Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Buna de dimineata, va aduc cafeaua.  [cit]

Mcoca, ai fost teribila cu o,la,laa  [:-)))] Da, da, trebuie, dar dupa Craciun ca acum suntem in post.  [:-)))]  [:-)))]

Aqai, si eu am manusi cu touch.  [hia]  I-am luat sotului de Craciun o carte cu ceva jocuri logice. Ii plac astea. Mai trebuie sa adaug ceva. 

Ieri mi-a venit curierul de la Libris si normal ca Alex a fost pe faza.  [batcap] Abia am reusit sa ascund o carte sa i-o pun la MosC. 

Ma duc la treaba. Paaa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici mie nu-mi mai plac petrecerile cu firma. Si de 8martie si de Craciun parca sunt tot la fel. Anul asta am mers obligat fortat la ziua de nastere a unei pers din conducere (mi s-a sugerat sa nu lipsesc  [smulgpar] ) si m-am straduit sa ma simt bine. 

Noi cand vrem sa facem un chef cu colegii comandam pizza si stam in birou la noi. Ne distram mult mai bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Otilia!

 

noi stam cu indoiala, ca mr Tudor la ora 12.30 last night s-a pus pe vomitat si nu se mai opreste ... il doare capul, burta, are frisoane. Avem programare la doc peste o ora.

 

va fi interesant ce fac cu party-ul lui diseara, ca de anulat nu mai pot, e too late, nici nu ii cunosc pe unii din copiii invitati sa ii anunt (adica ii stiu din clasa de la el, da' nu am toate numerele de tel) si oricum daca anulez acum tot raman cu banii dati and stuff. Cred ca la fel de bine pot sa las totul still on, macar se distreaza alti copii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, ce ghinion! Noi am patit asta si am burdusit-o cu medicamente si s-a dus la petrecerea ei asa bolnava, cum era, si s-a simtit de milioane. E adevarat ca apoi a cazut lata si a zacut 3 zile, dar s-au distrat toti si nu s-a imbolnavit nimeni (am avut un pic de stres pe tema asta). Am sunat eu o mamica despre care stiam ca are bebelus mic acasa si i-am expus cazul, ca sa ia o decizie, asa ca l-a adus bunica pe invitat si l-a luat apoi peste w/e acasa la ea.

 

Sper sa se bucure si el de ziua lui, ar fi tare trist daca nu:(

 

Am mutat cadourile din dulapuri jos in pivinta-depozit, ca mi-e teama ca se baga asta mica prin dulapuri dupa ele.

 

Ieri am luat ultimul cadou - frate, e scump sa ai copil artist. Am intrat in magazinul ala de art supplies, imi venea sa cumpar tot ce aveau! I-am luat diverse ce avea pe lista (creioane, foi, acrilice etc) si pt prima oara dual tip pen brush. Moama, ce scoruri! Vrea sa le incerce, sa vada cum sunt, cum se folosesc etc. Pleci sarac din magazinul ala, parol! Nici pe Amazon nu-s mult mai ieftine cu transport etc. Plus ca nu mai vreau sa risc. Ultima comanda de pe Amazon nu a venit, nimeni n-a putut sa explice de ce, au zis doar ca s-a intors din capitala de pe continent inapoi in UK. Si era cadou se ziua ei. I-am mai comandat odata direct din State si i-a venit, dar cu intarziere, evident, de s-a uitat lung la noi de ziua ei.

 

Si noi urmarim The Affair. Imi place mult cum e facut, parca ai citi o carte buna. Si scenele de sex se raresc tot mai mult, e adevarat. Faza cu Max mi s-a parut si mie cam indoielnica, nu prea am inteles de ce era cazul sa fie asa de expliciti. Noi suntem la sezonul 3 acum, nu se mai repeta parca faze asa de explicite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata mea de iarna grea,

 

Sunt zombi ...ma dor toate alea. Am fost aseara la petrecerea de craciun. Imi place de mor ... restaurantul superb, absolut superb, exact ca la o nunta, mobila alba, select, vedere la Manhattan, bautura la discretie, mancarea a fost bunicica, adica nimic soficticat dar variat ...muzica mai ales latino ...frate daca nu danseaza spaniolitii astia (si barbatii si femeile) de isi rup pingelele. Imi place mult sangele si spiritul asta latin ...

 

Am avut si speeches, si tombole si niste simpatice jocuri de cabana mai ales cu managementul ...

 

Imi aduc aminte ca in primii ani cand am venit aici, m-au socat americanii cat pot bea si cat de mult se pot imbata fara sa conteze care e manager, care este worker. De cativa ani nu mai am aceasta impresie si cred ca se trage de la varsta ...cu cat mai tineri, cu atat mai bautori. Cu cat mai de 40 de ani, cu atat mai decenti. In compania asta la care lucrez acum, media de varsta este cam 50 de ani, deci mai multi decenti decat wasted.

Poate alta explicatie o fi si ca este companie europeana ...o fi alt vibe la europeni, managerii, in mare majoritate europeni nu se tavalesc asa la petrecerile de business.

 

Cand am ajuns acasa, la miezul noptii, barbatul isi facea valiza ...mda, cum ati citit, la miezul noptii, in conditiile in care stia ca pleaca de 3 luni si trebuia sa se scoale la 2:30 A.M. sa plece spre aeroport [fri] . Dar nu ne-am certat, desi am avut sute de motive sa pun de o criza de nervi ... incepand cu rugamintea lui de a-i spala slapii si sandalele de vara. Noroc ca am un program de 20 min la masina, asa ca in miezul noptii spalam incaltari.

Mi-a dat mesaj ...sunt 26C in Florida si la noi sunt -5C ...macar daca ar ninge, sa prindem si noi un ski pe anul asta. Dar nu e fir de zapada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, s-ar putea sa ii treaca pana diseara ...nu o sa fie el in apele lui, dar ai dreptate, nu anula petrecerea ...chit ca sta acolo mai linistit si isi primeste cadourile ...dragul de el !!!

 

Carolyno, da, si la noi este acum S3 in derulare ...am ajuns la Ep 4. Ma cam enerveaza sa astept cate o saptamana dupa un nou episod. O inteleg perfect pe Letitia care face binge ... mie imi piere interesul in asteptarea asta. Asa mi s-a intamplat cu "How to get away with murder" ... Lili_mar, parca si tu erau fan. Sezonul asta ultimul l-am vazut pana la jumtate, episod cu episod, saptamana cu saptamana ...dupa care m-am enervat / dezinteresat si am decis ca o sa ma uit la tot odata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...