Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 135


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ca si Dea si eu sunt singura acasa, asa ca pendulez pe net, bine eu cu catelul care e pe afara - latra la pasari. 

  Fetelor, imi pare rau de vestile proaste, Corinka si eu am patit ceva de genu - ne-au chemat in z5 si ne-au zis - "imi pare rau nu aveti de ET", eram socati. Si totusi, in cazul nostru, embrioloaga a facut minuni, a congelat 2 embrionasi in z6, iar acum unul din ei s-a transformat in 2 fetite iubite pana la cer si la pamant.

  Si fetelor, asa cum zicea Sorina, va doresc sarcini linistite, ca tare e greu sa ai o sarcina dificila, la noi pana si gineco s-a speriat si ne-a lasat balta exact cand aveam mai mare nevoie, in ciuda banetului pe care i l-am dat pana acum. Dar cred ca DD nu ne va lasa.

   Va pup fetelor. Va citesc, desi mie greu sa mai scriu, dar ma zbat sa am credinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, ce ai patit? Nu mai am putere sa citesc din urma... :(

 

 Sorina, nu am povestit, sincer nici nu imi vine. Nici eu nu as sti ce sa zic, ma doare capul cand ma gandesc, incerc sa ma regrupez si sa gasesc un alt doctor care sper sa ne lamureasca.

  Eu te citesc, si nu inteleg de ce trebuie sa fie asa dificil, dar mergem inainte ca nu avem de ales.

  Te pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ca si Dea si eu sunt singura acasa, asa ca pendulez pe net, bine eu cu catelul care e pe afara - latra la pasari. Fetelor, imi pare rau de vestile proaste, Corinka si eu am patit ceva de genu - ne-au chemat in z5 si ne-au zis - "imi pare rau nu aveti de ET", eram socati. Si totusi, in cazul nostru, embrioloaga a facut minuni, a congelat 2 embrionasi in z6, iar acum unul din ei s-a transformat in 2 fetite iubite pana la cer si la pamant. Si fetelor, asa cum zicea Sorina, va doresc sarcini linistite, ca tare e greu sa ai o sarcina dificila, la noi pana si gineco s-a speriat si ne-a lasat balta exact cand aveam mai mare nevoie, in ciuda banetului pe care i l-am dat pana acum. Dar cred ca DD nu ne va lasa. Va pup fetelor. Va citesc, desi mie greu sa mai scriu, dar ma zbat sa am credinta.

Moon, inteleg ca la voi au inceput mai greu dezvoltarea. La noi, insa, s-au dezvoltat anormal si asta ma ingrijoreaza, cu atat mai mult cu cat data trecuta, din 4 blasto frumosi n-a ajuns niciunul bebe.

Imi fac ganduri ca poate nu suntem apti sa aducem pe lume impreuna un copil normal, cine stie ce le transmitem genetic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, inteleg ca la voi au inceput mai greu dezvoltarea. La noi, insa, s-au dezvoltat anormal si asta ma ingrijoreaza, cu atat mai mult cu cat data trecuta, din 4 blasto frumosi n-a ajuns niciunul bebe.

Imi fac ganduri ca poate nu suntem apti sa aducem pe lume impreuna un copil normal, cine stie ce le transmitem genetic...

 

 

 Corinka, si eu la fiv-ul precedent am avut blasto AA, si cum povestem la cel norocs in z5 nu erau nici unul de transferat, din cauza calitatii.

 Ariana22, pe baza experientei mele si a altor mamici, linistite si exact cum stam nu o sa stim decat dupa ce nastem; sau cel putin asta simt eu. In rest totul e relativ.

 Sorina, trebuie sa fim puternice si cerebrale, pruncii nostrii au nevoie de noi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Corinka, si eu la fiv-ul precedent am avut blasto AA, si cum povestem in z5 nu erau nici unul de transferat, din cauza calitatii.

Crezusem ca pe aceia i-au congelat. Deci fetitele provin din alt fiv... Am inteles acum. Sarcina usoara si fetite sanatoase sa aveti!  [barza1]   [barza1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...