Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Buna de dimineata si de la mine,

 

Multumesc tuturor pentru urari ... am bifat si noi ieri petrecerea Flaviei ... a mers si Alex pana la urma, si barbatul cu a doua masina ...deci am fost 2 adulti si 5 copii. Doamne Dumnezeule, Mikyyy, ca tot esti pe subiect, nu stiu soro cum este sa pleci la drum cu 4 opii ... pe mine m-a coplesit ziua de ieri. Unless nu iti pasa, este ingrozitor de multa munca administrativa cu 5 copii ...ingrozitor.

 

Am ajuns la trambuline, s-au dezbracat si descaltat asa intr-un haos de ne-au trebuit dupa aia, 20 min sa le aranjam hainele, cioorapii, incaltarile, gentile, telefoanele. Nu exagerez ... nu le pasa pur si simplu. S-au dezbracat si aruncat totul pe jos, vraiste, vraiste ... nu le pasa nu numai de haine, de genti, telefoane ...

Le-am pus gecile pe umerase, toate grupate, incaltarile cu sosetele in ele, toate grupate, am si gasit in bomba aia explodata de haine un ceas, care am crezut ca nu e al nostru ...l-am dus la customer service ca la final, sa ma duc sa-l cer inapoi ca cica era al unei fete ... in fine, am reusit sa plecam de acolo cu toti copiii intregi, imbracati, ceea ce mi s-a parut un mare succes. [fri]

 

La restaurant, aveau meniu de copiii pana la 13 ani. Toti erau sub 13 ani (10-11 ani) ... toti au vrut meniu de adulti pe care l-au mancat cam 80% ...adica mananca frate, nu gluma (inclusiv ai mei). Desertul l-au mancat tot, absolut tot, asta dupa ce mancasera 80% dintr-o portie americana de mancare [fal] . Si ma mai mir de ce fetele, majoritatea sunt rotunjoare la varsta asta (Flavia included).

 

Alex s-a comportat exemplar ... a avut grija de ele, s-a dus sa sara unde au vrut ele, nu s-a bagat deloc, nu a vrut in centrul atentiei ...mi-a placut mult de el.

 

Fetele au fost foarte simpatice ...e asa dragut sa le auzi ce discuta la varsta asta ... discuta despre moda, despre culori de unghii, despre muzica, despre filme cu adolescenti .

 

Cadourile au fost numai gift cards, in afara de o fetita care i-a adus ... un set de cosmetica cu sare de baie, scrub, gel de dus, crema de corp si body mist ...WTF ?? La 11 ani frate ii da cadou aceste accesorii feminie ???

Evident ca Flaviei i-a placut cel mai mult, pentru ca de fapt a fost singurul cadou ... si aseara a facut baie in sare de baie si s-a cremuit toata [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

P.S. Frumoase pozele, foarte frumoase ...

 

P.P.S. Am facut si noi bradul sambata ...de fapt Flavia l-a facut si s-a lasat si cu un scandal, pentru ca nu i-au placut luminitele pe care le-am cumparat eu ...si va spun, barbata-meu este carpa in fata Flaviei ...face absolut tot ce vrea din el. S-a dus la ta-sau sa il roage sa mearga cu ea sa cumpere alte lumini ...si spre surprinderea mea, s-a dus, chestie care nu ar fi facut-o in veci daca il rugam eu sau Alex.

Au cumparat niste lumini foarte frumoase si da, a iesit un brad foarte frumos ...

 

Nu stiu de ce, dar nu pot incarca poza ...imi zice doar eroare ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Latitia, frumoase poze!!!!

 

am bifat si noi bradul in weekend, nu ma laud cu nici un design ca asa e cand mama nu se pricepe la decoratiuni si baietii isi fac de cap cu copacul :))))

 

berry a furat un glob si era pe cale sa il roada vesela cand a fost surprinsa de dl sot. Asta pt ca e sub supravegeher dupa ce saptamana trecuta i-a furat si mancat dintii. Adica aparatul ala dentar invisibil, invisalign.

 

e o furacioasa si furisoasa blonda miss Berry. Si apoi iti arunca niste priviri de te topesti. Si s-a prins ca ii merg multe cu consortul, asa ca el e sub continuu asediu. Ii duce mingea sa se joace cu ea, sforrile, il prinde si il impinge cu botul si nu se lasa pana nu se opreste el din ce are d facut sa o mangaie.

 

si daca cumva nu ii merge, latra la el si il cearta.

 

asa, ca a zis antmil de aventura cu condusul in zapada. Am lopatit cot la cot cu dl jumatate 30 de minute ( el mai si avea 30 min avans inaintea mea) fiindca a venit iarna... in mod masiv. Vreo 20-25 cm de zapada grea, asta dupa ce vineri mai lopatisem eu o tura.

 

asa ca a zis ca diseara se duce direct sa-si cumpere snowblower ca asa nu se mai poate. 

 

In alta ordine de idei, cica iarna asta la gym tre' sa faca patinaj. La Tudor in clasa. Cu inima in mare indoiala m-am dus la magazin sa cumparam patine. Luati seama ca lui T ii place patinajul ca mie, adica cu minus. Si dumnealui nu are rabdare sa se lupte cu sireturi debpatine, asa ca le azvarle din picioare. Asta dupa ce in pralabil nu a avut rabdare sa le lege... and so on and so forth.

