Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Buflea, welcome to my world!! Eu am renuntat sa ma mai agit cu maruntisurile astea. Isi arunca hainele la gramada, asa le gasesc! Una vrea intr-o parte, alta in alta, le stabilesc un loc de intalnire si liber ca sunteti mari!! Asta in spatii inchise, sau special amenajate. Am fost la targul de craciun zilele trecute, au stat cu mine doar pana am intrat pe poarta, apoi fiecare cu prietenele ei umblau creanga. Lizi era doar pe langa mine, dar si ea fugea in toate partile singura. Stii, cand te citesc povestind de Alex si Flavia eu am in minte tot imaginea lor de acum doi ani jumate, si asa ciudat mi se pare, Alex cu prietene, Flavia cu cosmeticale si moda.....eu ii vad tot copii mici :))

 

Da, e clar ca daca sunt ai tai, ii tratezi altfel. Mie mi-a fost teama ca isi pierd ceva pe acolo ...

 

Mikyyy si mie mi se pare ca noi am inceput cam devreme cu prietene si cosmetice si sincer, sint cam confuză ...le-as interzice dar poate nu sunt asa dăunătoare. Pana una alta, s-a încheiat trimestrul ...are Alex niște note de imi inchide gura cu ele ...de la 97 in sus. 

 

Si apropo de "prietene", sambata l-a sunat Sabina, din Romania ...asta este o fata din tabara, acum clasa a 8 a, care a fost in juriul concursului de Miss&Mister câștigat la baieti de Alex. Am vazut poze din tabara asta ...e atat de frumoasa Sabina asta ...Doamne, nici nu se compara cu adolescenții de aici. Nu este o prejudecata, pana si Alex a spus ca fetele in România sint mult mai frumoase. Si am vazut pe FB ca a terminat clasa a 7 a cu 10 pe linie ...wow !!!

Alex in schimb, cand s-a vazut sunat de ea, s-a jenat, înroșit, muiat, bâlbâit atat de tare incat nu a fost in stare sa ii spuna decat ca se grăbește, ca are antrenament de soccer, ceea ce a fost o minciună. A fost super abrupt si cam badaran.

 

Iar eu nu am stiut exact ce pozitie sa iau ...sa-l învăț cum se vorbește cu o fata, sa-l las in pace ca e prea mic ...etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

sunt intr-o pasa proasta si nimic nu merge bine. sau... toate merg precum lumea. in diverse medii doctori ironizeaza pacientii ca fiind "internet doctors" si in cabinet iti dau print-outs cu pagini de internet unde sa mergi sa citesti sa te informezi.

 

apoi sa vii sa le spui ce decizie ai luat si ei iti scriu o foiae. adica o reteta sau un referral; mai departe.

 

zau daca o bucata semnificativa a masei medicale nu au devenit doar glorified ghisee de impartit flyere. in format modern, electronic :D

 

_____

 

asa. in afara bulei mele, sa ma ocup de problemele altora :D

 

buflea my dear, eu l-as invata doar sa vorbeasca la telefon. adica nu e nimic special in "a vorbi cu fetele". fetele sunt la fel de fiinte ca baietii si nimeni nu e ferit de a se rusina sa vorbeasca cu cineva, fie fata sau baiat. 

 

asa ca daca as folosi momentul sa "predic" ceva, asta as predica. cum depasim un moment dificil fara sa fim complet "badarani" :D

 

cu alte cuvinte, ok daca nu a simtit ca se simte ok sa vb cu ea si a spus ca are antrenament, dar as lucra la ton. si la incheiere. multumesc ma m-ai sunat, mai vorbim, bye. sweet, a la Canada :DDD

 

____

 

anyone, alte probleme de rezolvat ?:)

 

dana, sa iasa totul bine de ziua lui Alex si sa aveti parte de momente cat mai placute!

 

letitia, I am proud of you! uite ce cat-mama ai devenit :)))) 

 

laura, dementiala poza cu idee de decorat :)

 

gata, plec sa-mi vad de treaba, ca pana acum n-am reusit sa fac nimic relevant.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, si sa mai zic aici, ca am citit topicul cu pre-menopauza,

 

dupa care m-am dus pe ... net :DDDD (cu totul fara legatura fatza de netul din prima postare). am decis ca am toate simptomele, in afara de hot flashes, in continuare inghet de frig.

 

am decis ca da mai, 40's did it to me: i am officially a cold bitch:). nevrotica, depresiva, cu mood swings, ba mai adorm si greu. numa' hot flashes alea pe care le-am asteptat o viatza - literally infrigurata - ma evita. 

 

partea buna, e ca nu imi pierd mintzile cum am crezut, ci ca se pare ca toate ne pierdem mintile si sunt in grafic. bun si asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a venit rochia cu flori...este demential de frumoasa. Barbatul si copilul mi-au admirat tinuta insa e lunga, frate ca imi trebuie un scaun sa il ascund sub rochie sau sa imi iau papainoage. Ma bate gindul sa o scurtez doar in fata si restul sa il fac trena. O la la!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poza

 

Mie mi-a venit rochia cu flori...este demential de frumoasa. Barbatul si copilul mi-au admirat tinuta insa e lunga, frate ca imi trebuie un scaun sa il ascund sub rochie sau sa imi iau papainoage. Ma bate gindul sa o scurtez doar in fata si restul sa il fac trena. O la la!!!

? :)

 

Deci daca ati sta bine rochia aia, sa nu te mai aud ever ca esti grasa. Ok, nu esti ca la 18 ani, dar nu esti grasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poza

 

? :)

 

Deci daca ati sta bine rochia aia, sa nu te mai aud ever ca esti grasa. Ok, nu esti ca la 18 ani, dar nu esti grasa

Eu am zis ca rochia e frumoasa :) :) :) 

 

Barbatul si copilul stiu ca e intelept sa imi faca complimente :) :) 

 

Deci, sint inca grasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...