Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Jonhsnow, eu iți mulțumesc ca ai decis sa scrii, ma bucur tare mult ca nu sunt singura de aici care vrea sa mearga acolo. Asa mai schimbam cate o parere, un sfat, etc.

Spune-mi te rog ce te-a facut sa mergi acolo? Eu in februarie cand am decis sa facem fiv, oscilam intre szeghed si sibiu, am ales sibiul, fiind la noi in tara, era mai usor cu comunicarea si citisem lucruri bune despre ei. Acum dupa nereusita parca nu m-as mai intoarce acolo, simt nevoia sa schimb ceva, asa ca i-am scris dr Z.

Tu cand vrei sa incepi procedura? poate vom merge in aceeasi perioda :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Am si eu o mare mare neliniste.Noi in luna august am avut al doilea fiv nereusit anul acesta, primul in feb.Sigur..plansete mult,suparare...toate cele, ciclul ramanand la 24 de zile dupa toate cele.

Luna aceasta in ziua cand trebuia sa vina, m-am trezit cu spoting.Nimic neobisnuit caci mie rar se intampla sa imi vina fara acest spotting deci...nu am dat mare importanta. Trece o zi, trec doua..acelasi spoting si inceput de sani mariti si usor durererosi. Azi sunt in ziua 6 de acest spoting (niciodata nu am avut spoting asa multe zile), ca o secretie usor maronie (f deschis la culoare). Dureri de burtica cand si cand, ba intr-o parte, ba in spate - dureri la care cum am simtit am zis gata vine si hopa am luat un nospa sau algocalmin -luna trecuta am avut dureri crunte si am zis sa evit  dar se opreau inainte ca medicamentul sa isi faca efectul.

Test nu am facut pt ca imi e foarte teama sa nu fie negativ si...sincer, senzatia asta ca ceva ar putea fi acolo este tare placuta dar .... chiar nu am curaj sa fac dar pe de alta parte cat sa mai astept?!

Voi ati experimentat asa ceva? Sa fie dereglare sau...sa sper la ceva?

multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Am si eu o mare mare neliniste.Noi in luna august am avut al doilea fiv nereusit anul acesta, primul in feb.Sigur..plansete mult,suparare...toate cele, ciclul ramanand la 24 de zile dupa toate cele.

Luna aceasta in ziua cand trebuia sa vina, m-am trezit cu spoting.Nimic neobisnuit caci mie rar se intampla sa imi vina fara acest spotting deci...nu am dat mare importanta. Trece o zi, trec doua..acelasi spoting si inceput de sani mariti si usor durererosi. Azi sunt in ziua 6 de acest spoting (niciodata nu am avut spoting asa multe zile), ca o secretie usor maronie (f deschis la culoare). Dureri de burtica cand si cand, ba intr-o parte, ba in spate - dureri la care cum am simtit am zis gata vine si hopa am luat un nospa sau algocalmin -luna trecuta am avut dureri crunte si am zis sa evit  dar se opreau inainte ca medicamentul sa isi faca efectul.

Test nu am facut pt ca imi e foarte teama sa nu fie negativ si...sincer, senzatia asta ca ceva ar putea fi acolo este tare placuta dar .... chiar nu am curaj sa fac dar pe de alta parte cat sa mai astept?!

Voi ati experimentat asa ceva? Sa fie dereglare sau...sa sper la ceva?

multumesc

 

 

 Elenadc eu nu am experimentat asa ceva dupa nici un FIV nereusit, nici macar dupa cel cu sarcina pierduta. Dar cred ca e posibil sa fie si o dereglare, sau poti incerca sa faci si un beta hcg, nu pierzi nimic - pt linistea ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, eu inainte de fiv, mereu aveam cateva zile de spoting inainte sa vina, dar apoi nu mi s-a mai intamplat. Eu zic ca ar trebui sa faci un test si daca e pozitiv sa incepi sa iei tratamentul. Nu iți stiu povestea, dar daca ai mutații, cred ca ar fi indicat sa sti cat mai repede daca e pozitiv si sa incepi clexane, plus ca acest spoting ar putea insemna un progesteron scazut in sarcina.

Poate fi si o dereglare, dar daca este sarcina, cred ca e bine sa sti cat mai din timp.

Doamne ajuta sa fie bine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ana89, am vb cu Zadori deoarece eu sunt din Arad si pana la Szeged fac aprox o ora cu masina si nu as avea nevoie de cazare. Eu vineri merg la timisoara sa vb cu medicul meu ginecolog sa ne decidem ce o sa fac cu trompa care are salpinx daca o legam sau o scoatem . Am auzit ca rezultatele sunt mai bune daca trompele cu probleme sunt scoase. Cand am facut laparoscopia mi-a zis ca o sa aj

ung la fiv ,sansele sa raman gravida sunt f mici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tare mult fetelor. Am niste emotii numai cand ma gandesc insa imi lipseste curajul cu desavarsire pt a face un test de teama MARE, de a nu fi negativ, insa aveti dreptate. Daca este sa nu fie cu vreo deficienta de progesteron care nu ar fi un lucru prea bun.offf.

Va tin la curent.

 

Pe scurt, povestea noastra incepe acum 5 ani, am ajuns la fiv din cauza unei teratozoospermii, primul fiv clasic a esuat prin nefertilzarea a nici unul din cele 5 ovocite mature, al doilea fiv s-a obtinut 2 ovocite, s-a facut ICSI , s-a obtinut 2 embrioni de calitate buna insa....beta sub 1,2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Johnsnow!

Elena, Doamne ajuta sa fie sarcina! Eu am ciclul menstrual regulat, dar s-a mai nimerit sa si intarzie in toti acesti ani, o singura data a fost sarcina (aveam si simptome), in rest chiar si cu simptome sau nu, nu a fost decat o intarziere sau dereglare. Si eu as face test ca sa suplimentez cu ce trebuie.

M3ryro, eu as fi interesata de numarul de telefon pentru Ovoenergen.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...