Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 135


o-baba

Recommended Posts

   Neatza!

   Velvetina,ai intrebat de tratamentele pt procesele inflamatoare si nu am avut timpul de a detalia ieri.In primul rand trebuie sa stii ce boli ai,cu ce te taraganezi de ani/luni de zile.In cazul meu am o rinita alergica,pe asta o minimalizez cu muguri de coacaz negru,o luna iau,1-2 luni fac pauza...sau varianta ce am aleso acum e sa iau 3luni(si am inceput din septembrie),apoi fac o luna pauza.Pt un simplu papp 2,care indica pe buletin un proces inflamator iau 3luni in ultimele 10z ale ciclului Doxiciclina(cu asta au fost de acord si cehii) si eu cum am un ciclu scurt incep din z14.Pt reumatism luam indometacin sau ipubrofen,dar astea nu ma prea lasa sa ovulez(plus ca indometacinul imi da tahicardie)...asa ca am renuntat la ele.Din august incepusem metafolinul si aspenterul si vad ca nici reuma nu ma mai paralizeaza...coincidenta?! chiar nu stiu.

    Orice durere sau disconfort e data de vreo inflamatie,care in logica mea creste agresivitatea NKurilor.Cu cat sunt mentinute la relanti cu atat ele nu vor fii asa agresive si ma gandesc ca implantarea va avea loc.Luna asta voi incerca si intralipidul,prefer anterior ciclului cu procedura ca sa vad cum raspund si sa vad daca nu am vreo reactie alergica.Daca e ok continui si in ciclul cu procedura.Pe mine endo-injury nu m-a ajutat si nici cehii,nici dr meu nu mi-l mai recomanda.Avand un endometru asa subtire au spus ca sa nu mai intervenim cu nimic asupra lui,sa-l lasam in pace ca poate ii stricam si structura pana la urma...putin probabil,dar e o posibilitate.

   Lore,intreaba medicul cel mai bine cat vei sta acolo.Fiecare medic merge pe alt model si poate accepta monitorizarea in tara si sa mergi acolo doar pt transfer.

   Corinka,Doamne ajuta puiutilor tai sa se dezvolte frumos!

   Mimi,ai inceput sa iei in greutate?

   Alia,un pup mare trupei tale!

   Pt restul fetelor  [flo2] !

   Un we minunat tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

 

deuta multumesc pt raspuns  [flor] si eu am o rinita.de ani.nu stiu de care e.stiu doar ca mi se infunda nasul si nu pot sa respir..si in f seara pun cate o picatura de olynth.nu mi-a trecut cu nimic.am fost si la orl ist.o sa vorbesc si eu cu dr meu sa ii zic de doxiciclina.mugurii aia cum ii iei?desi rinita mea nu e alergica.nu stiu ce sa iau,pt ca dependenta de picaturi nu e buna.

 

inca nu mi-a trecut durerea de genunchi.e crunta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Si eu am probleme pe partea de ORL, am rinita alergica, am avut si niste episoade de sinuzita cu niste experiente "de neuitat" in adolescenta. Atata va spun, punctiile in sinusuri (cu anestezie locala) mi se par mai nasoale decat punctiile ovariene (cu anestezie generala).

Revenind la necazul meu, vreau sa va spun ca noi aseara am realizat ca am uitat sa intrebam embriologii cum vom lua legatura, azi fiind sambata. Ne suna ei, sunam noi? La ce ora? Azi am tot incercat, dar nu e nimeni la receptie ca sa raspunda, intra robotul, care ciripeste ceva in maghiara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat doamna embriolog, din pacate nu vom avea ce transfera. Din discutia cu dumneaei am inteles ca desi ovocitele pareau in regula, embrionii s-au dezvoltat anormal. Luni voi suna ca sa discut si cu medicul. Spre sfarsitul convorbirii mi-au dat lacrimile. Acum sunt mai bine, dar cred ca voi mai varsa multe lacrimi in zilele urmatoare. Un lucru stiu sigur: nu ne lasam!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...