Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Buna dimineata/ziua

 

 

Carolyne Mishka e bine, la fel de neastimparat dupa operatie. Sintem atenti cita mincare ii dam ca sa nu se ingrase. Are 3kg si 100 de grame, mai mare decit era fiu-miu cind s-a nascut! [:-)))] Am sa pun o poza cu el pe care am pus-o si pe FB. Stie cineva cum se pot misora pozele?post-16401-0-14006700-1481109699_thumb.jpg

 

Si eu trimit un pachet in Romania joi. Tot o firma Romaneasca extraordinar de serioasa. Aduce pachetul pina in casa. Am trimis un aragaz o data, i l-au livrat lui socra-miu in bucatarie! 

 

Carolyne eu vreau sa-i cumpar lui Mishka o hainita si sa-l scot putin afara. Mi-e mila de el ca sta numai in casa. Am vazut o hainita dragura la raoinul de ciini si cred ca ii vine. Ma enerveaza discriminarea asta, raioanele de ciini sint mult mai pline si mai vaste. Pentru pisici doar citeva lucruri acolo. Au macar ham pentru ele! Am sa organizez o petitie de protest in favoarea pisicilor discriminate si marginalizate!! [soricel]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia,

 

am vazut ca le micsoreaza DC pozele in ultimul timp.

daca nu merge, eu micsorez pozele cam asa: le trimit Email de la mine la mine si cand le trimit ma intreaba cat sa le micsorez ..Voila!

 

Carolyne,

 

tare tare tipa cu cafeaua.

Am facut repede un Quiz in birou: cum fac cafeaua barbatii astia, daca nu le merge Masina de cafea? Pai la filtru...mda mda, cica infuzie [ups] .

nu au auzit nici ei nici parintilor de cafea la ibric.

 

dar astia de la mine din birou sunt mai mici decat mine, toti. [fri]  Ce batrana sunt [vampa]

 

Aqai,

 

m-m uitat la jocul ala, de fapt am cautat dupa perplexux, ca link-ulde la tine nu ma duce nicaieri..nu m-am prins cum e..is blonda stiu.

 

despre filme, eu am vazut Accountant. tre sa il mai vad odata sa ma decid daca il recomand sau nu.

 

am cautat filmul Dupa Dealuri..mda nu am auzit de el, pana am citit aici. tre sa il vad dimineata . dar nu l-am gasit calitate cat de cat. sper sa aiba subtritrare ca altfel ma pierd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai scris un mesaj si s-a pierdut in neguri...

 

O iau de la cap. 

 

Carolyne, nu e vorba de aratat bonul la intrare si nici ca mi-as lua o rochie de firma sa dau o groaza de bani insa adevarul este ca un lucru de calitate arata bine (mai ales cind nu mai am masuri "zvelte"). O croiala si un material de calitate costa...mai ales la rochii de seara unde doar doua paiete nu te salveaza de la o captuseala bine asezata si un stil elegant si rafinat. Mi-a place sa am ceva chic si elegant care sa arate bine pe corpul meu scund si supraponderal...din pacate, e greu de gasit ceva in afara rochiilor de "mamaitza" la anumite dimensiuni. Fiind nunta in familia apropiata detaliile se discuta nu la un nivel de epatat ci la un nivel de schimb de opinii...probabil ca pica intr-un moment prost si pentru mine (financiar vorbind)...deja dupa calatoria de burlaca, calatoria de burlac (sotul pleaca cu baietii weekendul asta), Craciun, costum pentru sot separat (chestie pe care nu o bugetasem) si cu toate cheltuielile care m-au lovit in ultimele doua luni m-am cam dezechilibrat. 

 

Letitia, scump foc pisoiul...vrei sa il scoti afara cu lesa? Daca il scoti pentru citeva minute nu cred ca are nevoie de hainita...pisoiul nostru (care acum locuieste cu parintii mei) este indoor/outdoor cat si pleaca cu orele pe coclauri fara hainita :) :) Eu zic ca nu-i discriminare...pisicile sint independente si mindre nu se lasa "injosite" cu haine si accesorii precum ciinii care saracii ar face orice sa isi multumeasca stapinii!!!

 

Didi, fltru de cafea eu nu am in casa...avem espresso maker...mie imi place cu lapte "steamed" (un latte)...am facut pauza o vreme (din cauza tensiunii care acum s-a stabilizat cit de cit). Nu beau mai mult de o cafea pe zi insa imi place sa fie o cafea buna, aromata. Prefer sa nu beau deloc (mai bine fac un ceai negru) decit sa servesc o cafea chioara si neparfumata. Stiu, sint elititsta!!!

 

Am o treaba foarte ingrata de facut azi la servici...ingrata si spinoasa. Tineti pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai scris un mesaj si s-a pierdut in neguri...

 

O iau de la cap. 

