Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


Recommended Posts

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Eu as mai cere parerea si altui urolog, intotdeauna am mers la minim 2 doctori, mai ales cd am stat in cumpana.

Chiar ma gandeam si eu la asta, am mai fost la um alt urolog inainte care ne-a recomandat direct TESE si din cauza asta am optat pt Voinea pt ca dansul ne-a explicat despre aceasta interventie care daca ar reusi poate nu vom mai avea nevoie de FIV... Insa nu garanteaza nici dansul ca va fi o reusita, tocmai de aceea prelevam pt cazul in care nu reuseste sa repare epididimul sotului... 

Am scris in speranta ca a mai trecut cineva prin asta si ne poate indruma...

Multumesc de sfat, am auzit de dr Damian la care ma gandeam sa mai mergem, a fost cineva la dansul, cum e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lolita, diagnosticul se bazeaza pe o singura spermograma facuta intr-un singur loc? Pentru ca, atunci, eu in primul rand as repeta spermograma, in alta clinica.

Da, o singura spermograma avem, dar fara indoiala ar iesi la fel oricate ar face deoarece aceasta opturatie a epididimului se vede si la ecografie... Daca s-ar rezolva chirurgical ar fo ideal! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Credeti ca ar fi fost posibil ca endometrul sa nu reactioneze bine la estrogeni, desi grosimea lui cu cateva zile inainte de punctie a fost de 10mm?

 M-am tot gandit la asta pentru ca la primul fiv am avut doar utrogestan, iar de estrogeni auzisem ca se prescriu la FET.

 

Va multumesc mult! [flo2]
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lolita, nu va costa mare lucru repetarea spermogramei si inca o eco la alt medic, pt a avea certitudinea ca interventia se face pe baza unui diagnostic corect. Mie si nu doar mie, mi s-au pus diagnostice gresite (ecografic vorbind!), pe care, din fericire, nu le-am luat de bune puse de un sg dr, de aceea zic ca mereu mai merg la inca un dr sau doi..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...