Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

National Parks - Writing competition


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Poate fi o poveste despre ritualul de trecere în rândul bărbaților. Alex poate fi un tânăr Klamath care e trimis să aducă un animal (nu știu, râsul sălbatic, sau vedeți voi ce animale sunt pe acolo) ca să dovedească că e bărbat. Și tânărul indian povestește pe zile cum se plimbă prin zona Crater Lake, căutând râsul sălbatic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sau altă poveste: ceva gen Ultimul Mohican :), dar cred că e prea sângeros pentru vârsta lui Alex. Alex să fie tot așa un tânăr indian Klamath care să fie martorul cuceririi zonei de către populația albă. Ar povesti pe zile cum sunt împinși mai sus și mai sus, descriind parcul. Dar cred că în cazul ăsta accentul ar cădea prea mult pe partea de bătălie, și prea puțin pe frumusețea locurilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Când zici zăpadă, mă gândesc la filmul ăla vchi, 10 mirese pentru 10 frați, când fură fetele și în urma lor se astupă trecătoarea cu zăpadă și astfel tatii furioși ajung abia la primăvară să si recupereze fetele care între timp se îndrăgostesc de frații furaciosi. Dar merge asta legat cumva de parc?

or ajuns intre timp 10? pe vremea mea, maica, erau doar 7 [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Poate fi o poveste despre ritualul de trecere în rândul bărbaților. Alex poate fi un tânăr Klamath care e trimis să aducă un animal (nu știu, râsul sălbatic, sau vedeți voi ce animale sunt pe acolo) ca să dovedească că e bărbat. Și tânărul indian povestește pe zile cum se plimbă prin zona Crater Lake, căutând râsul sălbatic.

 

Ah, asta imi place mult ...si aia cu batranul indian e interesanta. Sa vedem ce ii place si lui.

 

Multumesc mult ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, dar in Ciresarii, nu era un volum care se intampla iarna, la ski ? Pot sa jur ca era unul ...

 

Isi mai aduce cineva aminte, care era aventura de la ski ? Ca sigur, n-au auzit adtia de Ciresarii ...poate be inspiram din Constantin Chirita

Ciresarii - Aripi de zapada

 

https://ro.wikipedia.org/wiki/Aripi_de_z%C4%83pad%C4%83

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...