Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Caro  [flo2]  sunt in zona. Ma omori tu cu plaja ta, nu ca as vrea sa stau la plaja, dar cu siguranța m-

as plimba ore in șir pe plaja si cu siguranța mi-ar prinde bine si înghețata cu zmeura. 

Este dificila situația cu fata ta, mai ales ca nu sunt multe lucruri concrete pe care ai putea sa le faci. Trebuie sa ii repeți faptul ca daca vrea facultate in SUA trebuie sa se schimbe radical. 14 ani e o vârsta dificila, văd asta si la fi-miu, tratează cu multă superficialitate totul. Are impresia ca viitorul va fi perfect fara sa se agite prea mult. Mi-e greu sa-l motivez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

v-am spus ca copii scriu cu stiloul?

 

mda la noi in clasa a doua exista un Examen si un carnet de conducerea stiloului [alcool]

 

si, daca scrii urat il pierzi [soricel]  si revii la creion.

 

dar la clasa a 6-a e obligatoriu iar Frixion sunt interzise. Pt ca nu le poti folosi la teste.

Am inteles ca un prof a lasat pe calorifer niste teste scrise cu Frixion si a disparut scrisul si de atunci s-a ajuns la masura asta.

 

Ai mei folosesc cu succes Lamy, R are un stilou de 4 ani, penita o schimba deseori, dar el e foarte atent Edit: atent cu stiloul! ca in rest e un ametit

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit zilele astea..dar am uitat tot..

 

mda, R al meu joaca fotball pe ploaie, au geci speciale de ploaie si acu pe iarna pantaloni si bluza termica.

Sapt trecuta era ger, -6 grade, dar antranamentul a descurs normal.

 

sa nu va zic ca D al meu vine dupa inot cu bicicleta acasa si-s minus grade. Nu am cu cine ma intelege de dimineata ca e zi de inot si il iau eu, el vrea sa mearga cu bicicleta.

si, nu e singurul, sunt copii care numai cu bicicleta pleca dupa inot, egal c-as -X grade afara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai,

 

ai mei de Craciun vor primi (la cerere) nr 1: Vesta lu Harry Potter si un

si un hanorac tot in Thema HP, Manusi (le-am cautat acu cand am citit la Carolina)

 

David niste pupucei imblaniti ca ii foloseste pe ai mei si eventual in scaun de birou plus Aschiuta vrea noul joc de Pokemony de pe nintendo. Asa ca le luam pe amandoua Luna si soarele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost ocupati dupa amiaza cu Targul de Craciun de la liceul lu R. Am dus o prajitura care s-a vandut rapid.  

Au fost in sala de sport mai intai Corurile (junior si senior) orchestrele scolii si a clasei a 6-a- clasa de muzica.  

Apoi copii au mers la clasele lor si au vandut pt un "tzel nobil" fiecare cum a putut: cremwurst, Flmmkuchen, clatite, felicitari, caciulita, carti vechi,  

Clasa lu R a vandut, dupa traditie, Muzica. Grupuri de cate 5 copii au cantat pe holurile liceului si au strans peste 200E in cele 5 grupuri.  

Banii vor fi donati unei scoli din Jemen. Scrie pe site-ul liceului. Anu trecut banii au fost donati la refugiati. 

Super mi s-a parut actiunea lor si pe anu asta. 

am urcat "doar" 2 filme pe FB  [clo]

 

 

duminica a fost ziua de concurs de inot.6 ore. si aici am dus o prajitura ca a fost la bazinul nostru.

 

 ocazie cu care m-am enervat si am plans de nervi. 

 

Antrenorul lu D, un pusti de 18 ani a gresit la inscriere si l-a trecut pe D in anul nasterii 2006. dar aia faceau 2 ture de bazin si nu 1. asa ca rapid l-au pus sa inoate singur. Evident ca copilul a fost demoralizat. i-am spus dobitocului sa se duca sa il incurajeze..et na..a fost o greseala. pai da a fost dar copilul de 9 ani nu pricepe asta. 

in fine, la urmatoarele probe a trecut cu cei de 2007 si a obtinut o medalie.  

la urma proba de kraul, iar a trecut cu anul 2006 si ca sa nu mai schimbe ordinea l-a trecut cu 2009, iar prost.  

lucururile astea marunte si asa de importante la un copil care face performanta de nu am avut idee. mai ales ca el are stres cu trecerea la liceu, si cele 6 ore sunt destule pt 9 ani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, imi multumesc ca ai impartasit cu mine experienta ta :(.

 

Socro e bine. INcredibil, dar era intoxicata cu substanta de contrast de la CT. A facut un CT luni. Cum lua niste diuretice sa ii scada edemul, substanta de contrast nu s-a eliminat si a intoxicat-o, dans toate greturile alea si voma. Acum e tot in spital dar a inceput sa manance si e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, ma bucur ca soacra ta e mai bine, cred ca e mai usor asa pt toata lumea. Inreleg din cum scrii ca sunteti apropiate si aveti o relatie frumoasa, asta e de apreciat  [flo2]

 

Didi, voi super-ocupati, ca intotdeauna!

 

Carolinah, sora mea, imi pare rau sa aud ce povestesti. dar am o idee: daca ea vrea sa faca facultate in state, oare nu poti sa te folosesti de asta pe post de motivare? adica da, e ok face desen, dar e nevoie si de sporturi si de o gramada de alte activitati "on the record" peste note, deci e mult de munca. anyway, o sa iti trimit cate ceva un pic mai incolo azi.

 

 

In rest, ce sa va zic.... am avut parte de un weekend foarte calm, iarna inca nu e, temperatura sta pe undeva pe la 5 grade (doar ca azi noapte a nins 2 cm care se duc deja...). Am iesit cu cainele la plimbare in padure ... pe langa rau. normal ca Miss Berry a considerat ca i se cuvine si o baie ... oh well. cine sunt eu sa ma asez in calea fericirii ei. Eram sus pe o costisa si ne uitam jooooos, deeeeparte cum o chestie galbena naviga prin apa :D

 

de ce am avut weekend calm. Alex si-a terminat sesiunea de inot. aici sunt 12 levels la red cross (dupa ce le faci pe astea si dai niste tete poti sa te faci life-guard). ei bine, l-am inscris la level 5 ( ca am zis ca 2 ani la clubul competitiv, char si in grupele intro/ novice tre' sa il fi invatat ceva). diploma de sfarsit a venit cu "graduated level 7" si recomandare de intrat in level 8.

 

Tudor nu a avut antrenamente fiindca in weekendul asta clubul a fost la concurs in Burlington, iar el nu a vrut sa meara weekendul asta, ci in 2 saptamani in York.

 

si iaca asa am ajuns npoi duminica sa stam in pijamale pana la 2 ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai,

 

ai mei de Craciun vor primi (la cerere) nr 1: Vesta lu Harry Potter si un

si un hanorac tot in Thema HP, Manusi (le-am cautat acu cand am citit la Carolina)

 

David niste pupucei imblaniti ca ii foloseste pe ai mei si eventual in scaun de birou plus Aschiuta vrea noul joc de Pokemony de pe nintendo. Asa ca le luam pe amandoua Luna si soarele.

Cum e hanoracul in stil HP? merci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...