Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

Imi pare rau, Piscotel. E greu de luat o decizie ... poate daca ai lua ceva pentru imbunatatirea calitatii ovocitelor, au fost discutii pe aici, daca nu ai luat deja, te-ar ajuta si poate sa fie mai multi data viitoare, dar voi stiti cel mai bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aveți idee ce ar ajuta îmbunătățirea endometrului?

Nu am avut niciodată probleme cu endometrul dar zic eu ca întotdeauna e loc de mai bn.Endometrul meu in ziua transferului era de 9,4mm (nu mi-a precizat doc daca era trilaminar sau nu)măsurat cu eco abdominala ,cândva prin z12-13 stiu sigur ca endometrul meu era trilaminar dar nu sh cat măsura.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana e f bun endometrul...ce mai vrei sa imbunatatesti la el?!
nu stiu Dea  [batcap] ma gândeam ca daca reușesc sa il aduc la 11mm șansele mele o sa fie mai mari,nu sh ce sa mai zic,asta ar cam fi ultima noastra încercare si imi doresc din tot sufletul sa reușim .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Dana,importanta e structura lui si adica pana bagi progesteronul sa fie trilaminar.Dupa ce bagi progesteronul nu va mai fii trilaminar pt ca nu e normal sa nu-si schimbe structura.Succese sunt si pe endometre de aproape 7mm...

     Eu nu as lua nimic pt ca poti inrautati situatia...nu s-a prins din alte motive,nu din cauza grosimii lui...care era super.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana,importanta e structura lui si adica pana bagi progesteronul sa fie trilaminar.Dupa ce bagi progesteronul nu va mai fii trilaminar pt ca nu e normal sa nu-si schimbe structura.Succese sunt si pe endometre de aproape 7mm... Eu nu as lua nimic pt ca poti inrautati situatia...nu s-a prins din alte motive,nu din cauza grosimii lui...care era super.

Am înțeles.

Implantatie am avut si cu endometrul asta.

O sa am grija ce mananc o sa încerc sa mananc rodie cat mai des si cam asta e.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea78 mi -ai recomandat vitamine prenatale inainte ca sa imi pregatesc organismul .M-am uitat acum dupa vitamine pe net si mi-am amintit ca femibion se da in sarcina si merg si inainte, dar nu contin calciu, magneziu , D3 si fier as vrea eu sa aiba.

Ce zici ca vad ca stii f multe despre Fiv , tratamente in general e ok daca as lua eu asa de capul meu un sulplus de ca+mg+ d3 si fier?

Tu cum ti-ai pregatit corpul inainte de fiecare Fiv? Hai sa-ti spun de ce as vrea sa iau asa ceva, de curand am fost la un medic cardiolog , am cateodata palpitatii la inima.Mi-a recomandat sa verific daca am ca, mg, si fier astea pot da tahicardie, adica palpitatii la inima.

Nu vreau sa-mi mai fac analizele , pt ca sigur am carente de ca, mg si fier, plus D3.Dar nu stiu nici daca e in regula sa iau inainte de un Fet, adica sa nu dereglez ceva pe acolo.

A si inca ceva pt cele care stiti , Vitamina D3 este aceeasi analiza cu AMH?

Prima data in mail mi sa scris sa fac D3, a doua oara AMH.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...