Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Michelle, siteul recomandat de tine are niste haine foarte frumoase in poza insa realitatea este ca sint facuta de mintuiala rau in China...realitatea nu coincide deloc cu imaginea din reclama. 

 

Macy's...hmmm. Cred ca nu am mai pus picior in Macy's in vreo 12-13 ani. Acolo chiar pretul nu justifica deloc calitatea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi facem cafeaua numai la ibric. Pentru 2 cafele dimineața mi se pare prea mare o mașinărie care sa imi stea in bucataria mea mica, la vedere si sa o faca. 

 

Barbatul face cafeaua dimineața. Nu o fierbe, zice ca e mai aromata asa dar poate de fapt nu vrea sa o dea in foc. Fierbe apa, cand clocoteste inchide focul, pune cafeaua, mesteca, pune o farfurioara peste ibric si o lasa acolo pana cobor eu de sus si o pun in cești.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi facem cafeaua numai la ibric. Pentru 2 cafele dimineața mi se pare prea mare o mașinărie care sa imi stea in bucataria mea mica, la vedere si sa o faca. 

 

Barbatul face cafeaua dimineața. Nu o fierbe, zice ca e mai aromata asa dar poate de fapt nu vrea sa o dea in foc. Fierbe apa, cand clocoteste inchide focul, pune cafeaua, mesteca, pune o farfurioara peste ibric si o lasa acolo pana cobor eu de sus si o pun in cești.

 

Are dreptate barbatul...asa iese cea mai aromata! 

Noi mai avem ascuns in dulap un french press care functioneza pe fix acelasi sistem: pui cafea in cilindru, torni apa clocotita, lasi 5 minute si apoi bei cafeaua. Trebuie cafeaua macinata mai mare decit cea pentru ibric. Iese buna!

post-128087-0-04237600-1481128461_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate barbatul...asa iese cea mai aromata! 

Noi mai avem ascuns in dulap un french press care functioneza pe fix acelasi sistem: pui cafea in cilindru, torni apa clocotita, lasi 5 minute si apoi bei cafeaua. Trebuie cafeaua macinata mai mare decit cea pentru ibric. Iese buna!

 

Da, asta-i ce ziceam eu mai sus, cafetiere. E mai usor de folosit, decit sa strecor apoi zatul cu strecuratoare. Insa nu se compara cu masina de facut cafea, aia care macina boabele in fata ta si apoi face cafeaua. De asta am la servici, dar e prea mare, ocupa prea mult spatiu.

 

Da, am de gind sa plimb mitza in lesa, la inceput in gradina, apoi si pe strada daca e cuminte. Mai sint si alti nebuni, nu-s singura din moment ce se gasesc lese de mitza de cumparat.

 

La noi s-a incalzit tare fain, cred ca au fost 13 grade azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt super ocupata, daaar intr-o sapt sunt in vacanta :). Abia astept. Sunt KO, abia ma scol dimineata.

 

Ieri am inceput biscuitii de CRaicun. In wk ii decoram.

Au devenit deja traditie la noi :).

 

Dana, cum e Alex cu chitara?

La Maya se ingroasa gluma cu pianu. Daca nu exerseaza macar juma de h zilnic, nu stie cantecul ce-l are de la o sapt la alta :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, petrecere de Craciun facem si noi. Nu ne imbracam elegant, un pic mai frumos, ca atunci cand mergem la client (ca in gen suntem ca zdrelea).

Facem la firma in pauza de pranz. Vine o firma de catering si se ocupa de tot.

In schimb manacarea e suuper buna. Toate bunatatile ce se mananca aici de Craicun :) : Foie gras, fructe de mare de toate soiurile, pateuri de porc, piept de rata afumat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...