Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

    Neatza babute!

    Melisa,tu transferi embrioni congelati sau faci fiv din nou?Daca e prima varianta tratamentul nu se da pe baza AMHului,asta e relevant doar in cazul unui nou fiv.

    Eu bantui de o ora si jumatate...aseara nu m-a prins ora 22 si m-a trezit vantul de fapt,cred ca as mai fii putut dormi.Bate un vant de nu-ti vine sa scoti nici soricelul din casa...si tare sinistru se aud portile care se trantesc si cablurile(de curent,tv,internet) care vajaie(nu pot exprima sunetul lor).

    Velvetina,te-au lasat durerile de sold/picioare?

    Un we minunat tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata! Dea si eu bantui de la 6, am fost nevoita sa vin si azi la munca. [batcap] din cate imi amintesc, melisa are embrioni congelați. Melisa eu cred ca ei ți-au trimis lista cu analizele pt fiv, dar nu cred ca este necesar sa faci tot ce scrie acolo. Si Anca a primit o lista f lunga de analize, tot de la clinica unde mergi tu, printre care si cariotipul genetic, trombofilii, test Ana, test Era (parca asa se numeste cel cu fereastra de implantare pe care il va face si velvet) si multe altele, nu mi le amintesc acum pe toate. Probabil ca nimeni nu le face chiar pe toate, dar sa sti ca eu apreciez faptul ca i-au pus in vedere cam tot ce ar putea face si asta ca raspuns la primul mail, ceea ce la noi in tara nu prea se intampla, insa este aiurea ca nu iți spune clar ce este obligatoriu si ce nu in fiecare caz. Si avand in vedere ca faceti cu congelați nu cred ca este necesar ca soțul tau sa repete spermograma si spermocultura, nu vad sensul (ți-am zis asta pt ca imi amintesc ca intrebai acum vreo 2 saptamani de analiza bacteorologica a ejaculatului, care de curand am aflat si eu de la fete ca e spermocultura si m-am gandit ca probabil o ai pe lista).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Deut, legat de intrebarea ta pe natural. Eu pe natural am acelasi endomentru, evolutia lui e la fel, dar nu sunt inhibata si produc foliculi, ovulez, de obicei, prin z12-14. Cu tratamentul de ET endometrul are cam aceeasi traiectorie, dar fara ovulatie Dar, tu stii ca endo meu a fost mereu ok, dar ma gandeam sa spun experienta mea cu natural si ne-natural. Va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

deuta [pup] da,m-a lasat durerea de picioare.a fost si medrolul bun la ceva-mi-a mai diminuat durerea groaznica de spate care a revenit.da asta face parte din mine de multi ani.mai iau cate un dicloreum cand nu mai pot merge,se muta durerea si spre bazin jos,schiopatez...soldurile ma mai dor noaptea.durerea mea e migratoare.de-ar migra si cea din interior,de tot! [alcool]

 

melisa vitamina D3 ajuta la implantare,ti-am mai zis si acum ceva timp.AMH ul iti arata rezerva ovariana.care oricum nu-ti trebuie la FET.tu ai deja embrionii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimneata fetele! Voi sunteti matinale ca de obicei.

Dea da eu fac Fet, transfer de embtioni congelati.Nu stiu pt ce mai trebuie facut AMH - ul, ca asa eu dupa mine credeam k nu mai fac nimic decat merg sa m-i transfere dar nu - i asa .Am toate hormonalele de facut , si le-am mai si pierdut luna  trecuta asta ca nu mentionasera ziua 2-3 de ciclu, mi-am amintit eu ceva dar prea tarziu, apoi mi-ati confirmat si voi cand se fac.

Ana ,iti amintesti perfect , chiar ne-au cerut si analiza bacteriologica a sotului plus nr de spermatozoizi din ejaculat.I-am amintit ca sotul are azoospermie si atunci ne -au cerut doar analiza bacteriologica (spermocultura...bine ca m -ai lamurit tot nu stiam ce e).

Ma gandesc ca or vrea sa afle daca nu cumva intre timp are vreo infectie ceva. Daca analizele mele ies bune si la el apare vreo infectie, da de banuit ca as avea si eu.

Asa m-am gandit eu de ce totusi mai face si el analize.

Pe de o parte e bine ca ne pun sa facem atatea vor sa fie siguri ca suntem sanatosi inainte de embrio transfer.

Da Ana  am vorbit si eu cu Anca i s-au dat tot felul de analize, pe care sigur va trebui sa le faca .

Sper sa fie bine pt toata lumea intr-un final!  [caru2]  [inbaita]  [barza1]  [bicic]  [colegi]  [fetita]   [bebic]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa, multumesc pentru incurajare! [flo2] Pentru semnatura da click pe numele tau (in partea de sus a ecranului). O sa apara mai multe sectiuni: Profilul meu, Continutul meu, etc. Ultima sectiune e Semnatura mea.

M3ryro, multumesc tare mult pentru ca ti-ai impartasit experienta ta, imi da o speranta, chiar daca mica [pup]. Ma sperie doar avertizarea lui PK ca pana luni s-ar putea sa dispara si cei doi. Daca dispare unul si raman doar cu unul, oare se mai face punctia? Ar mai avea vreun rost? Voi ati face punctie doar pt un folicul?  [batcap]

Imi pare rau ca din cauza socului la aflarea vestii proaste nu l-am intrebat pe PK care ar fi motivul pentru care s-a micsorat unul din cei 3 foliculi pe care ii aveam initial. Sper sa nu uit sa-l intreb luni. Aveti idee care ar putea fi motivul? Analizele indica faptul ca nu sunt la ovulatie. Sa fie sangerarea de vina? Aseara a fost  ultima doza de Gonal, ar trebui ca din seara asta sa fiu mai bine....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...