Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sesizare invatator nepregatit


rosioara2

Recommended Posts

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Marturisesc ca si eu am cateva curiozitati:

 

1. Cum au reactionat parintii la adresa facuta de tine? Aceea pe care ne-ai postat-o la celalalt subiect?

 

2. Dupa ce ai discutat cu invatatoarea, ai observat schimbari (in bine sau rau) in comportamentul ei fata de fiul tau si / sau ceilalti colegi ai lui?

 

Abia dupa ce imi lamuresc aceste necunoscute, pot incerca sa raspund intrebarii tale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alizee, nu prea inteleg rostul conditionarii tale.

 

Rosioara - trebuie sa te adresezi mai intai directoarei, apoi inspectoratului si abia apoi sa mergi mai departe. Parca asta e ordinea, daca imi aduc aminte bine de la sedinta cu parintii.

 

Ca si parere personala (poti sa o si ignori, binenteles), incearca mai intai sa rezolvi amiabil. Sunt convinsa ca invatatoarea a ciulit urechile la ce ai spus pe grup si ca va tine cont intr-un fel sau altul. Insa in toata aceasta "lupta", primul afectat e copilul. Ia-o mai usor, nu ca o lupta personala (imi pare ca in asta o transformi) si pas cu pas se poate rezolva (zic eu). Toti  suntem oameni, tot gresim, important e sa invatam din greseli.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alizee, nu prea inteleg rostul conditionarii tale.

 

Rosioara - trebuie sa te adresezi mai intai directoarei, apoi inspectoratului si abia apoi sa mergi mai departe. Parca asta e ordinea, daca imi aduc aminte bine de la sedinta cu parintii.

 

Ca si parere personala (poti sa o si ignori, binenteles), incearca mai intai sa rezolvi amiabil. Sunt convinsa ca invatatoarea a ciulit urechile la ce ai spus pe grup si ca va tine cont intr-un fel sau altul. Insa in toata aceasta "lupta", primul afectat e copilul. Ia-o mai usor, nu ca o lupta personala (imi pare ca in asta o transformi) si pas cu pas se poate rezolva (zic eu). Toti  suntem oameni, tot gresim, important e sa invatam din greseli.

 

Tinand cont ca si eu am zis acelasi lucru ca tine, nu inteleg ce anume te-a contrariat ?

 

Rostul intrebarii mele a fost tocmai pt a ne lamuri daca initiatoarea a facut pasii de urmat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...