilalti copii ... (in caz ca nu v-ati dat seama pana acum, indivizii astia 2 sunt f copilarosi  [:)] ... deci de aia ii si vad cu sireturile cu lumina.

 

daca mai gasesc si sireturi care sa streige la Tudor "leaga-ma, leaga-ma!", m-am scos infinit!

 

la noi nu vine mos nicolae...nus tie de el. de ziua copilului (care a vazut-o in calendar)...I-am spus ca se dau extra hugs.

 

sireturi aici (nu striga, dar se leaga usor):

https://www.amazon.com/LOCK-LACES-Elastic-Tie-Shoelaces/dp/B00975EAJ6

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, nu conteaza ca se leaga usor sau greu... in the Tudor universe lucrurile stau asa:

 

pot sa o stegr mai repede daca nu pierd timpul cu sireturile si dat fiindca pana acum nu m-am impiedicat niciodata in ele si n-am cazut, nici n-o sa se intample de acum incolo.

 

sunt mai safe cu sireturile dezlegate decat cu ele legate :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

deci alex are aproape 2 ore de antrenament 4 zile pe sapt? wow! William sub nici o forma nu ar accepta asa ceva....desigur nici noi... nu ar mai avea timp de nimic. sa joace fotbal pe teren, afara la 7 dimineata...la vremea din Ny...mi se pare cumplit... ti-am spus ca Luni l-am luat inghetat de la scoala dupa 1 ora de educatie fizica afara. cred ca copiii de pe aici nu sunt asa de caliti. mai vad pe unii care joaca fotbal pe ploaie, frig...dar oricum nu e ca la voi. William nu ar juca ever, fotbal pe ploaie...cred ca si de asta a ales basket ca e joc curat. nu-I plac noroaiele.

 

Oh, pai el era inghetat pt ca era dezbracat. Alex are pe sub uniforma bluza si pantaloni din aia Under Armour de ski, din material special care tine de cald si e usor. Aceleasi chestii cu care se ducea si la hockey ... In cap caciula si in maini manusi ...si in aceasta tinuta alearga non-stop 2 ore ...nici vorba sa ii fie frig.

 

Dar da, daca ploua, joaca pe ploaie ...acum e mai bine ca multe meciuri dunt pe turf, deci nu se murdărește. ..dar antrenamentele sunt pe iarba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, ce surpriza! Si la copiii mei vine Mos Nicolae si, desi sunt mari, abia asteapta! Le aduce dulciuri, fructe si ceva micut. In Ro le aducea caciuli, fulare, manusi etc, dar aici nu e cazul. Asa ca anul asta celei mari ii aduce un bloc de desen si celei mici niste cipicei culoarea aqua.

 

De Craciun avem niste liste mari, dar perfect fezabile. 

 

Anais, pe unde umbli?

 

Ant, spune-mi si mie ce menu faci tu de Craciun? Uimeste-ma!

 

Eu sunt suparata pe fii-mea aia mare. Este o puturoasa! A lasat-o balta total cu sportul (inainte macar mergea la Zumba, acum nimic) si a cam lasat-o balta si cu invatatul. Notele ei la mate si la fizica/chimie sunt dezastru, sunt suparata moarta! E adevarat ca aici conteaza numai rezultatele din ultimul trimestru (alea apar in foaia matricola a anului), dar tot nu e acceptabil ce face ea. Nu-i place, nu intelege si nu intreaba, nu munceste deloc - nu-i pasa. Barbatul nu ma lasa sa trag de ea, zice ca pana nu da cu capul nu se invata si ca el e convins ca ii pasa. Ca sunt atatea tentatii (sa deseneze, adica, pt ca pe ea asta o preocupa) si trebuie sa invete singura sa echilibreze. Problema este ca ea viseaza la facultate in US, fratioare, pt aia are nevoie de note bune, ca n-o accepta nici naiba, plus ca eu n-am bani sa-i finantez integral asa ceva. E adevarat ca are doar 14 ani, mai are timp, dar daca se invata putoare, s-a terminat, nu cred ca-si mai revine. El zice ca da, el e convins ca da. Merg pe mana lui, am promis ca pt o vreme sunt de acord, dar tot sunt suparata.

 

Intr-o nota mai vesela, azi am pus luminile pe casa si am facut o coronita de Craciun. E asa de frumos! Mai avem de decorat, dar nu vreau sa facem totul odata. Plus ca unele chestiuni le facem doar in Ajun: decorat bradul, ghirlande prin casa, lumanari in pahare rosii, perne rosii pe scaune etc.

 

Si o nota si mai vesela, azi am fost la plaja si a fost minunat. E cald, dar soarele e bland, apa e buna. Am halit si o delicioasa inghetata de zmeura, buna-buna, italieneasca, fireste!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...