Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da...am plecat din sala. Bine, am ajuns cam tirziu si singurele locuri au fost in primul rind, am ajuns acolo si cu o durere de cap...filmul m-a plictisit pur si simplu. Adica arata o familie normala care trece printr-un parastas de 40 de zile...poate ca ceva mai semnificativ s-a petrecut dupa ce am plecat eu (eu am parasit reduta dupa o ora si 40 de minute).

 

Poate pentru o audienta care nu e intima cu dinamica famillilor noastre la parastase, este ceva interesant...mie mi s-a parut extrem de plictisitor...prea lung pentru metafora ca sintem singuri chiar si intr-o multime inghesuita. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e inebunit dupa HP. Nr 1

 

 

nr 2 nu citeste decat ce e obligatoriu comics La greu. 

Dar ii citeste Ma- sa ( terminam mathilda) plus altele. Slava domnului asculta Carti. Si, aici a fost chin, dar asculta frat- su si nu functiona evaporarea. 

 

 

-------

 

Coca, minunate pozele  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carnetul asta de conducerea stiloului e foarte stimulativ. Cum spuneam, trebe sa stea in penar , si daca scriu urat li se confisca , si trec la creion. Mare rusine.

cu toate ca toata scoala are oractica asta, invatatoarea lu D nu le- - dat... ce Domle atatea fitze. Copii e musai sa scrie cu stiloul. 

Ei bine , inatatoarele dupa clasa a 3-a s- au plans de scrisul copiilor.

 

Iaca poze 

 

post-14977-0-33632700-1481056236_thumb.jpg

post-14977-0-48230000-1481056250_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur! Alex zdrangane sfera aia de ieri non stop... si azi noapte 

a 10.30 l-am prins ca se furisase sa se joace in loc sa doarma....

 

marturisesc ca acum e la antrenament si ma joc eu cu ea :)))

 

ma scuzati daca scriu / pocesc, sunt de pe tel zilele astea si mi se pare asa complicat sa corectez.... ca e eprplexus, nu perplexux :)))

 

ps: sa stii ca si gandaceii is de mare succes, Tudor tot face raiduri pe la frac-su in camera cu el, din varful patului lui :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello din satucul meu inzapezit,

 

Duminica a nins toata ziua si s-au asezat vreo 20cm de zapada. Alba, curata, pufoasa si ... mult asteptata:))

Copiii au iesit in cete in fata caselor sa se bata cu zapada. Pana si Buster era cazut in freza de fericire!!! L-a scos tac-su afara si l-a lasat fara lesa. Alerga ca o caprita in salturi, isi baga capul complet in zapada si-l tinea acolo cateva secunde bune, apoi cand isi scotea capul afara avea cocoloase de zapada pe toata fata, numai ochii ramanand vizibili. Avand blanita ondulata se prind bobite de zapada peste tot si arata ca un tataica cu barba alba. Era mortal.

 

Welcome back Aqai [flo2] . Sa mai am si eu o tovarasa cu experienta intr-ale cateilor. Ca de cand Mishka a aterizat la cafenea ne-am pisicit total:)) (Leti mai baga niste poze). Of, saracul Mishka a ramas fara cojones [:D]    Cum se simte? Si-a revenit banuiesc.

 

Didi, tare de tot faza cu sofatul stiloului!!! Nu am mai tinut stilou in mana de 100 de ani. Americanii habar nu au ce-i ala. S-or mai gasi pe ebay poate, nu am cautat. Ce-mi placea mirosul de cerneala cand scriam cu stiloul.

 

Apropos de folositul obiectelor mai "vechi" sa va povestesc ceva nostim. Noi avem acasa masina de facut cafea insa sta intr-o punga infasurata si o tin in garaj, fiind folosita numai cand am musafiri. Eu cu sotul bem cafea fff rar si atunci prefer sa fac la ibric. Si o data povesteam la office cum eu si barbatul nu bem cafea si o colega - americanca- s-a minunat de zile mari cum fac cafeaua la ibric. Mi-a cerut reteta [fal] 

Si tipa are vreo 46-47, deci nu este vreo pustoiaca cazuta din Amazon sau face book:)) I se parea incredibil cum fierbi apa si pui cafeaua, apoi astepti sa se lase zatul:)))

 

Stiu ca am ramas datoare de data trecuta cu raspunsul la cizmele fiica-mii. Nu-i cumpar UGGS pentru ca are deja 2 perechi de bocanci - la cererea ei luate- super scumpi si fancy, de piele etc. Tot ce vreti voi. Daca mai dau inca 150$ pe o pereche de cizme pentru a fi purtate in acelasi anotimp cu bocancii, inseamna ca este o pierdere. Fii-mea poarta cate o pereche de incaltaminte dupa cum i se pune pata. Acum poarta o pereche de bascheti din carpa din care nu iese. I-am ascuns acum vreo saptamana si am fortat-omedicul  sa poarte ceva de piele sau mai calduros un pic. 

Eu refuz sa ii cumpar mai multe perechi pentru ca  nu le poarta. Acum are baschetii aia, o pereche adidasi, 2 bocanci, una pereche pantofi cu toculet mic pt party-uri/vizite si cizmele cumparate de socrela acum 2 saptamani (din piele intoarsa). Pai este mai mult decat suficient.

Nu stiu daca ati aflat (aici in USA) dar se inchide lantul de magazine Aerpostale (haine pt tineret) si am fost sambata trecuta cu socrela si i-am luat fiica-mii tricouri pentru vara viitoare si ceva pantaloni. Niste preturi ff bune si lucruri frumoase, tineresti. La alt magazin i-am gasit o rochita mai de ocazie pe care i-o vom da cadou tot de Craciun.

