Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dea, sunt picata in butoi dar sper sa nu fie prea adanc.... sa ies la suprafata, dar dupa emotiile inimioarei, prima oara.... si curetajul care m-a daramat ca s-a oprit in evolutie, viata mi-a mai dat alte incercari, pierderea neasteptata a 2 persoane dragi din familie.....Toate intr-un timp prea scurt, ptr mine. Asa ca, fete dragi, in lupta asta a infertilitatii NU UITATI SA TRAITI! Toate avem un destin..... O VIATA de trait, bucurati-va de tot!!!

Cel mai realist, potrivit si frumos indemn pe care l-am citit aici pe forum. Multa putere sa ai, Razcata, sa te ridici si sa mergi inainte! Trebuie sa vina si vremuri mai bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Razcata, condoleante! Am pierdut persoane dragi, am simtit si durerea opririi inimioarei fetitei mele inainte sa am sansa de a o tine in brate, insa la mine au venit pe rand, la intervale mai lungi si nu stiu cum as fi rezistat daca m-ar fi lovit toate deodata.

Eu tot sper ca dupa zile proaste sa vina si zile mai bune, asta ar fi cursul firesc, nu?

In 30 noiembrie merg cu sotul la Debretin ca sa discutam cu medicul, poate ne lamureste mai bine ce s-a intamplat si cum, de la 7 ovocite, am ajuns sa n-am ce transfera.

Am ales 30 noiembrie pentru ca e zi libera, pe de o parte, iar pe de alta parte ca sa am timp sa ma mai linistesc (in 5 noiembrie am aflat ca nu va fi niciun transfer). Vreau sa ii cer sa ne dea sa facem absolut toate analizele posibile (genetice, hormonale), tot ce ar putea influenta dezvoltarea embrionilor si nidarea.

Pana acum am facut, pe langa analizele care se fac in mod normal pentru fiv, cariotipul ambilor parteneri (sotul e ok, eu am un polimorfism al cromozomului 16, dar fara semnificatie clinica, potrivit geneticianului; fetita noastra avea ok perechea de cromozomi 16), microdeletiile cromozomului y (nu are de niciun fel), nk din sange (10 %), trombofiliile (10 gene verificate - 3 mutatii). Ce ar mai fi de verificat, dupa cunostibtele voastre? Aveti vreo recomandare, ca sa intreb doctorul cand ne vedem?

Si inca o intrebare, ce analiza trebuie sa cer la Bioclinica pentru a afla nivelul vitaminei D?

Va multumesc si va pupacesc!  [flor]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Asta e analiza Corinka

https://bioclinica.ro/analize/biochimie/25-hidroxi-vitamina-d

    Testul Halosperm la sot,daca ies fragmentatii mai mari de 30% atunci se fac PICSI...altceva nu-mi vine in minte.Iar la tine un trai sanatos,cu odihna si vitaminizare(nu neaparat din suplimente,ci din papa fresh si sanatoasa).Histeroscopie ai facut...poate dupa chiuretaj au ramas sinechii pe acolo?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Dea! Testul Halosperm nu l-a facut, insa am facut PICSI tocmai la aceasta minunata fiv 2. La fiv 1 am facut "doar" ICSI.

Nici histeroscopie nu am facut dupa chiuretaj, o sa-l intreb ce parere are si daca nu mi-ar putea-o face chiar el.

Dr. Gug ne mai sugerase sa avem in vedere niste analize genetice la sot, cele de fibroza chistica.

Deocamdata am de gand sa-i dau cuvantul domnului doctor, s-o ia de la zero cu explicatiile si sugestiile, dupa care fac propuneri. Mi-e groaza sa nu-mi spuna ca nu mai avem nicio sansa dupa acest esec.

Eu as vrea sa continuu tot cu acelasi medic si sotul are aceeasi parere. Am credinta ca daca nu renuntam, cu ajutorul bunului Dumnezeu, am putea descoperi impreuna pana la urma "schema castigatoare". Am senzatia ca daca schimb acum clinica si medicul o iau iarasi de la zero. Trebuie sa le mai dau cel putin o sansa. Practic mi-o dau mie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...