Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 135


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lore multumesc pt incurajare  [pup]  asa este,nu stim niciodata...eu nu renunt,oricum.

 

cori  [pup] sper ca sunt bine embrionasii tai.

 

mi-a raspuns dr meu si mi-a zis ca merita facut testul ERA pt a identifica fereastra de implantare dupa 3 ET uri nereusite.nu stiu nimic de acest test.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg Corinka ca de 2 ori trebuie sa merg in Ungaria? iar in perioada transferului stau cam in jur de o saptamana? hm...cam greu cu plecatul de la locul de munca....si cam ce tratament se da? ca ma gandesc ca nu mai poate fii vorba de stimulare :) ...eu credeam ca e mai simplu...toanta de mine :( ...imi imaginam ceva de genul ca se urmareste grosimea endometrului si cand crede medicul ca e pregatit uterul se transfera embrionii pe care ii decongeleaza in aceeasi zi... simplu asa in capul meu ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, in prima zi a Cm se face eco, in z2 sau 3 se incepe estrogenul, in z6 sau7 eco, in z11sau 12 inca un eco si intre z15-18 se face transferul, depinde cum creste endo. (cam asa a fost la mine).Nu cred ca este nevoie sa stai acolo.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost asa:

Am fost in luna anterioara transferului (intr-una din zilele 19-23) pt niste analize si eco si mi s-a dat schema de tratament, care a constat in Clexane zilnic din ziua 1 si Gonal-f cate 50 ui pe zi incepand cu ziua 2. In total am facut un pen de 450 ui, adica 9 zile (zilele 2-10). Dr mi-a spus ca o stimulare usoara ajuta endometrul. Am mai aplicat niste estradiol sub forma de gel (2 plicuri pe zi incepand din seara zilei 3) si am luat si vitamine la recomandarea doctorului.

Dupa inceperea cm am inceput tratamentul, iar in ziua 9 am fost la o monitorizare. Dupa aceea m-am mai dus la transfer in ziua 16.

Pt mine, fet a fost mai stresant decat fiv1 pt ca pana in ziua transferului nu am stiut daca micutii vor rezista la decongelare. Per total, insa, tratamentul anterior transferului a fost mai usor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Multumesc de raspuns fetelor...e mult mai complicat decat credeam....probabil conteaza si medicul plus altele...sunt oarecum surprinsa ca ai facut o usoara stimulare Corinka...dar cu siguranta medicul tau stie mai bine ce se potriveste cazului tau...Ana tu ai facut FET cu PK? deoarece atunci mai mult cu cazul tau trebuie sa compar...si banuiesc ca ai facut acasa monitorizarile de eco cel putin pana in z6-7 nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...