 

Vad ca nici Letitia nu mai merge la party-ul de Craciun organizat de job. Eu am fost de vreo 2-3 ori acum 10 ani si a fost suficient. Anul asta a avut loc joia trecuta. Mi-au povestit cateva nurse cu care am vorbit ca s-a deschis cash barul la 5.30 si pana la 8.15 nu le-a servit nici macar o maslina. In schimb au aplaudat, zambit pentru toate premiile date (medicul anului, sora medicala a anului, manager, etc, etc). Poate credeti ca exagerez insa speech-urile sunt foarte comuniste:))

De la an la an tot mai putini merg. Au ajuns managerii sa "ameninte" subalternii sa vina la party...

Mancarea a fost foarte comuna, un aperitiv foarte light, felul principal ( in fiecare an servesc pui), si o prajitura super dulce.

 

Noi am instalat pomul de Craciun de 2 saptamani deja. A pus barbatul luminite afara si la usa din fata si la garaj. Mi-e tare drag sa am bradul facut. Stiu ca este extrem de devreme insa imi aduce bucurie in suflet si asta-i tot ce conteaza. Acum trebuie sa impachetez cadourile sa nu scotoceasca fii-mea in pungile ascunse:))

 

 

Si voiam sa o intreb pe Antmil vis-a-vis de nunta aceea fancy la care trebuie sa participe: de ce trebuie sa iti iei neaparat o rochie de firma? Daca este eleganta, iti sta bine si este in bugetul tau, dar no name cine stie?  (poate se arata etichetele la intrare sau bonul [:D]  ? Glumesc:)). Stiu ca in anumite situatii trebuie sa tii pasul cu nuntasii/locatia. Poate gasesti vreo rochita speciala acum in sezonul promotiilor [flo2]

 

Felicitari a_alinta pentru nunta de argint !!! Ce frumos trebuie sa fie la malul marii:) Sa fiti sanatosi si fericiti si la cat mai multe aniversari sa aveti parte. Poate ne arati cateva poze, peisaje, valuri :)

Sa stii ca o data o sa-mi iau inima in dinti si o sa vin la o zeama de varza. Nu varza, doar zeama de varza:)))

 

 

In alta ordine de idei am fost vinerea trecuta si am trimis pachete in Romania. Parca v-am mai spus ca trimit o data pe an (iarna only). Ca sa pot pune si conserve, ulei, etc . Si multe haine ramase mici sau nepurtate de fii-mea pe care le trimit fetelor fratelui meu, ele fiind mai mici cu 3, respectiv 5 ani. Este o companie privata romaneasca ce face shipping si pachetele ajung cam in 7-9 saptamani. Trimit pachete cam de 7- 8 ani cel putin.

 

Coca, multa sanatate soacrei tale. 

Prietena mea nu face bine deloc. Acum a racit pe fondul sistemului imunitar scazut si se simte tare slabita...Tot merge la spital pentru chimio... Tare mult as vrea s-o mai vad la anul. 

 

Buflea cand e ziua Flaviei? Eu stiu cand mai intru asadar ii urez anticipat "La Multi Ani" ! Sa fie sanataosa si sa va bucure sufletul cu dragalasenia ei:) Ca este precum o pisicuta:)

 

Numai bine doamnelor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello gagici. 

Am avut niste zile cam ocupate si nu foarte bune, am bifat inclusiv o criza de fiere, again, ma bate gandul ca la anul s-o scot.  [smulgpar]  [fri] Ma ia frica doar la gandul asta, nu stiu de ce, am mai avut o laparoscopie (ptr ovare polichistice) si o cezariana. Nu cred ca operatia in sine ma sperie ci gandul ca subrezesc pe ici-colo.  [fal]  [:I] Poate. 

Anyway, Mos Nic a venit si la Alex cu prea multe daruri, zic eu, ea zice ca nu. A primit de la noi o pijama cu Elsa (a fost singurul lucru cerut expres de acest mos), un set de cusut , o carte Tabara si un set cu ceas si portmoneu. A mai primit dulciuri (de la maica-mea) si de la in-laws o rochita, un pulover brodat cu Paris (e in extaz) , o bluza alba, manusi si un emoticon - pernuta de plus de care este iarasi foarte incantata. 

Eu nu sunt de acord cu atatea cadouri, dar ai mei in-laws se simt obligati (pe buna dreptate) si asta este. Uff. 

Eu cam trag matza-de-coada ca n-am chef de curatenie si ma gandesc ca nu va veni nimeni expres sa vada cat de curat este la mine in casa. Va spuneam eu ca ma subrezesc, nici de curatenie nu mai am chef.  [batcap]

Azi trebuie sa gatesc, fac o supa de zarzavat si o tocanita de pui, ca mai mult n-am chef.  [zirea]  [:I]

Vineri avem programare la ortodont si am aruncat hartia pe care am scris ora.  [zirea]  Parca era ora13.00.  [ph34r]

Sapt viitoare e ziua lui Alex si ma ia durerea de cap la gandul a 2ture de musafiri. Ptr unii cumpar doar tort si pizza, pe ceilalti ii duc la o sala si comand acolo mancare si m-am scos. Trebuie totusi sa fac vreo 2praji si sa comand un alt tort. Apoi trebuie sa duc ceva dulciuri la scoala si la ora de engleza. dupa toate astea Craciunul e un mizilic.  [aerob]

Paaa. 

PS. am inceput aseara sa citesc Tabara. Cica e o carte ptr copii, dar probabil nu ptr 9ani, ci undeva cel putin dupa 11. Ma mai gandesc cand s-o scot la inaintare. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...