 

asa incat zic eu cu intelepciune am plecat din magazin FARA patine si azi dimineatza la prima ora am sunat la scoala.

 

si le-am spus ca dac avreodata am avut vreun safety concern, apoi asta e: Tudor si patinele. Le-am explicat ca jumatatea a incercat ani de zile cu insucces major sa il faca sa patineze.

 

le-am explicat si viziunile mele apocaliptice in care diverse scenarii se materializeaza: se enerveaza la sireturi, arunca cu patinele, se infig in capul cuiva. Aluneca pe gjeatza si intra ca bila in popice in restul colegilor. Asta in cazul in care reuseste sa se tina pe picioare. Isi pierde echilibrul cade si iar ajung la urgente.

 

le-am spus frumos ca din cate imi cunosc copilul, se lasa cu fracturi si rani urate si ca eu nu imi asum nici o responsabilitate si nu sustin prezenta lui la patinoar. Si ca daca insista ei, e pe barba lor. Dar eu vreau s adorm bine noaptea, asa ca nu ii cumpar patine.

 

ei, la capatul celalalt mme special ed ( my official channel) a inceput sa rada pana i-am spus ca vorbesc serios cat pot. Asa ca o sa vorbeasca cu invatatorul si or sa ma sune inapoi.

 

imi imaginez cum si dna buflea se prapadeste de ras la antiteza alex al ei si Tudor al meu pe gheatza:)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mvaiii ...superba rochia aia Ant.

 

Iti vine perfect ...mie imi place si culoarea. Pare un corai nu rosu ... si sandalele argintii merg. Nu inteleg de ce ti-ai cautat alta, dar daca asa vine si cea cu flori, cred ca nu trebuie sa iti mai faci griji de tinuta la nunta. Sau iti trebuie doua rochii la nunta ?

 

Aqai, cum mai a cazut asa pe scari si pana jos a ajuns lesinat ... este asta ok ? S-a impiedicat sau i-a venit rau pe scari ? Doamne fereste, cred ca muream acolo ...eu nu am inteles exact ce vrea sa spuna fraza aia ? De ce a lesinat ?

 

Da, azi e ziua Flaviei ...sa-mi traiasca, sa aiba sanatate si noroc in viata (asta e vorba maica-mii [:)] ). Sa vedeti ce m-a frecat la cap ...a zis ca vrea sa mearga la un loc de trambuline, numai ea si cele 3 prietene cele mai bune de la scoala. Si cum toata saptamana s-a certat cu Alex, pur si implu nu m-a lasat sa ii cumpar si lui bilet. Ieri au avut Christmas shopping la scoala ...si smecherul asta de Alex i-a cumparat Flavei cel mai scump si frumos cadou (o caciula imblanita, roz, asa frumoasaaaaa). Si i-a dat-o asa spunandu-i ca el s-a gandit la ea, ca nu i-a cumparat Whoan-hai (chinezoaica, "prietena" lui [fri] ) nimic, ca stia el ca Flaviei o sa-i vina bine caciula, ca chiar daca el n-o sa mearga la trambuline, el tot i-a cumparat acest minunat cadou, etc, etc, etc. Evident ca in 10 min, m-a sunat Flavia ca vrea sa vina si Alex la trambuline ...asa ceva frate !!!

 

la multi ani flaviei!!!! ce frumosi sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am facut bradul pe 27 nov. ..cand n-am mai rezistat de atitiea insistente.

am pus si lumini pe fiecare balcon, si la intrare...e frums dar nu se compara cu ce aiu vecinii...

cand am fot vineri seara cu W. la practica de basket, am facut un detour prin sat si am vaut luminile vecinilor.

Doamne ce minunatii! plin de lumini si figurine prin curti si pe case...e ca in povesti!

noua ne-a luat cam 2 ore sa punem luminile...astora cred ca le-a luat o saptamana...

 

pepper nici anul asta nu ne lasa sa punem "skirtul" la brad...cum il vede cum il ia si fuge cu el in gura...asa ca dupa 2 zile am renuntat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

berry a furat un glob si era pe cale sa il roada vesela cand a fost surprinsa de dl sot. Asta pt ca e sub supravegeher dupa ce saptamana trecuta i-a furat si mancat dintii. Adica aparatul ala dentar invisibil, invisalign.

 

o furacioasa si furisoasa blonda miss Berry. Si apoi iti arunca niste priviri de te topesti. Si s-a prins ca ii merg multe cu consortul, asa ca el e sub continuu asediu. Ii duce mingea sa se joace cu ea, sforrile, il prinde si il impinge cu botul si nu se lasa pana nu se opreste el din ce are d facut sa o mangaie.

 

si daca cumva nu ii merge, latra la el si il cearta.

vai aqai, nu-I posibil asa ceva!era asigurat,acoperit de asigurare aparatul? costa citeva mii, nu?

 

 

si pepper e innebunit sa se joace cu sotul meu.

cum vine de la servici , nu are de ales si treb sa se puna la joaca cu el. il impinge cu botul, il latra(si are un latrat asa ascutit de rasuna casa...si faci orice numai sa scapi)...pana se aseaza pe covorasul lor sa se joace.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...