Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

White Chocolate Mocha


Recommended Posts

Neata buna!

 

Dana, foarte frumos tort si ma bucur ca s-au distratrat copiii. Bravo!

 

Si eu raportez ca m-am apucat de facut zacusca, sarmale nu pot face ca de abia joi primesc frunzele de varza murata si probabil vineri seara vor fi incropite si simbata le pun la fiert. Zacusca o finalizez azi, am copt vinetele si ardeii ieri si azi le pun pe toate in oara si la fiert in cuptor. 

 

Am trimis pachet la ai mei, cu poze si mai ales filmari de cind era copilul mic si noi tineri, filmari care le-am facut de=a lungul anilor dar nu ne=am uitat la ele niciodata de-atunci. Nu-mi vine sa cred cind ma uit, cum a trecut timpul. DIn pacate citeva casete spre sfirsit s=au stricat, mi=e atit de ciuda. Daca barbatul le-ar fi descarcat atunci pe computer le-am fi avut si acum.

 

In rest nimic nou, lucrez toata saptamina, sper vineri sa ne dea drumul mai devreme, dar nu contez pe asta.  [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa va povestesc o perla de-a lui Alex.

Noi in balcon tinem acum cadourile, e frig si Alex n-are ce cauta acolo.

Si vineri cand au plecat la chitara zice sotul: Sa faci curat in balcon ! Faza la care eu am inteles ca a mai pus ceva acolo si sa ma uit.

Si Alex se opreste si se uita la el dojenitor: Serios ? Nu puteai sa zici si tu pa iubito ? 

[:-)))] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa va povestesc o perla de-a lui Alex. Noi in balcon tinem acum cadourile, e frig si Alex n-are ce cauta acolo. Si vineri cand au plecat la chitara zice sotul: Sa faci curat in balcon ! Faza la care eu am inteles ca a mai pus ceva acolo si sa ma uit. Si Alex se opreste si se uita la el dojenitor: Serios ? Nu puteai sa zici si tu pa iubito ? [i] [:-)))][/i][i] [/i]

 

ce tare e Alex! 1000 hugs :) si ce tort grozav i-ai facut!!!

 

Laura, ai niste decoratiuni de brad, traznet!

 

dna Buflea, cum s-a incheiat weekendul? S-a inyors dl buflea, sau e inca la soare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata mea geroasă,

 

Da, s-a intors. Azi noapte la ora 3:00 AM ...au stat 6 ore in aeroport ca avionul a fost delayed. 

Au fost la un all inclusive, cu mancare, activitati si 2 excursii incluse. A zis ca sigur a pus cateva kg pe el ...i-a placut.

 

Incantata a venit si Flavia de la sleepover ... cica s-au culcat la 1:00 AM, s-au uitat la filme, s-au jucat WII ...s-au fardat si si-au facut unghiile. Au dormit pe jos, nici macar pe o saltea, direct pe podea ...si cica au dormit foarte bine, mult mai bine ca acasa ....oh, well !!!

 

Alex ieri a stat toata ziua cu un coleg de clasa ...roman. Stiam ca are un roman in an de 2 ani, dar numai anul asta se pare ca s-au împrietenit. Din pacate nu e atlet, este cam geek asa, ceea ce e ok dar eu as vrea ca Alex sa il traga pe maidan la joaca si nu el pe Alex la computer. 

 

Deci weekendul asta am fost sambata singura cu Alex si duminica singura cu Flavia ...si mi-e rusine 5 min, dar nu mi-a displăcut deloc.

 

In alta ordine de idei, la noi in oraș, vineri, s-a sinucis o fata din clasa a 10 a. S-a aruncat de pe podul de la capatul strazii mele, direct in autostradă ...eu am vazut trafic, poliție, ambulante, trafic oprit ...nebunie, blocaj. ..dar am aflat abia a doua zi ce s-a întâmplat.

Suferea de depresie, era in tratament si in terapie. Cica a mai avut o tentativă in trecut. Oare nu ar fi trebuit spitalizată? ?? Cum sa ai mai o asemenea depresie la 15 ani ? Cica a fugit de acasa, a lasat o nota si in timp ce familia o cauta pe la prieteni, ea era pe pod ...Ce tragedie !!!

 

Liceul, orașul. ..toata lumea vorbește. Am donat bani pentru funerals ...parintii au spus sa donam la nu stiu ce asiciatie de suicide, dar eu am donat pt funerals. 

 

Si ma mai gandesc la masina care a lovit-o ...soferul ala. Va dați seama ce porcarie, sa conduci pe autostrada si sa-ti cada un copil de sus, pe care il lovești din plin si il omori. Ce trauma pt șofer, chiar daca nu are nici o vină. ..nu cred ca e ușor sa treci peste asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt KO, KO, KO. De dimineata am facut o oala imensa de sarmale pe care am bagat-o in congelator. Merci, merci pt idee.

 

Am mancat de pranz si am plecat cu 3 cucuiete in satul de Craciun. Am stat ore in sir prin oras. Am venit acasa rupte pe la 7.

Am avut-o si pe finutza noastra la noi, care e de varsta Evei. Ce bine se joaca ale mele cand au un copil la ele :).

 

Maine mergem la muzeul de stiinta.

 

Buflea, Dana, de ce nu le lasati la sleepover? Ale mele merg de mici. Bine, nu la oricine, trebuie sa cunosc parintii. Le place de numa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am un motiv solid ...nu cred ca fac ceva inappropriate, cel putin nu la varsta asta. Cred ca am retineri mai mult de igiena ...dorm pe jos, in unele case sunt animale si nu stiu cat e de curat ...de ex cea mai buna prietena a Flaviei provine dintr-o familie cam dezordonata. Eu am dubii ca e prea curat in debandada aia ...nu ma deranjeaza, treaba lor si fetele se înțeleg foarte bine, dar parca nu as trimite-o sa doarma acolo.

 

Sau de ex nu imi place ca se joaca cu makeup. ..si ieri a venit acasa cu unghiile facute, la maini, la picioare, ochii vopsiti, obrajii ...arata ca o pupăză. Stiu ca nu e gaura in cer, dar eu tot am o bariera emotionala cu asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, la cafea si la slujba.

Iar sunt singura la birou,  [smulgpar] , cred ca-mi fac astia statuie.  [biz]

Ieri am facut bradul si noi. Nu sunt foarte incantata de el, e usor kitchos. E rosu cu auriu, dar anul asta ramane asa. Am spalat o gramada de haine de-ale lui Alex si azi trebuie sa-i preg hainutele ptr serbare si sa-i fac o coronita de ingeras, cu ceva beteala presupun. De calcat nici nu m-am atins si trebuie neaparat azi sa fac asta.  [fri]

Pa.  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...