Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 135


o-baba

Recommended Posts

melisa medrolul in doza pe care am avut-o da reactii de-astea.sper sa ma mai lase durerea,pt ca nu mai pot.genunchii imi bubuie,dar e durere de muschi,os,tot.

 

cori Doamne ajuta sa fie bine! ai avut alt tratament de stimulare?pt ca data trecuta ai avut rezultat bun,din 5 ovocite-4 blastocisti.mai rar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Data trecuta au fost 6 ovocite din 6 foliculi, 5 fertilizate, din care 4 blasto si un embrion oprit intre zilele 3-5.

Data trecuta am avut gonal, menopur si pergoveris.

Acum am avut gonal, bemfola si pergoveris si am obtinut mai multi foliculi si mai multe ovo, 7 din 8.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Cori. Doamne ajuta sa evolueze pana maine.  [grup] Sper din tot sufletul sa auzi numai vesti bune. [pup]

Velvet, sper ca esti un pic mai bine.  [pup]

Eu am avut azi prima monitorizare. Endometrul are 8,5 mm, insa nu am decat un folicul peste 10 mm. Restul sunt inca mici  [doh] Inteleg ca lucrurile se pot schimba, asa ca inca mai sper sa fie ok. Continui tot cu Gonal si Fostimon, aceleasi doze. Si 3 zile nu mai trec pe acolo....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel  [flo2] nu prea sunt bine nici psihic nici fizic.succes cu tratamentul!

 

sweet  [flo2] am facut scratch si anul trecut inainte de procedura.acum am facut in iulie odata cu laparoscopia.pt ca am zis initial ca merg in august.dar nu m-am mai dus.ce alte investigatii?diclotard nu m-a ajutat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka va doresc ca maine sa aveti vesti bune. Stiu ca ai facut PICSI, care e mai bun decât ICSI.

Eu nu am facut decat o singura data FIV si am facut cu IMSI, din 12 s-au fertilizat toti dar  pana in ziua 5 am ramas cu 2. Cred ca ajung sa ma gandesc ca difera de la un ciclu la altul, cum reactionam la stimulari. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Velvet [sad] imi pare rau de rezultatul negativ, este f trist cand ne punem atatea sperante in ceva si nu reusim, dar cum a zis si Maru, trebuie sa ai incredere ca din cei 5 embrionasi ramasi tot se zareste unul sau poate chiar mai multi care sunt mai puternici...nu trebuie sa iti pierzi nadejdea...nici macar legat de viitor, cu siguranta se va ivi la un moment dat in viata cineva care iti va fii alaturi si nu trebuie sa fie neaparat un print pe cal alb...poate chiar el va intra in relatia asta cu un copil...nu se stie niciodata, cunosc n cazuri in care Dumnezeu a randuit lucrurile exact cum nu ne asteptam [grup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...