Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ANAF :(


Admin

Recommended Posts

Tu ai spus asta:

 

Eu am răspuns așa:

 

 

Dacă ți se pare că m-am sucit, te rog să mai citești cu atenție o dată.

 

Tu ai spus că problema e că programatorii nu știu contabilitate, nu eu  [:D] .Eu am spus că nu e treaba lor să știe.

Am spus foarte clar ceea ce am spus este o realitate si de aceea intre cele doua nise profesionale a aparut aceasta de legatura care profesional discutand stie(intelege) ambele domenii incat sa faca legatura intre dezvoltator si beneficiar. Dar este cert faptul ca exista o ruptura informationala intre dezvoltatori si beneficiari.

Eu nu mai continui ideea ca deja simt ca bat apa in piua si nu ma caracterizeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tu ai spus foarte clar că programatorii nu știu contabilitate și contabilii nu știu programare și că asta ar fi problema, recitește-ți postul.

 

Nu ai spus că problema ar fi că nu există analiști competenți, că nu se verifică la livrarea software-ului că cerințele sunt îndeplinite, că softurile nu sunt scalabile și interconectabile, că softurile sunt dezvoltate pe tehnologii vechi (că după mine astea ar fi o parte din problemele adevărate, nu că programatorul nu știe contabilitate când nimeni nu îi cere asta).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai spus foarte clar că programatorii nu știu contabilitate și contabilii nu știu programare și că asta ar fi problema, recitește-ți postul.

 

Nu ai spus că problema ar fi că nu există analiști competenți, că nu se verifică la livrarea software-ului că cerințele sunt îndeplinite, că softurile nu sunt scalabile și interconectabile, că softurile sunt dezvoltate pe tehnologii vechi (că după mine astea ar fi o parte din problemele adevărate, nu că programatorul nu știe contabilitate când nimeni nu îi cere asta).

Pe intelesul nonprofesionistilor este foarte clar ce am spus. Da programatorii nu stiu contabilitate si contabilii nu stiu programare nu au un limbaj comun. A fost si este o realitate de dinainte de 1989. Atunci exista legatura prin analist programatori absolventi ai ASE sectia cibernetica acum exista tot analisti mai mukt sau mai putin absolventi ai sectiilor de cibernetica si/sau a informaticii si contabiitatii de gestiune ... ma repet .... si ma repet esenta fiind aceeasi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...