Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 135


o-baba

Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Eu va citesc dar nu am prea multe de zis, voi oricum sunteti bune la dat sfaturi. Eu chiar daca am trecut prin unele situatii mai uit date ... la altele nu.

Bafta multa Motisor la dublu test.

Velvet sa treaca cat mai repede zilele pana la test, e bine ca reusesti sa nu fii nerabadatoare si o sa fie loc in viata si de mai mult decat un copil, care ti-l doresc sa faca deja parte din viata ta.

Maru ma bucur ca ai reusit sa-ti faci vaccinul, ma distrezi cum zici tu cu cuta la masa :)), eu nu reusesc decat sa-mi provoc durere incercand ce ai zis tu. Pare ca mai este mult dar nu este ... pana la marea intalneala.

Dea iti doresc sa reusesti ce ti-ai propus si fie ultima incercare.

Piscotel spor la injectat.

Corinka si tie bafta multa!

Despre mine, ce sa va zic, m-am ingrasat vreo 2 kg si sunt foarte mandra de acest lucru, mancare la orice senzatie de foame si somn bun de la melatonina :)) si se pare ca se poate, oricum mai continuu.

Astazi am facut cariotipul pe care tot il programam de vreo 6 luni sa-l facem, in sfarsit, am reusit. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine, am asa mari emotii. 

Ma mai gandeam sa fac si factor XIII, e singura mutatie pe care nu o am facuta, credeti ca m-ar ajuta sa stiu rezultatul, ca doza de Clexane oricum vreau ca data viitoare sa o verific?

Va pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Dea, cam deodată.:)))

La mine ți-am zis inainte de fiv ul asta, endo 4 mm din ziua 9 pana la finalul ciclului. Apoi la fiv stimulat a crescut la 7,4.

Daca nu ai încercat pe ciclu stimulat ar fi o idee.

Deci la mine natural nu a mai crescut între fiv uri dar cu stimulare a crescut.

Am mai citit acum si totusi am găsit ca ai voie să rămâi dupa o luna de la vaccin ( spune un comitet american responsabil cu vaccinarea) chiar daca pe prospect scrie 3 luni.

Deci as putea face transferul in ianuarie pe la sfarsit.

Acum încerci cu chestii naturale, gen suplimente?

Velvet mersi pt optimismul pe care mi-l dai. Daca ai mei sunt puternici, si tai sunt si mai si. Deci vom reusi împreună-:)

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi baftă multă. Deci tot de cam 7 ani încerci. Eu am avut o sarcina oprită de-abia in 2015. Sper sa reusim toate mai repede. 

Velvet o să vină si visul cu bebe 2, asta daca nu o sa avem gemeni. [soricel]

Velvet deci tot cifra 7 si la voi! O fi ceva cu cifra 7.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marushelu, Mimi, va multumesc frumos! Va doresc ca dupa acesti 7 ani (!!!??) de asteptari sa va bucurati in sfarsit de o minune in viata voastra. Velvet, Dea, aceleasi urari sunt si pentru voi! Cand va aud ca incercati de atatia ani...ma sperie putin. Eu nu as mai avea atatia ani de incercari...

Motisor, bafta multa maine!! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mimi multumesc mult  [flo2] felicitari pt cele 2 kg! succes la rezultatul cariotipului!nici eu n-am facut factorul Leu/XIII.singura pe care n-am facut-o nici eu.n-a fost pe lista data de dr Albu in 2011.si atunci nu stiam prea multe.eram dupa un an jumate de incercari doar.apoi n-am mai facut-o,ca oricum as fi facut clexane.de 0,6 fac.

 

Maru  [pup] da,vom reusi pana la urma...iti dai seama,eu singura cu 2 bebei?  [alcool]  [:D]

 

Piscotel  [flo2] multumesc.tu cati ani ai de zici ca nu mai pot trece ani de incercari la tine?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, mersi!

Au trecut anii, unul cate unul, nu stiu cum. Stai linistită, o sa reușești acum. Eu am amh mic. În 2014 la fiv 1 aveam 0,75. Acum e prima dată cand am 2 blasto, unul early si unul expanded. Deci acum se pare ca am mai multe sanse decat am avut la fiv 1, cand am avut embrioni de ziua 3 , unul de 10 celule si unul fost de 5. Fetele cu amh bun reusesc repede. Baftă multa sa reușești acum!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Maru,pe stimulare a ajuns la 7,2.Pe natural vad ca a ajuns si la 5,9.Nu iau suplimente decat Macca 10z,in rest papa mai estrogenic si metafolinul si aspenterul...ah,si beau ceai de cretisoara,daca ajuta bine,daca nu ajuta iar bine...macar e bun la gust.

   Mimi,nu mai arunca banii pe analiza.Si cu ea si fara ea tot aceeasi doza vei primi.Mai bine verifici dupa transfer doza.

   Piscotel,mami Qiao s-a apucat la 41 de ani sa faca fivuri si a mai avut si o naturala intre ele...dar nu a fost sa fie:(((.Acum se bucura de motatele ei si nu cred ca regreta ca a incercat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Dea [flo2] , asa ma gandeam si eu, sa nu o mai fac. 

Velvet si eu tot in 2011 am facut analizele pentru trombofilie.

Maru noi incercam de 8 ani, dar dupa 1 an am ramas insarcinata natural si am pierdut si de atunci, a inceput greaua asteptare. Oricum cel mai greu mi-a fost la inceput cu esecurile lunare, incet, incet m-am mai obisnuit, insa singura chestie la care am ramas sensibila este cand aflu ca o persoana cunoscuta sau apropiata a ramas insarcinata, dar sufar mai mult ca imi reamintesc ca eu nu raman si nu se mai intampla. Dar trec repede peste moment, nu imi doresc sa fiu in locul nimanui  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea e binisor si pe natural. Si mai sunt sanse sa se imbunatateasca. Macar stii ca pe stimulare creste, asta daca nu vei reuși pe natural. Si eu la fel. Se poate sa se fi stricat si la mine de la multe fivuri..cine stie in cat timp isi revine si daca isi mai revine. Eu o sa merg pe mâna ei cu estrogeni si daca nu merge probabil imi propune ea altceva. Pe estrogeni la cat a ajuns la tine? Am ajuns in acelasi punct cu tine, sa cresc endo fara stimulare. Sunt curioasă daca o sa reușească Dracea sa creasca endo cu estrogeni.

Mimi imi pare rau. Te inteleg. Si eu am suferit in primii ani când am văzut prietene mai tinere ca au reusit imedit ce au încercat sau au ramas chiar si din greșală si isi puneau problema serios daca păstrează copilul sau chiar au facut avort. Era ca si cum viata rade de mine, dar m-am obisnuit cu ideea ca va trebui sa lupt mult ca sa reusesc. Fiecare cu norocul lui. Important e sa fim sănătoși. Nu mai sufăr, am si o nepoata (fata verisoarei) care naste al doilea copil. O sa vina si la noi pana la urma.

Te pup si ai încredere ca o sa reușești si tu. :)

Trebuie să învățăm să fim fericite si pana vine bene. E greu dar trebuie să găsim puterea. Sunt ani cu care nu ne mai întâlnim.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...