 

Carolyne, nu e vorba de aratat bonul la intrare si nici ca mi-as lua o rochie de firma sa dau o groaza de bani insa adevarul este ca un lucru de calitate arata bine (mai ales cind nu mai am masuri "zvelte"). O croiala si un material de calitate costa...mai ales la rochii de seara unde doar doua paiete nu te salveaza de la o captuseala bine asezata si un stil elegant si rafinat. Mi-a place sa am ceva chic si elegant care sa arate bine pe corpul meu scund si supraponderal...din pacate, e greu de gasit ceva in afara rochiilor de "mamaitza" la anumite dimensiuni. Fiind nunta in familia apropiata detaliile se discuta nu la un nivel de epatat ci la un nivel de schimb de opinii...probabil ca pica intr-un moment prost si pentru mine (financiar vorbind)...deja dupa calatoria de burlaca, calatoria de burlac (sotul pleaca cu baietii weekendul asta), Craciun, costum pentru sot separat (chestie pe care nu o bugetasem) si cu toate cheltuielile care m-au lovit in ultimele doua luni m-am cam dezechilibrat. 

 

Letitia, scump foc pisoiul...vrei sa il scoti afara cu lesa? Daca il scoti pentru citeva minute nu cred ca are nevoie de hainita...pisoiul nostru (care acum locuieste cu parintii mei) este indoor/outdoor cat si pleaca cu orele pe coclauri fara hainita :) :) Eu zic ca nu-i discriminare...pisicile sint independente si mindre nu se lasa "injosite" cu haine si accesorii precum ciinii care saracii ar face orice sa isi multumeasca stapinii!!!

Are you kidding me? Eu vreau sa-i cumpar si papucei, ca are piciorusele reci citeodata!!! [aerob]  (glumesc desigur). Ba da, e discriminare, si jucariile sint mult mai multe pentru ciini si mincarea si litter! Nu ma mai joc asa!! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, esti bine cu totul in total ? caci ceea ce povesteti ma ingrijoreaza. 

 

Letitia, cum sa scoti, mey, pisica la plimbare ?  [:)]

Pisicile sunt frumoase de la natura si nu au nevoie de accesorii. 

 

Ant, insa firme de haine acceptabile nu sunt acolo in State ? Adica calitate corecta si preturi OK ? (in Franta ti-as spune pe unde sa cauri sau ce marci acceptabile sa cauti). 

 

Am adineauri montat un pat de 140cm de lat pentru copilul mare si sunt foarte mindra de mine. Bine, m-a ajutat si cel mijlociu ca nu prea am forta in miini, dar a iesit bine. Azi dupa-amiaza e zi de stat acasa pentru mine si am un munte de calcat si de repetat pianul, pe linga bucatareala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur! Alex zdrangane sfera aia de ieri non stop... si azi noapte 

a 10.30 l-am prins ca se furisase sa se joace in loc sa doarma....

 

marturisesc ca acum e la antrenament si ma joc eu cu ea :)))

 

ma scuzati daca scriu / pocesc, sunt de pe tel zilele astea si mi se pare asa complicat sa corectez.... ca e eprplexus, nu perplexux :)))

 

ps: sa stii ca si gandaceii is de mare succes, Tudor tot face raiduri pe la frac-su in camera cu el, din varful patului lui :)))

 

aqai eu n-am inteles de loc ce fac jucariile astea? (al 2-lea link nu s-a deschis)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multi ani dupa ce am venit din Romania si noi ne beam cafeaua facuta la ibric.

dar dupa ce a venit o vecina pe la mine si a facut ochii cit cepele cind I-am facut cafeaua la ibric...mi-am scos filtrul de la naftalina, ca sa nu mi se duca numele prin vecini de weirdo...

 

 

Letitia, vrei sa iesi la plimbare cu pisica de zgarda ?

Antmil, e un site pe care imi mai delectez ochii cu rochi de seara...eu n-am petreceri to attend..raman doar cu uitatul.

cred ca ai gasi ceva sa ti se potriveasca.https://www.stylewe.com/category/maxi-dresses-59_93

 

si la mecy's sunt frumoase...tocmai m-am uitat pe site:http://www1.macys.com/shop/b/evening-gowns/Pageindex,Productsperpage/1,40?id=71458

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, haine acceptabile ca pret si calitate exista, normal...eu sint fidela la JCrew, Ann Taylor, Banana Republic. Chestii clasice, bine croite, materiale bune care nu costa sa te rupa...bineinteles, sint o mare cumparatoare la reduceri (urmaresc reducerile de Anul Nou, etc) plus merg la outlet cel putin o data pe an (de obicei toamna cind cumpar pentru baietii si ma "lipesc" si eu pe linga ei). 

 

Nu prea exista la rochii de seara. Din ce am vazut pina acum (si am mers la magazine unde au o plaja de calitati) ori arat "ieftin" ori este afara din bugetul meu. Trebuie sa mai caut...mai am vreo doua magazine unde am sperante acum la reduceri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...