Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

Pentru ca v-am tot auzit pe voi de blastocisti, ma intreb care este motivul pentru care ii ingheata in ziua 3 si nu in ziua 5. Oare sa ii fie teama ca nu se vor dezvolta pana in acel stadiu? Dar daca e asa, oare ce sanse sunt sa se dezvolte ulterior?

Maine cand ii trimit email, ar trebui sa-l intreb ceva anume pe PK? Va intreb pentru ca nu stiu nimic despre FET. Evident, o sa incep cercetarea zilele acestea :). Are sens sa il intreb despre stadiul lor de dezvoltare (cate celule au) sau despre calitate, sau doar blastocistii sunt evaluati intr-un fel? Bine, nu stiu cu ce ma ajuta sa stiu cate celule au, sincer acum...

Mi-a recomandat sa astept macar 1-2 luni, sa-si revina organismul si apoi sa fac FET pe ciclu natural. Cred ca ii e teama ca iar o sa reactioneze ciudat organismul meu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel, din cate stiu sunt clinici care ingheata in ziua 3, altele merg pe ziua 5, deoarece se zice ca cei care ajung in ziua 5, pentru ca au ajuns blastocisti au sanse mai mari sa ajunga o sarcina, dar nu este o regula. Eu de exemplu am avut si la ET si la FET blastocisti de ziua 5, cel de la ET de calitate foarte buna chiar, si nu s-a prins niciunul.

De exemplu stiu ca GabyV care a avut multe FIV-uri si FET-uri nereusite, a ramas insarcinata la un FET cu zigot (sper sa nu gresesc denumirea) de ziua 1. 

La tine probabil nu vor sa riste sa-i piarda fiind doar 2 si sa aiba sanse sa se dezvolte la tine in burtica. Si la un FET nu mai esti hormonata si se zice ca e mai indicat chiar sa faci FET.

Eu chiar ma gandesc sa incerc data viitoare cu niste morule sau in ce stadiu or fi de ziua 3, poate am sanse mai multe.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ma bucur Piscotel ca ai intrat si ca ai puiuti:)).Doamne ajuta pe mai departe!

    Uterul e cel mai potrivit mediu de dezvoltare,deci sunt mai multe sanse de reusita decat sa-i lasi sa ajunga blasto...e posibil sa nu ajunga.Gabyv la ultimul fiv i-a congelat in stadiul de pronuclei si a reusit asa...la blasto nu ajunsese parca la nici un fiv.

    Dupa sarbatori este timp sa-ti iei puiutii acasa,vei fii mai linistita si cu organismul mai pregatit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel ma bucur.Doamne ajuta in continuare!  [pup]  de ex la clinica unde am facut eu,nu congeleaza decat blastocisti.eu iti doresc embrioni puternici si frumosi!

 

mimi eu simt ovulatia in unele luni,dureri de burta specifice,sfarcuri sensibile imediat dupa,secretie eggwhite in unele luni.

 

luna asta cred c-am ovulat in Z 9,10.f devreme pt mine care mereu am ovulat in Z 13-16.dar cred ca m-am dereglat dupa tratamentul de luna trecuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A experimentat cineva usoare hemoragii dupa punctie? Am un amic a carui sotie tocmai urmeaza sa faca transfer si e ingrijorata maxim ca nu se va face, pt ca are scurgeri usor hemoragice din cate am inteles, nu foarte fluide.. Imediat dupa punctie n-ar fi avut nimic, abia la o zi sau doua au aparut. Eu n-am avut sangerari nici macar la punctie, nici dureri, nimic. Stie ca mai intru si citesc pe forumuri si saracu' nu stie cum s-o linisteasca.. Ea se gandea ca-i de la ovulele de progesteron, eu zic ca in niciun caz! E careva patita la fel?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...