Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 135


o-baba

Recommended Posts

melisa multumesc.azi am iesit 40 de minute din casa.in rest,stau pe canapea sprijinita ,cu picioarele intinse pe un taburet,la tv si laptop.ma ridic sa mananc si sa merg la wc.si sa pun utrogestanul.nu stau mai mult de o ora pe canapea  [clo]  am facut ieri niste paste,maine fac o ciorba.dar nu ridic nimic.nu fac efort.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Neatza!

   M-a prins ora 23 aseara,dar tot m-am trezit devreme si bantui de o ora [batcap] .

   Velvetina ai intrebat ce bunataturi,am facut ieri:mamaliga si iepure cu multa ceapa si usturoi(un strop de sare si mult piper) si o ciorbita acra de curcan cu multe legume(zarzavat,conopida,dovlecel,mazare,fasole v).Si aseara am mai facut o crema de vanilie pt niste minieclere coapte sapt trecuta(trebuie sa injumatatesc portia pt ca ies prea multe).Vroiam sa fac o praji Harisa,mi-a facut pofta cineva pe forum...dar o fac azi.Am avut musafiri aseara si minieclerele s-au dus.Eu nu mai pun atata sare la mancare de vreo 2ani,o condimentez mai mult si atunci nu simt nevoia de sare.Sa ai grija si la apele minerale,exista apa cu continut mare de sodiu ca Tusnad si Perla Harghitei daca nu ma insel...astea trebuie evitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [clo]

 

deuta  [biz] harnicuta ,bun bun  [buca]  eu cam mananc cu sare,nu ocna,adica f sarat.dar sa aiba gust.azi chiar fac o ciorba de legume si nu pun deloc.o mananc asa,ma oblig  [alcool] apa minerala imi place,da am zis sa nu iau acum,ca si asa cu gaze...beau carpatica acum,mi-au fost luate 2 bidoane de 5 kg ca ca imi ajunga sa nu car eu nimic.s-a milit lumea de mine  [alcool]

 

melisa da,va fi numai ce vrea Dumnezeu.desi ani am incercat sa schimb...pana la urma s-a intamplat ce-a trebuit,presupun.sau ce a fost mai bine pt mine.hai s-o iau asa!  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Neatza!

   M-a prins ora 23 aseara,dar tot m-am trezit devreme si bantui de o ora [batcap] .

   Velvetina ai intrebat ce bunataturi,am facut ieri:mamaliga si iepure cu multa ceapa si usturoi(un strop de sare si mult piper) si o ciorbita acra de curcan cu multe legume(zarzavat,conopida,dovlecel,mazare,fasole v).Si aseara am mai facut o crema de vanilie pt niste minieclere coapte sapt trecuta(trebuie sa injumatatesc portia pt ca ies prea multe).Vroiam sa fac o praji Harisa,mi-a facut pofta cineva pe forum...dar o fac azi.Am avut musafiri aseara si minieclerele s-au dus.Eu nu mai pun atata sare la mancare de vreo 2ani,o condimentez mai mult si atunci nu simt nevoia de sare.Sa ai grija si la apele minerale,exista apa cu continut mare de sodiu ca Tusnad si Perla Harghitei daca nu ma insel...astea trebuie evitate.

 

  Si noi ne-am delectat aseara cu eclere cu vanilie si cioco, cumparata, banuiesc ca nici nu se compara cu ce ai facut tu; si eu cu ceva chinese. De dimi. iar am vomat, desi sunt in trim. 2 deja, plus tenul mi s-a umplut de bobite, si m-a napadit parul alb, si sunt si racita. Buhuhu. Barbatu zice ca ii e mila de mine, uoff fetelor astept si eu perioada aia in care cik toate gravidele is frumoase si stralucesc.

  Velvetel da ce cuminte esti, eu am testat incepand cu z4.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moon sunt cuminte  [clo] ca sa nu cad iar de prea sus,m-am tot lovit in ultimul an cazand...am simptome ca in f luna inainte de menstra.asa ca...astept sa vad daca imi vine menstra,care mereu a fost ceas si sub utrogestan.si vineri dimineata merg la beta oricum.cu sangele-n chiloti sau nu

 

plus ca din ce-am citit la fete,implantarea a avut loc in Z 6-7 de la transfer.eu miercuri am facut ET.azi sunt Z 5 daca iau ET ca Z 1.

 

tu cand ai avut implantarea?

 

vad ca ora a ramas pe forum cea veche.ma deruteaza.sau doar la mine apare cea veche? [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    La mine apare ora noua.Folosesc Google Chrome,iar pe tel nu am observat cum e.

    Moon,eu am mancat din comert si mai bune eclere decat ale mele...dar am eu o pasarica/stol ca mai bine le fac eu,asa stiu ce bag si de unde am ingredientele.

    Am facut Harissa,e ca o negresa fara cacao tavalita prin cocos...e inca hot asa ca nu i-am simtit gustul si aroma prea bine,doar am vazut aspectul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, nu stiu exact. Eu an facut ET cu 2 bloasto de z6 (z6 aveau cand au fost congelati) si la transfer erau deja hatched (s-au eclozat natural), spotting eu nu am avut, dar am si fost cu masina pe drumuri si nu prea aveam cum sa stau cu nasu in chiloti. De testat eu am inceput sa testez (pipitest) incepand cu z4 - negativ, z5 - negativ si tot asa, in z7 - a iesit o linie slaba, in z8 eram la beta asteptandu-ma la o super beta = 22, z 10 = 37, z12= s-a tot triplat, si am testat pana am ajuns la valoarea 800, la 4s6z am facut eco - un saculet gestational si vezicula vitelina - atata am vazut, si tot asa - eu am facut eco mai dese, la vreo 9s+ - s-au vazut 2 bebei, unul parea oprit dine volutie - cand s-a pus doppler-ul ii batea inimioara, saptamana asta la eco - s-a vazut clar ca sunt 2 bbii de dimensiuni apropiate. 

  Eu la fiecare ET am testat ft rapid, am preferat sa stiu, nu imi plac agoniile lungi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspuns,moon  [flo2]  pt mine nu e agonie asteptarea.o sa fie oricum ce e scris.de maine incep munca,nu mai stau sa ma gandesc ca am gaze si starea burtii ca inainte de menstra  [alcool]

 

deuta eu am opera.pe telef nu am net,nu sunt cu tehnologia  [alcool]

 

daca mi-a zis dr sa fac beta vineri in Z a 10 a,inseamna ca el a considerat ET ul Z 1,nu?miercuri am facut ET.

 

nu o sa fac niciun test de pipi.cred ca le-am si terminat,imi ramasesera de la cele de ovulatie...daca e cazul ,il fac dupa beta.ca sa vad si eu in viata asta II.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspuns,moon  [flo2]  pt mine nu e agonie asteptarea.o sa fie oricum ce e scris.de maine incep munca,nu mai stau sa ma gandesc ca am gaze si starea burtii ca inainte de menstra  [alcool]

 

deuta eu am opera.pe telef nu am net,nu sunt cu tehnologia  [alcool]

 

daca mi-a zis dr sa fac beta vineri in Z a 10 a,inseamna ca el a considerat ET ul Z 1,nu?miercuri am facut ET.

 

nu o sa fac niciun test de pipi.cred ca le-am si terminat,imi ramasesera de la cele de ovulatie...daca e cazul ,il fac dupa beta.ca sa vad si eu in viata asta II.

 

 

 Cum crezi Velvetel, eu nu te incurajez, faci cum simti. Noi, si eu si barbatul, datorita modului in care suntem construiti, asa suntem noi, ne place sa stim la ce sa ne asteptam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...